Vhodna nabijecka pro bezne akumulatory?

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
ripper

Vhodna nabijecka pro bezne akumulatory?

Příspěvek od ripper » 19 říj 2008 15:58

Poradil byste mi prosim nekdo kvalitni, ale nepredtazenou nabijecku na bezne pouzivane akumulatory (AA, AAA, 9V)? Vyuzivam v domacim studiu dost veci, ktere akumulatory pouzivaji - rad bych mel neco, co by umelo hlidat napeti a automaticky nabijeni vypnout, aby se predchazelo prebijeni. Predem diky za tipy!

kexik

Příspěvek od kexik » 19 říj 2008 16:31

nabijacky ktore kontroluju napatie su apriori nahovno. zhruba vysvetlim. kazdy akumulator (typ, seria, vyrobna sarza) ma inu nabijaciu a vybijaciu krivku, ergo zavislost napatia a kapacity spolu nie vzdy rovnako suvisia. nasledok potom je, ze akumulatory nenabijas nikdy na plnu kapacitu, co po niekolkych cykloch vedie k strate kapacity. oproti tomu je pri rozumnom nabijacom prude prebijanie daleko menej negativny jav

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 říj 2008 17:16

No s tema 9V ti neporadim, ale kdyby ti stacila nabijecka na tuzkovky (maly i velky), tak Lacrosse IPC-1 je podle pruzkumu, ktery jsem si delal, kdyz jsem si sam vybiral nabijecku, asi to nejlepsi, co u nas muzes koupit (krome modelarskych nabijecek). Prodava ji i Conrad jako Voltcraft IPC-1.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 říj 2008 20:19

Voltcraft s kontrolou napětí někde mám na chatě, má to i na 9V, akorát je to asi 10 let staré, takže to možná nebude mít ochranu proti přebití.
V těchhle starých nabíječkách, když jsi to tam nechal dlouho, tak to snad mohlo i bouchnout ;) Ty nové to mají ošetřené.

Jinak u Conrada s tím Voltcraftem chybu asi neuděláš, my Conrada prodáváme, zavedli jsme ho tu jako první (Supertrade s.r.o.), tak bych ti možná mohl sehnat i lepší cenu.

Já osobně mám, myslím také od Conrada, nějakou docela obyčejnou DeltaPro Charger, na AA i AAA. Ochranu proti přebití to má. A jsem s ní spokojený, maká už 5 let bezvadně.

Co můžu celkem doporučit, jsou nové baterie typu GP Recyko+, což jsou dobíjecí AA/AAA baterie, které se po nabití samovolně nevybíjí, tedy určitě se vybíjí o hodně moc pomaleji, než klasické nabíjecí baterky. Za měsíc klesne jejich hodnota nabití ze 100% tak na 92%. U normálních nabíjecích baterek, se mi to vybíjelo klidně do týdne dvou úplně.

Potom jsou také rychlonabíječky. Dělá to tuším Varta, nabije ti to na 90% za 15 minut. Myslím, že životnost těchto baterií není velká. Já je chtěl, ale zjistil jsem, že jak speciální nabíječky, tak ty baterky, jsou kurevsky předražený, tak jsem to nekoupil.

ripper

Příspěvek od ripper » 19 říj 2008 20:39

Dekuju moc vsem za vynikajici postrehy - ten Conrad vypada slibne - skoda, ze neumi 9V blok - 9voltove baterky pouzivam docela dost (3 predzesilovace v kytarach). Moc se mi ale libi to nezavisle nabijeni sachet. Cena taky neni premrstena. Pouzival jsem jakousi podivnost za cca 800 kc a odesla do vecnych lovist.

lep

Příspěvek od lep » 19 říj 2008 20:57

Tady je trochu podobna diskuse: http://forum.digineff.cz/read.php?43,20 ... 26,quote=1

... mimochodem ja mam tohle: http://www.pc-levne.cz/nabijecka-power- ... 21700.html ... a jsem spokojena... Kupovala jsem to kvuli fotaku - mam jeste starej na baterky a potrebovala jsem, aby to nedobijelo nekolik hodin nebo pres noc... tohle je nejaky super vykon, takze je nabito za hodku a pul...

:)

Odpovědět