Vstupní citlivost LAVRY BLUE MAD

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
skeld

Vstupní citlivost LAVRY BLUE MAD

Příspěvek od skeld » 30 lis 2009 07:34

Konečně mám teď víc času na hraní si s tímhle AD převodníkem a tak ho různě testuju. Není mi jasná ale jedna věc, pokud signál, který mi leze přímo z mikrofonního preampu vedu do RME Fireface 800 je hlasitostní úroveň signálu o dost vyšší, než když ten samý vedu do LAVRY blue MAD. No a když nahrávám třeba linkou ze synťáku, tak jak jsem u RME normálně zvyklej, tak ačkoli mám výstup na synthu okouřenej na max, tak LAVRY ukazuje na meteru strašně slabý signál. Můžete mi tohle někdo osvětlit, případně vy kdo s ním děláte jak tohle řešíte.

kexik

Re: Vstupní citlivost LAVRY BLUE MAD

Příspěvek od kexik » 30 lis 2009 07:55

co to znamena, strasne slaby signal? kazdy AD je inak nakalibrovany, nizsia citlivost znamena ale vacsi headroom a lavry ma dobru linearitu aj pri nizsich urovniach, tak asi pan lavry spaja prijemne s uzitocnym. proste nahraj potichu a potom digitalne zosilni. syntak by som nahraval cez preamp, aspon ja tak svoj nahravam

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 lis 2009 07:56

Dival si sa na. Vstupný úroven lavry? Je nastavena rovnako ako vystupna úroveň preampu?

skeld

Příspěvek od skeld » 30 lis 2009 08:14

kexik: Takže nic nezkazim tím, když náběr bude tišší a pak ho digitálně zesílím, tomu jsem se (možná špatně) vždy snažil vyhýbat, řekl bych že rozdíl mezi RME je tak - 4dB možná víc, ale ještě se na to dneska podívám.

Pytkin: Na to jsem nekoukal, ale na většině preampů mám jenom ovládání gainu, kromě JoeMeeka, kterej má ovládání výstupní úrovně.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 lis 2009 09:30

4dB rozdielu by som VOBEC neriesil, uvedom si ze 6dB je jeden bit rozdiel v digitalnej domene. kludne nahraj ako to je a zosilnuj ako treba

Odpovědět