vyber desktop/rack analog synthu do cca 500 EUR

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
mONOGRAm

vyber desktop/rack analog synthu do cca 500 EUR

Příspěvek od mONOGRAm » 01 črc 2009 23:36

v /dufam/ blizkej buducnosti by sa mohli najst prostriedky na zaobstaranie analogoveho stroja.
nerozhodnost /a nedostatok skusenosti/ ma oplieskava medzi viacerymi tipmi. viete niekto s osobnymi skusenostami poradit plus objektivne/subjektivne urcit pre a proti?

-DSI evo vs.
-MFB Kraftzwerg vs.
-DOEPFER dark synth vs.
-WALDORF pulse vs. /?/
-...

dik

Poklop

Re: vyber desktop/rack analog synthu do cca 500 EUR

Příspěvek od Poklop » 02 črc 2009 00:21

Musíš taky napsat, co chceš dělat za hudbu. Obecně vzato každý synth je v něčem lepší nebo horší.

peteness

Příspěvek od peteness » 02 črc 2009 01:03

podle me, kdyz chce nekdo delat hudbu zalozenou na analozich, tak jich potrebuje vic. Jeden je uplne na hovno (v cenove hladine 500€). Mozna nejaky bassynth by mel cenu jenom za ucelem dodat koule............jinak ja bych tady z toho vyberu bral ten Doepfer, to bys koupit moh a dat sem nejake ukazky, byl bys prvni :wink: ....ma to i USB.

Nebo bych bral starsi Roland MKS 30 (rack verze od JX-3P, -klavesova verze je levnejsi a je jich dostatek)
http://cgi.ebay.de/Roland-MKS-30-MKS30- ... 7C294%3A50
K tomu programmer PG200
http://cgi.ebay.de/ROLAND-PG-200-Synthe ... 7C294%3A50
nebo sofort
http://cgi.ebay.de/ROLAND-PG-200-PROGRA ... 7C294%3A50
a mas levne polyfonni synth ze zlate ery Rolandu a hrajes takhle:

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 02 črc 2009 08:28

Dark synth je mírně okleštěná evoluve MS-404, který máš za 500€ dvě. MFB je otázka, jejich předchozí nemodulární věci byly vždycky trochu podezřelý, určitě bych si to vyzkoušel před koupí. Ale Pulse je sázka na jistotu, zvlášť při cenách, za který se to teď u nás prodává, cena/výkon perfektní. Mě trochu vadilo ovládání, ale hraje to výborně. Evo je super taky, ale tam se můžeš hrozně snadno ztratit v modulacích etc, možnosti jsou ohromný. Ovšem má svůj poznatelnej charakter, Pulse je víc neutrální. Nebo trochu připlatit a koupit Little Phattyho, je to moc zábavná mašinka s výborným zvukem; 500Hz LFO a overload fitru spolu s jeho připínatelnou charakteristikou umí svoje. Ale není to desktop ani rack. Ev. se dá za nějakých 13t. v přepočtu koupit Spectral Audio Neptune 2 ze Švýcarska, měl jsem dobu jedničku a fakt mě mrzí, že jsem ho v jakési mánii prodal Waveovi;) To byla hrozná bestie.

kexik

Příspěvek od kexik » 02 črc 2009 12:25

co dave smith mopho? aktualne je to najlacnejsi novy analog, aj mfb je drahsi...

peteness

Příspěvek od peteness » 02 črc 2009 17:56

k MFB par informaci at tu mlhu konecne rozkrojime (tohle je udajne skoro stejny se Synth II) - ma 3 oscilatory, z toho jeden ladeny o oktavu niz - myslen jako subosc. Nejakou tlustou basu od nej ale necekej. Az kdyz za nej zapojim Moogerfooger Lowpass, tak z nej lezou zvuky srovnatelne zhruba s Waldorfem Pulse - hodne zhruba receno (vysledek ring modulace je hodne podobny Pulsemu).
Jinak je par nesvaru co me serou :
1) audio vstup - ne ze by nefungoval, ale prichozi audio signal se musi nekde nejdriv hodne zesilit.....linkova uroven se ztraci v sumu (samozrejme vim, ze se to musi necim trigovat)
2) velky problem - CC vysila pri krouceni cudlu uplne blbosti, ani zpetne kdyz nakreslim automatizaci v Cubase, tak na ni reaguje nesmyslne, zkouseno u vsech knobu. Funguje pouze klasika - noty, dynamika, pitch bend, modulace, prg change a pak stisk tlacitek to taky normalne vysila i cte....(pozn. k mod kolecku se da priradit bod VCO, VCF nebo VCA - aspon takhle jde automatizovat cutoff).
3)Podle navodu - setting system parameters - by mela jit cinnost sekvenceru posilat ven pres MIDI - tohle nastaveni tam ale nejde v praxi vubec zaradit.

na tyhle 3 veci jsem psal do supportu a odpoved vypadala takhle:

"Hello Tomas,
the audio in works only if the VCF and VCO are open (press a key or start a sequencer).
The CC will send permanent messages.
The sequence routing on MIDI out was not implemented.
Manfred Fricke"

Jinak konstrukcne to nevypada moc nerozbitne, ale zatim za ty dva-tri roky drzi pohromade a krom vyse zmineneho vsechno funguje. Mohl by to slevnit trochu, ale pri tom vsem je to syntak co me furt bavi a nechavam si ho. Ta editace, okamzity pristup ke vsemu ma svuj vyznam. No a taky sequencer se hodi, i kdyby jenom pri ladeni zvuku.

propulsion

Příspěvek od propulsion » 02 črc 2009 20:59

Zdar, přesně jak píše Poklop "musíš říct co od toho chceš". Pár zásadních otázek ve kterých asi musíš mít jasno: má to umět midi? Chceš to na basy nebo ...Stačí ti monofoní synth ..? Trváš na jednoduché editaci nebo... Nedávno jsem to osobně taky řešil a koupil jsem Studio Electronics ATC-1 - chtěl jsem aby měl hodně analogový zvuk, chtěl jsem to na basy, chtěl jsem midi a oželel jsem polyfonii.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 02 črc 2009 21:54

fu, dakujem za stedru davku odpovedi i otazok.
takze pre upresnenie - nebol by to prvy analog /mal som novation bassstation a juno 106/, len od doby, ked mi hovorili pan uz vysumelo mnoho hudobnych napadov z mojho podvedomia 8). medzitym sa mi pod rukami premleli snad vsetky tradicne virtualy /supernova, microq, blof, G2, an1x, ms2000, virus, z1/, ale mrchy usiska mlsne pytaju po tejto dietnejsej strave znovu dake tucne masko!

poziadavky na:
-zvuk - allrounder samozrejme! /8) - potrebujem doplnit spektrum niecim pevnym a najma v mixe citatelnym - najma na bejslajny/,
-priestor - spomenuty desktop/rack by bol idealny,
-vybavu - tweakable /podpora mnozstva modulacnych zdrojov-cielov taktiez vitana/,
-vydavky - monofonicky 8) - nenadejam sa hladat v tejto cene polysynth, ale ak mate horuci tip, posunte,

uprimne, uz dlhsiu dobu poskulujem po evolverovi /kexik - mopho ma vraj ine filtre a zvuk a ani moznosti vraj nie su take luxusne/, zodpoveda skoro vsetkym kriteriam az na ten zvuk /?/ - bodyiu tymto prosim o vysvetlenie pojmu "charakteristicky".

este raz /zatial/ vsetkym dakujem

Poklop

Příspěvek od Poklop » 02 črc 2009 22:14

Já sem z těch syntu, co píšeš kromě Pulse nic neměl, takže nemohu soudit. Waldorf Pulase jsem měl už před lety a před pár dny jsem si ho zase koupil. A zdá se, že neprohloupil :-)
Je to prostě mono synth na leady a basy, kde filtr moc nežere sílu zvuku jako třeba u Nord Lead 2, takže se daj udělat pěkný spodky.
Pulse vlastně tuším není VA synth, ale true analog s oscilatorama a LP filtrem. Dá se koupit kolem 6000,- CZK, což je zadara.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 02 črc 2009 22:29

Poklop: skusim nahliadnut i do manualu na jeho moznosti /ako pisem, obvykle vyuzijem aj viac, nez jeden slot v modulacnej matrici 8)/

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 03 črc 2009 20:59

ad Evo - charakteristickym zvukem myslim to, ze ho proste poznas. jakmile se nechas zlakat (jde to snadno) a budes pouzivat vsechny 4 osc, pozna ho kazdej:) kdyz budes hodnej a pojedes jenom na dva analogovy, tak je vyrazne neutralnejsi.
ad Pulse - midi specialitu ohledne Pulse za 6t. povazuji za velmi docasnou, lidi asi fakt nemaji penize, neprodava se a jde se s cenou nesmyslne dolu. realna je tak o polovinu vys, ad eBay. Pulse ma 4 modulacni patche, stejne jako Evo. kdybys potreboval vic, tak treba ob-mx ma 12:)

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 03 črc 2009 23:16

bodyia: ak das tip na obieho do cca 500 EUR 80). a ako je to s filtrom pri evo? LP je tusim analog, HP digi. je to citelne?

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 04 črc 2009 21:06

jasne ze je a to je prave zabavny:) HP se da ale uplne bypassnout (uroven nula). perfektni vec, kterou jsem zatim jinde neobjevil, je laditelny feedback, pubertaci by rekli mazec!:)

Odpovědět