Zapojenie mixpult + elekt. bicie + počítač

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
matue

Zapojenie mixpult + elekt. bicie + počítač

Příspěvek od matue » 24 úno 2011 22:16

Ahojte,
neviem si rady, popíšem problém:
mám mix, presný model toho Behringera tu a internete už nieje ale je to niečo ako Behringer xenyx-1202. Teda úplne obyčajný mix žiadne efekty, žiadna možnosť vypnúť len konkrétny vstup...
Výstupy sú FX, CTRLR, Main Out, Tape, Phones
Vstupov má 12 + Tape input
Momentálne to mám prepojené tak že elektr. bicie sú vo 1.vstupe do mixu, v Tape-in je výstupný signál z počítača a z Tape out mám vyvedený signál naspäť do počítača.
Chcem aby som mohol nahrávať tak aby som podklad aj el.bicie počul v sluchátkach, ale aby prehrávaný signál neliezol do novej nahrávacej stopy.
Je ale problém keď chcem nahrávať, napr. natiahnuť si klik a potom do neho nahrávať, pretože z mixu mi leze naspäť kompletne to čo počujem aj v sluchátkach.
Neviete mi poradiť ako by sa to dalo prepojiť tak aby som mohol nahrávať, prehrávať aj počúvať? Ide to s týmto mixom vôbec?

dík za odpoved

Pytkin
Moderátor

Re: Zapojenie mixpult + elekt. bicie + počítač

Příspěvek od Pytkin » 25 úno 2011 09:38

na nahravanie mozes pouzit aux zbernicu , ak staci mono .. ak chces stereo , tak to ide tak , ze bicie pojdu do mainu , ten ide do pocitaca .. a do sluchatiek si pustis len ten TAPE in .. monitoring nastavis v pocitaci .. nepises aku mas kartu ..

matue

Příspěvek od matue » 25 úno 2011 10:49

Ahoj, no tak zvukovku mám obyčajnú počítačovú, nejdem riešiť profi nahrávanie, len tak pre seba...
Aux zbernica na nahravanie o ktorej pises je myslena tape out alebo FX? Práve že niesom moc zručný zvukár preto toto prepojenie zistujem tu...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 úno 2011 11:18

aha .. na pocitacovej zvukovke sa zle riesi monitoring vacsinou ..

aux zbernica je FX ..

Odpovědět