Zařízení skromného domácího studia

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Feel

Zařízení skromného domácího studia

Příspěvek od Feel » 08 pro 2011 12:35

Dobrý den,

jak už nadpis vlákna napovídá chtěl bych si zařídit "domácí studio",
ale jelikož jsem studentem 9. třídy základní školy tak finance nejsou.
Teď mě čekají zkoušky na Střední školu, takže plno stresu, učení, a na brigádu moc času není.
Týdně jsem schopen vydělat cca. 500 až 2.000 kč + nějaké ty peníze, co dostanu od rodiny ..
Do studia bych chtěl dát pouhých 15.000, ještě nevím jak mi to půjdu, protože jsem pouhý amatér,
Mám k tomu místnost se šířkou cca. 3,5 metry, a délkou cca. 7 metrů. Problém je, že 2 ze 4 stěn jsou zkosené.
Chtěl bych v jedné půlce mít místnost s mixážním pultem, který bych časem dokoupil, počítačem, ap ..
Místnost bych chtěl rozdělit nějakou příčkou ( mohli by jste mi poradit z čeho by měla být ), a za tou příčkou mít tak, 3 x 2
metry místnost úplně odhlučněnou, pro zpěv. Chtěl bych nahrávat jen zpěv, žádné kytary nebo bicí, jedna se o hudební styl hip hop, či rap.
Místnost bych potřeboval odhlučnit, poraďte mi prosím čím, můj děda vlastní firmu, která vyrábí pomůcky do vody, a ty jsou vyrobeny z takové hmoty cca. 10 cm široké a velikost 1,5 x 1,5 metru. Mohl bych tím obložit celou tu místnost pro nahrávání zpěvu, včetně stropu. Nebo myslíte, že tohle je špatný nápad? Poraďte lepší, budu rád. Podlahy máme plovoucí, ty bych měl upravit? Do místnosti bych měl umístit jaký mikrofon? Když tak odkaz, do 5.000 kč.
Zvukovku bych koupil do 3.000 až 4.000, taky bych potřeboval poradit.
Sluchátka mám tyto : http://www.alza.cz/monster-beats-studio ... 199540.htm
Další rady přijmu rád, chci si vybudovat takové levné, ale kvalitní studio, pro nahrávání rapu a hip hopu,
což nebudu potřebovat až takové výšky.

Děkuji za každou radu, kdo by byl ochotný mi najít, nějaké levné, ale dobré věci,
např. :
monitory ( velké )
Audio sestavu
Mixážní pult
Zvukovou kartu
Mikrofon ( zpěv )
a další potřebné věci ..

Ještě jednou děkuji za každou radu.

S pozdravem Feel.

Omluvte mě za pravopisné chyby, nebo neznalost těchto hudebních věcí, jsem úplný začátečník.

Pytkin
Moderátor

Re: Zařízení skromného domácího studia

Příspěvek od Pytkin » 08 pro 2011 12:41

preco nehladas na fore ? takych ako ty , su tu desiatky a riesia presne to iste ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 pro 2011 12:54

Jak pise Pytkin, tohle se tu uz resilo milionkrat.
BTW zkoseny steny jsou naopak dobry.
Na co potrebujes mixak?

lottewerther

Příspěvek od lottewerther » 08 pro 2011 13:01

S tímhle rozpočtem zřejmě žádný zázraky nečekáš, ale do začátku to stačí. Počítač zřejmě máš. Na mix zapomeň, nepotřebuješ ho na nic.
Zvukovka musí mít mikrofonní předzesilovač. Třeba tahle mi přijde v pohodě.
http://www.audiotek.cz/product-47410-alesis-io2-express

Monitory v téhle cenové: Yamaha HS50M , KRK RP 5 G2, Behringer B2030A. S žádnýma neuděláš vyloženou chybu. Levnější nebrat. Nebo koukat po bazarech.

Mikrofon: Všichni se shodují na Oktava Mk319 - mám ho taky. Má skvělej poměr cena-výkon.

A možná ti zbyde i na kabely.

Feel

Příspěvek od Feel » 08 pro 2011 13:01

Pytkin :
Prohlížel jsem fórum, našel jsem hodně vláken s mým problémem, ale chtěl jsem radu konkrétně přišitou mě na míru.

Kermitak :
A k čemu jsou dobré? Jak píšu nemám zkušenosti.
Mixák bych doplnil až časem, taky bych si zkusil třeba pohrát s beatem ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 pro 2011 14:26

A k cemu ten mixak potrebujes? Je to tajny? ;)
Zkoseny steny jsou dobry kvuli odrazum.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 pro 2011 14:39

trpelive tady hledej a hodne cti, vsechno dulezity najdes, i kdyz nekdy trva, nez kapnes presne na to, co hledas.. a pak se klidne ptej ;)
jinak jestli se jedna o normalni pokoj, proc nenahravat vokaly/rap primo v nem? proc delat budku, cimz si zaroven zmensis uz tak relativne malou mistnost. kdyz budes mit prostor dobre akusticky osetrenej, muze bejt vhodnej jak pro nahravani, tak pro mix i bezny skladani..
Naposledy upravil(a) biscuit dne 08 pro 2011 14:44, celkem upraveno 1 x.

Feel

Příspěvek od Feel » 08 pro 2011 14:43

A nebo další taková otázka, co podle vás je lepší.

1) Jed někam nahrát promo do profesionálního studia, a čekat jestli se mě někdo chytne a mezitím vydělávat a pak postavit něco už na úrovni.
2) Udělat své menší domácí studio, hned ze začátku a pak dokupovat?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 pro 2011 14:45

nejlepsi je nejdriv tvorit, pak nahravat promo ;) a zadnej jed neber, jses jeste mladej :-D
jinak na to, abys dnes udelal solidni nahravku, nepotrebujes ani drahej gear, ani studio, ani producenta. staci mit cit, napady a dovednosti a klidne i nejakej basic gear - samozrejme casem poznas, ze chces lepsi a lepsi vybaveni a budes presne vedet jaky a proc...

matucha

Příspěvek od matucha » 08 pro 2011 14:51

Cekat nez se neco chytne smysl nema, hudby je dneska obrovskej nadbytek nad poptavkou. Takze budto to je dobry (anebo zpropagovany) tak, ze to nikoho nenecha lhostejnyho nebo si jeden z miliardy zapomenutelnejch/neobjevenejch/prakticky neexistujicich.

Pro HH/rap nepotrebujes zadny extra vybaveni, oktava 319 (nebo jinej mikrak kterej ti bude sedet na hlas) a zakladni zvukovka za par tisic (m-audio, alesis, rme...), nejakej soft ti vpoho staci. Hodne ceskyho HH hraje vpodstate dost nic moc i na ty nejvyssi urovni, rozhodne co se tyce vokalu. V tomhle smeru se moc nemusis bat.

De hlavne o obsah, na ten se soustred. S dobrym matrosem pak pripadne muzes jit za nekym, kterej ti to pomuze (pravda za uplatu) dotahnout tam kam ty treba este nemas zkusenosti. To je pak dobry i v tom, ze tim cas zkusenosti nasajes. Ted je ale mic na tvoji strane.

Na mixak zapomen, nepotrebujes.

Feel

Příspěvek od Feel » 08 pro 2011 15:06

Jo "jed" mě vždycky zamotá hlavu. :D

Jinak děkuji za názory, moc si toho cením.

Takže podle vás bych měl koupit jenom kvalitnější mikrofon + zvukovku, připojit k PC a nahrávat?
A pak už jen v PC spojit hlas s beatem?

Pravda je, že hodně českých raperů neumí zpívat, jde o to že za těch xx let se naučili spoustu věcí, co se lidem líbí, jak to dělat ap ...
Jde taky o ten talent no, který bych měl mít, alespoň špetku. A chce to odhodlání, a jít do toho srdcem .. :)

Já jen doufám, že se časem prosadím, chtěl bych aby mé rýmy byli fresh, i bez nadávek ..
Spousta raperů, dá sprosté slovo za každou větu, ať už to je z důvodu rýmu, či aby vzbudili respekt, ale myslím že by tam ani nemusela být.
A přece jen když se koukneme po české scéně, měli by staří psi pustit už nové k mikrofonu, přeci jen se nemůže pořád poslouchat to stejné.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 pro 2011 15:35

covece, bud pripravenej na to, ze je to hroznej boj.. pak ti to myslim pujde lip ;) drzim palce.

matucha

Příspěvek od matucha » 08 pro 2011 16:34

Stari psi nikoho od mikrofonu nedrzej, to ani nemuzou. Maximalne se bojej, aby neprisli mladi psi, ktery je precuraj. A tak stekaj co to de.

Nikdo ti nebrani udelat diru do sveta, je to jenom na tobe jestli ses/budes tak dobrej. Stary psi se pak radi s tebou spojej a budou ti nabizet spolupraci ;).

No a zacal bych treba tim, ze se naucis kde se pise "y" a kde "i".

Z toho, cos vicemene mimodek naznacil chapu, ze te vlastne zajima jenom Rap. Delani beatu (tj hudby) je pro tebe spis veci "treba nekdy v budoucnu". Mas kamarady, ktery ti budou delat skvely podklady/beaty? Jestli ne, tak se nikam nedostanes.

Programy na hudbu, ktery pro tebe prichazej v uvahu jsou cubase, logic, protools, reaper, samplitude, live... hodne elektronicky hudby dnes vznika v ableton live. Popovy a HH lidi casto pouzivaj Logic. Velkou zakladnu ma cubase (kterou preferuju ja). Kdyz si budes kupovat zvukovku, tak se podivej, co k tomu jde za soft. Vetsinou je k ni nejaka lehka verze (treba cubase), a to na zacatek vpohode staci.

Feel

Příspěvek od Feel » 08 pro 2011 18:08

Na "y" a "i" zapracuji .

To považuji za svou výhodu, že mám přátele kteří už nějaký ten pátek dělají do hudby, a právě několik dělá beaty.
Hezky poprosím a budu doufat, že něco super naloží. Kreativita mi také snad nechybí, do psaní textů se snažím dávat srdce, a vytvářet
něco nového, neohraného ..
Jako další svou výhodu bych považoval, že na rap jsem velmi mladý, 15 let to je celkem málo..
Beru to jako výhodu, protože budu mít spoustu témat o čem psát, postupně si budu procházet různými životními etapami.

jackies

Příspěvek od jackies » 09 pro 2011 01:20

Tobě 15 není a raper nikdy nebudeš.
Možná básník. To by bylo vhodnější.

Odpovědět