Zesilovac + 2x4 bedny (ozvučení malého baru/klubu)

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
a.tom.x

Zesilovac + 2x4 bedny (ozvučení malého baru/klubu)

Příspěvek od a.tom.x » 31 říj 2011 19:20

Mám problém.

Kámoši po mě chtějí do malého klubu vymyslet nějaké ozučení.

je tam 8 beden od Dexonu 4 ohm. Zapojene seriovo/paralelne. Krmi to nejakym Omnitornic zesilovačem a hifi Teslou, zvuk na ho.... Občas tam probíhají nějaké akce kde se huláká do mikrofonu a řve muzika, ale problém je, že se to nedá pustit moc nahlas neb se to různě vypíná a pod.

Existuje nějaký zesilovač resp. kombinace něčeho na co by šlo připojit těch 8 beden a mělo rozumnou rezervu, aby to nevyapadavalo? Co byste mi doporučili? klidně second-hand (nemají moc peněz) a kupovat nějakej Behringer mě trochu děsí.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

biscuit

Re: Zesilovac + 2x4 bedny (ozvučení malého baru/klubu)

Příspěvek od biscuit » 31 říj 2011 19:25

a vypadava to proc? pretizenej zesilovac? serioparalelni zapojeni mi prijde peklo samo o sobe ;)
a jakej je +- budget?

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 31 říj 2011 19:40

No ono kdyz tam visi na kazdem kanalu 2 bedny ... (puvodne na kazdem kanalu pridratovane 4 bedny)

Podle me je to pretizeny a ten zesilovac to nedava, maji to vyhuleny do cervenyho na mixu

jackies

Příspěvek od jackies » 01 lis 2011 01:40

Nevím co je tam přesně za bedny (výkon, citlivost, čím jsou osazené, jak zapojené, s jakou výhybkou ) a co je to za zesilovače.
Jak to ale tak čtu, tak mám podezření že to bude asi všechno tak nějak na hovno.
V tom případě by se toho všeho měli nejlépe zbavit.
Bude je to stát zbytečné další peníze a bez výsledku.
Také čert ví, co tam dělají s tím signálem v pultu, a s jakým, jak to posílají ven (přes crossover ...) apod ...

Třeba by stačily dvě dobré aktivky a mohlo by to být třeba i o 100% lepší a silnější (fakt ale neznám situaci a výši obnosu na obětování)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 lis 2011 08:22

Je to všechno na ho... žádný crossover nic takového tam není. Zesilovač omnitronic 2x150W do něj přímo výstup z DJ pultu. 2 aktivky nestačí ten klub je nudle a je tam rozvěšenejch 8 beden Dexon (zjistím model a detaily), s tím, že nad půlkou je nějaký byt, tj. potřebují extra ovládání hlasitosti na 4 bedny.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 01 lis 2011 08:32

kdyby se nechteli zbavovat tech pasivnich dexonu, tak jedine koupit nejakej obyc 4 vystupovej zesik ve dvou exemplarich. stejne si myslim, ze to bude nejlepsi "kus nabytku" co tam budou mit, i kdyz to bude lowcost.

no a taky skoleni o tom, co a jak do toho poustet - urovne, impedance.. no a vyhybky to je kapitola sama pro sebe.

ja bych treba klidne sahnul po necem takovymhle, ale bez blizsich znalosti souvislosti se to tezko urcuje:
http://www.thomann.de/cz/the_tamp_d4500.htm

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 lis 2011 08:47

Me to taky napadlo koupit 2 ks. 4 kanál zesilovačů + na rozdělelní signálu to bude chtít crossover ?

Přežije každodenní provoz Behringer EPQ304 (majtel je skrblik ...)

T.

rolyam

Příspěvek od rolyam » 01 lis 2011 09:27

Rozdělení signálu by bylo možné např. takovýmto zařízením (když se mluví o tom Behringeru): http://www.audiotek.cz/product-25971-behringer-mx882

Nebo - kdyby ty 4 kanálové zesilovače uměly konfiguraci 1x stereo vstup a 2x stereo výstup a na stávajícím mixu by byl hlavní stereo výstup + monitor stereo výstup - tak by se pro jeden zesilovač mohl použít hlavní stereo výstup a pro druhý zesilovač monitor stereo výstup a nebylo by potřeba kupovat nějakej rozbočovač (ten monitor výstup by se mohl použít pro bedny pod bytem a mohla by se eventuelně regulovat jejich hlasitost rovnou z mixu).

biscuit

Příspěvek od biscuit » 01 lis 2011 10:17

jestli tomu dobre rozumim a dexon bedny jsou full range (s vestavenou pasivni vyhybkou), tak crossover netreba ne?

jinak ten uli je 4x75W pri 4 Ohmech - bal bych se, ze se v nem bude moct tavit ocel, protoze bych predpokladal, ze pojede casto naplno. mam proste radeji zesilovace na pulku nominalniho vykonu a to nejen kvuli zkresleni ;)

rolyam

Příspěvek od rolyam » 01 lis 2011 12:48

ano, tak jsem to taky pochopil - tj. že bedny jsou všechny stejný full range. Pak crossover není potřeba. Je potřeba jeden stereo signál nějak "namnožit", aby byly k dispozici 4 stejný stereo signály. A to by mělo jít např. tím Behringerem, co jsem odkazoval výše (není to crossover, ale splitter).

biscuit

Příspěvek od biscuit » 01 lis 2011 12:56

jo rozumim. ja to spatne v rychlosti precet od tebe ;)
kdyz by ale byly 2 zesiky po 4ech kanalech, myslim, ze i pasivni rozboceni by nemuselo bejt problem ne? navic vetsina mixaku uz dnes dva nebo tri (stereo) vystupy ma jako standard (samozrejme nevim, jak v danejch prostorech treba vyuzivaji booth output)

rolyam

Příspěvek od rolyam » 01 lis 2011 13:28

pasivní rozbočení nevím, na to nejsem odborně vzdělanej ... jestli by to klaplo :-)
jj, těch víc výstupů z mixu jsem taky výše uvažoval, ale koukám, že se tam a.tom.x v jednom příspěvku zmiňuje o DJ mixu, takže to nevím, nakolik bude DJ mix vybaven ...
no, padlo tu několik návrhů co a jak možno vybrat ... každopádně to vidím, že asi kromě beden (a možná toho mixu - podle toho jaký jsou na něj nároky) bude vhodné vyměnit vše ostatní ...
Já bych konkrétně např. uvažoval koupit 2 ks dostatečně výkonných stereo zesilovačů a zapojil bych na každej z nich 4 bedny (seriově). Jeden zesilovač bych připojil na main out mixu, druhej na monitor out mixu. Kdyby mix dva stereo výstupy neměl, tak koupit mix co 2 stereo výstupy má ...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 01 lis 2011 14:35

pasivni rozboceni je bezna vec, nebal bych se toho.. ale spis mi prave neprijde koser to seriovy zapojeni, navic s nedostatecne vykonnym (75W na kanál např.) zesíkem. btw. dnes uz prave skoro kazdej dj mix (i ta kategorie na domaci zvykani) ma vetsinou vystupy tri - main, booth (monitor), rec (s fixni urovni vystupu, uroven ovlivnujou jen kanalovy savle a gainy)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 lis 2011 15:34

Vystupy tam jsou Ted na tom jsou 2 slabé zesilovače tj. Zachovám původní setup a pořídí se 2 výkonnější zesilovače.

rolyam

Příspěvek od rolyam » 01 lis 2011 15:35

Pro upřesnění - zapojení 4 beden na zesilovač jsem samozřejmě myslel tak, že výstup z kanálu zesilovače připojit di jedný bedny - z bedny průchod signálu ven a zapojit do druhý bedny (každá bedna 4 ohmy, dvě bedny za sebou 8 ohmu). Předpokládám teda, že ty bedny jdou takhle zapojit (že mají možnost průchodu signálu).
Zmíněnej zesík Behringer se 75 W do 4 ohmu a 50W do 8 ohmu si myslím taky že je slabej ...
DJ mix teda s výstupama bude asi v pohodě ...
Takže 2 zesíky ... třeba aspoň 2x 200 W do 8 ohmu? :-)

Odpovědět