Acustica Audio NEBULA - diskuze

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Fractal

Acustica Audio NEBULA - diskuze

Příspěvek od Fractal » 11 lis 2014 13:54

Poslední dobou používám stále více a více a je mi líto většiny peněz utracených za modelingové pluginy. Jestli zní něco "jako hardware" pak jedině Nebula. Mám rád algoritmické reverby, tak nebulu používám hlavně kvůlí EQ. Navíc při používání verbů z nebuly můj počítač nestíhá. Prakticky nebulu užívám hlavně na groupy a při masteringu pro dobarvení a charakter.

Na netu jsem několikrát zaregistroval, že je prý lepší používat reverb verzi Nebuly, nepochytili jste někdo proč?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Acustica Audio NEBULA - diskuze

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 12 lis 2014 13:23

reverb verze pluginu od nebuly je na reverbovy programy, zere min CPU, protoze nejak na verby neni treba tolik pocitani.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 12 lis 2014 13:40

no jo no jo, jenže nemělo by spíše záležet na programu - knihovně samotné? takže je to jenom cpu-wise záležitost, výsledky asi stejné že?

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 12 lis 2014 14:31

nevim... proste to pouzivam takhle na zaklade doporuceni developeru, vic jsem se o to nezajimal. popravde nebulu pouzivam cim dal min, ergonomie (ne)vitezi. meli by zapracovat na ovladani, a taky schovat ty kvanta nastaveni a nejak je chytre nastavovat automaticky.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 14 lis 2014 08:14

clovek nejenze se musi naucit ovladat vlastni nebulu, ale potom i to jak ji chytre pouzivat a vyuzivat...

taky si nedovedu predstavit pouzivat jenom nebulu, at uz z duvodu ovladani, ktere je nepresne a uzivatelsky nevdecne, prilezitostnym bugům, narocnosti na hardware a nebo vlastnimu procesnimu omezeni - jedno pasmo eq - jedna nebula

jako fine tuning group a mastru to sve opodstatneni pro me ma, taky proto, ze mi to dovoli částečně pracovat s masinkou o hodnote poloviny meho studia

nebula 4 je na cestě, tak snad ergonomie konečně dostane první housle

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 lis 2014 09:44

Horsi nez neergonomie je bohuzel nestabilita. Jakmile dam v CB6 vic jak jednu instanci Nebuly 3 tak to zacne blnout a padat.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 lis 2014 14:44

to mi nastesti nedela.

Odpovědět