Air Hybrid 3 - LFO (low frequency oscillator)

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
IvanB

Air Hybrid 3 - LFO (low frequency oscillator)

Příspěvek od IvanB » 07 bře 2018 16:27

Ahoj, mám dotaz, ako by mal vo všeobecnosti pracovať LFO (low freq. oscillator). Keď si robím nejaké presety v Hybrid 3 od základu, t.j. defaultne všetko na 0, hlavné oscilátory sú vždy modulované krivkou z LFO, aj keď ani v jednom oscilátori nemám nastavený LFO ako "source". A oscilátory normálne reagujú na intenzitu modulácie... Je toto normálne v každom virt. synte? Keď som pozeral nejaké tutoriály, všade sa spomínalo, že LFO defaulne "nepočuť" pokiaľ mu nie je priradený nejaký paramater, tak neviem...

homolabilis
Vybavení

Re: Air Hybrid 3 - LFO (low frequency oscillator)

Příspěvek od homolabilis » 07 bře 2018 22:55

doufám, že mám stejný hybrid, ale v základním nastavení nejsou hlavní oscilátory modulované pomocí LFO. Musíš jim nejdřív přiřadit, že mají být modulovány např. pomocí LFO1. Pak musíš nastavit, jaký parametr musí ten LFO1 modulovat (to platí vždy, nemůže modulovat nic). A pak už si nastavuješ parametry modulace jako rate, množství modulace, křivku, phase atd. Takhle by to mělo být v naprosté většině synthů
https://soundcloud.com/djlabilis
Djing, hraju EDM, trance, dnb (Zlín, Olomouc + okolí)
735 855 379

IvanB

Příspěvek od IvanB » 08 bře 2018 08:11

Hm,tak nejak predpokaldám, že by to malo byť... Teraz ale pozerám do návodu, z nejakých príčin som úplne zabudol omrknúť sekciu "Common", kde sa dá ešte modulovať nejakým zdrojom "pitch modulation" unblock všetky oscilátory, mám podozrenie, že tam to nemám asi vyresetované a je tam možno LFO1 ako "source". Lebo ak som napísal "defaultne všetko na 0", mám tým na mysli taký môj default preset, od ktorého sa odrážam, kde som vyresetoval iba oscilátory filtre, efekty atď. (asi z nejakého hotového), ale zrejme nie parametre v "Common"... No, pozriem doma večer

MDudas

Příspěvek od MDudas » 08 bře 2018 16:38

IvanB píše:
07 bře 2018 16:27
Ako by mal vo všeobecnosti pracovať LFO (low freq. oscillator).
Vo vseobecnosti - na zaciatku prace s nejakym zvukom LFO nijako "nepracuje", iba proste bezi na pozadi, ako jeden z moznych zdrojov modulacie. V podstate je to iba take "real-time menitko" nejakej vlasnosti. (zjednodusene povedane) Na zvuku sa jeho beh nijak neodraza. Menit (modulovat) zacne, az ked ho niekde priradis.

Ked sa zapocuvas a zamyslis, musis predsa prist na to, co sa moduluje... Amplituda, vyska tonu, nejake fazy, efekty? Tam potom hladaj.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 08 bře 2018 19:34

Tak, v sekcii pre spoločné vlastnosti (Common) som mal nastavenú moduláciu LFO, takže vyriešené

Odpovědět