Aký soft na jednoduché prehrávanie MIDI s VSTi

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
FredFlinstone

Aký soft na jednoduché prehrávanie MIDI s VSTi

Příspěvek od FredFlinstone » 17 kvě 2012 19:16

nazdar priatelia,
potrebujem poradiť - zháňam nejaký jednoduchý MIDI player (software pre Windows-y), ale pozor! taký kde budem vedieť priradiť/nastaviť jednotlivým MIDI kanálom podľa potreby VSTi, a nenechať zvuk na default-nú zvukovú sadu, ktorú ponúka Windows.

Doteraz som to robil v Cubase, že som si importoval MIDI fajl a potom každej stope priradil cez "VSTi instrument" nejaký VSTi (Trillian, Edirol SuperQuartet, HyperCanvas, ...), ale takto je to dosť časovo náročné. Potreboval by som niečo jednoduché, kde to viem jednoducho (a rýchlo) nastaviť (zmeniť a zrušiť).

Prvotný dôvod bol to, že mám nejaký balík MIDI súborov a chcel by som si ich narýchlo vypočuť ale s normálnejším zvukom ako default-ný Windows MIDI mapper.

vďaka za tipy
Cubase SX3/Steinberg The Grand 2/VSTi Trilogy Bass/VSTi Acoustica Pianissimo/WaveLab 3.0/Sibelius 4/Garritan Jazz BigBand/Garritan Personal Orchestra/Edirol SuperQuartet/Edirol HyperCanvas/Broomstick Bass/Steinberg Halion 3/Roland D10/Yamaha S80/...

nuendo
Vybavení

Re: Aký soft na jednoduché prehrávanie MIDI s VSTi

Příspěvek od nuendo » 17 kvě 2012 19:34

osobne nepoznam ziadny jednoduchy "midi player" s podporou VSTi
skus pohladat tu:http://www.kvraudio.com/q.php

hubert

Příspěvek od hubert » 17 kvě 2012 19:44

Neviem, ale podla mna ak chces priradovat jednotlivym kanalom tak narocne VSTicka ako Trilian atd....tak uz je jedno ci to robis v nejakom playeri alebo v cubase. nic tym neusetris z casu.Najrychlejsie je pustit MIDI file cez kompletny GM sound modul a hotovo..na posudenie kvality podkladu to staci....jednoducho to namapuj na ten Hyper Canvas cele a hotovo...Ak Ti na jednoduche vypocutie toto nestaci, tak aj tak ziadnu pracu neusetris a kludne mozes dalej robit v Cubase.
Naposledy upravil(a) hubert dne 17 kvě 2012 19:51, celkem upraveno 1 x.

jackies

Příspěvek od jackies » 17 kvě 2012 19:49

Nebo to pošli po midi ven do nějakého gm, xg modulu za pár šušnů.
Na některých s větším displayem se něco dá rychle měnit.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 18 kvě 2012 12:57

FredFlinstone píše:nazdar priatelia,
.... a nenechať zvuk na default-nú zvukovú sadu, ktorú ponúka Windows......
Prvotný dôvod bol to, že mám nejaký balík MIDI súborov a chcel by som si ich narýchlo vypočuť ale s normálnejším zvukom ako default-ný Windows MIDI mapper.
- Co je tvoja default-na sada zvukov vo Widnows ? Ten soft-synth, co je original vo Win, alebo mas nejaku zvukovku typu Creative a pod.? Od toho Win-soft-synthu je lepsie asi vsetko na svete. :? Ak mas nejaku zvukovku so synthom, tak skus najst na webe alebo si zlepit lepsiu banku zvukov.
- Balik MIDI suborov rozumiem nieco stiahnute z WEBu, co chces obcas rychlo prehladat. No tak toto Ta nepotesim - tadialto ziadna dokonala skratka nevedie. Vacsina veci z webu ma mizernu kvalitu! Je jedno, na akom synthe to prehravas. A ak to nahodou ma nejaku kvalitu, tak je to s beznym GM midi nepouzitelne, lebo je to vyladene na nejaky konkretny synth.
- nuendo Ti spravne pise - skus pohladat nejaky softsynth s GM sadou (ak nemas tu synth-kartu)
- a jackies Ti poradil velmi skusene - externy modul, kde mozes rychlo a pohodlne menit zvuky na kanaloch - to je asi max., co v danej problematike mozes "lahko a rychlo" dosiahnut.

Odpovědět