bristol

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
luphtrack

bristol

Příspěvek od luphtrack » 22 dub 2010 23:02

http://bristol.sourceforge.net/

já nevim, myslim, že komentář není třeba. kdo si chce omatlat tento emulátor, můžem se dohodnout na nějaké verzi ezl...
Obrázek
live free or die!

biscuit

Re: bristol

Příspěvek od biscuit » 23 dub 2010 09:07

hele to snad ani nemuze bejt mysleny vazne od toho cloveka? emulace hw ma ty masiny aspon trosku pripominat. renomovany firmy, ktery se zivej vyrobou virtualnich syntaku, se zabyvaji vyvojem jedny napodobeniny i treba nekolik let a vysledky jsou casto "nic moc". a tady ten typek vybombi do sveta cely syntakovy nebe najednou? to je trosku k zamysleni. aniz bych to slysel - bude to hrat vsechno stejne (stejne blbe nejspis).

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 dub 2010 10:22

tiez sa mi nechce verit ze by to hralo vsetko tak ako ma.. ale lupthrack ak sa ti chce tak si skus rozbehat napr. tieto

http://bristol.sourceforge.net/prophet5.html
http://bristol.sourceforge.net/mono.html
http://bristol.sourceforge.net/jupiter8.html

a nahraj sem nejake ukazky z kazdeho ... DOST by ma to zaujimalo...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 dub 2010 11:13

muhehe jup8, to jsem si ani nevsim.. to je fakt troufalost :-) ne sorry, stydel bych se to napsat na nejakej plugin, to fakt neumi nikdo.
slysel jsem ted jupa vst druhou verzi od arturie, hraje to fajn, ale jup to neni ani nahodou a to jsem ho slysel jen jednou v zivote.

edit: no autor sam pise, ze to ma zvuk spis jak uran, ale i ten je dost velkej, spis by to mel bejt merkur :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 dub 2010 11:54

no mna by aj tak zaujimalo ako to hra - v pripade ze to nebude uplny pruser (ak aj sa to nebude podobat na originaly) ale ak to bude slusne spravene a kazdy ten synth bude mat ako-tak rozdielny charakter tak je to celkom slusna sada pre niekoho kto chce hudbu robit pod linuxom ... ale proste chcem to pocut, aspon niektore ukazky.. tiez sa obavam ze to bude vsetko na jedno kopyto, tie iste algorytmy na filtre a oscilatory len inak pozapajane.. no uvidime.. rad sa necham prekvapit ... som zvedavy ci nas lupth potesi aj nejakymi konkretnymi ukazkami...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 dub 2010 12:22

Obrázek nehodlám se s tim nějak kakat, pokud tohle spláchnete, tak na to peču
Obrázek
live free or die!

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 dub 2010 12:35

btw, když si prokliknete na jednotlivé modely, tak tam jsou ukázky

opakuju, jestli chcete, můžu to napáchat jak ezl...
Obrázek
live free or die!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 dub 2010 12:55

tak podla mna je to podla mojho a biscuitovho ocakavania ... vsetko to znie na jedno kopyto, a k realnym synthom to ani nema tendenciu sa priblizovat :) vlastne tie ukazky co tam ma zneju ako s podpriemerny free vsti zbuchanych v syntedite .. takze prekvapenie sa nekona ...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 dub 2010 13:04

Obrázek no ono už to gui napovídá, že to nebude za moc stát. jen by mě zajímalo, jestli to ty originály aspoň připomíná.

to bylo tak, hledal jsem nějaké linuxové zvučítko a našel jsem tohle. tak mě napadlo hodit to sem, co na to řeknou ostatní...
Obrázek
live free or die!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 dub 2010 13:17

originaly to nepripomina absolutne. jediny co to ma spolecnyho s tema predlohama, je "struktura" prvku syntaku, ktera +- odpovida.
ja prave poslouchal i ty ukazky primo na webu a je to fakt srandovni v porovnani s tim, kde jsou vsti a k placi ve srovnani se skutecnejma analogama.

uznavam ale, ze asi na linuxu neni moc variant, takze i tohle muze potesit nejakyho kutila, ale ja si furt rikam proc? bud chci delat hudbu (seriozne), nebo chci ignorovat placeny operacni systemy - nic mezi tim dneska porad jeste neni. jestli se pletu, opravte me.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 dub 2010 13:33

ať mě to štve jak chce, asi máš pravdu.
Obrázek
live free or die!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 dub 2010 13:41

luphtrack píše: to bylo tak, hledal jsem nějaké linuxové zvučítko a našel jsem tohle. tak mě napadlo hodit to sem, co na to řeknou ostatní...
v pohode snaha sa ceni :-) mozno raz nakoniec najdes nieco co bude fakt stat zato ... ale inak prave to gui je na tych synthoch to najlepsie :-) gui prekonava zvuk tak o 3 triedy :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 dub 2010 14:02

luphtrack píše:ať mě to štve jak chce, asi máš pravdu.
covece, to stve myslim i vetsinu lidi, ktery pouzivaj placeny os. svoboda linuxu je krasna myslenka ;) bohuzel moc neodpovida standardum tohoto sveta, vlastne pro me je vubec zazrak, ze to vubec je, tak jak to je.. linux i free veci na placenejch os.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 dub 2010 14:12

tak můžeš vydělávat psaním dokumentace a krabicovými instalacemi. nebo můžeš dělat opensource edici. možností je víc.

nicméně já vidím cestu v něčem podobném jako je csound, ale to už jsem taky někde rozváděl - digitální syntéza, která se neváže na gui.
Obrázek
live free or die!

Odpovědět