DAW pro Symbian?

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
hakan

DAW pro Symbian?

Příspěvek od hakan » 01 kvě 2010 14:20

Uvazuji o koupi noveho mobilu, se Symbianem S60, asi model Nokia E72, jelikoz potrebuji QWERTY a vubec mi takovy koncept vyhovuje.

Ale nevite nekdo o nejakem DAW programu pro Symbian? No DAW, spis proste neco pouzitelneho na rychle napady, kde by treba byl nejaky synth, piano, bici, piano-roll, sampler a tak. Existuje neco takoveho?

MonkeyFighter

Re: DAW pro Symbian?

Příspěvek od MonkeyFighter » 01 kvě 2010 17:58

no požíval měl dva takový prográmky na windows mobile
SYNTRAX ten je i pro simbian..
http://www.finished.nl/
a pak grif kterej byl docela vymaklej, netusim jestli je i pro simbian ale chce to urcite dotykac,mrkni na video
http://vimeo.com/1765449

hakan

Příspěvek od hakan » 01 kvě 2010 18:18

Dekuji. Prave ze dotykac nechci, par jsem jich mel a pro me je dulezitejsi rychle psani, mobilni kancelar a ostatne, nemam rad omatlany dislej. Ale to je fuk.

Myslis, ze ten Syntrax bude ovladatelny bez touch screenu? Mne jde spis jen o to si tam natukat nejakou melodii, kdyz me napadne, pripadne si k tomu dat bici pres sampler a aby to proste nebylo uplne impotentni, jako ti obycejni skladatele pro pubertaky.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 kvě 2010 19:52

najlepsie co som zatial videl je XEWTON .. samozrejme na iphone .. na SYMBIAN neviem ci to existuje ..

hakan

Příspěvek od hakan » 01 kvě 2010 20:15

Vim ze na iPhone jsou dobre veci kolem audia, videl jsem tady to mistni tema a proto se ptam specialne na Symbian. Aspon abych vedel po cem tak koukat, ponevadz Google mi vyhodil na muj dotaz same kravoviny :(

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 kvě 2010 20:18

ja som mal pred iphonom asi 4 roky dve symbian nokie , ale nevidel som ziadny rozumny hudobny soft .. dake mp3 phrevace/nahravace , gitarova ladicka , a to bolo tak vsetko co som nasiel ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 kvě 2010 20:29

fuuuha ten Xewton vyzera genialne ako skicak hudobnych napadov ... da sa potom z toho aj nejak vyexportovat (midi) to co v nom clovek zbucha ???

inak toto ked vidim, musim priznat, to je snad prva aplikacia pri ktorej by som mozno predsa len zacal zvazovat iphone :-)

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 01 kvě 2010 20:50

no mrkni na ten link kde o syntraxu pisou,ja to mel pusteny jen na dotykaci tak nevim...jako urcite i ten syntrax je dal nez vsechny ty kraviny kde lepis jenom smycky k sobe..jak rikas staci udelat si v tom nejaky bici a moct si tam naskladat melodie co te napadnou...jako mix efekty a ruzny instrumenty je zabavny ale stejne z toho na konci potom vylejes midi protoze ten zvuk tech syntaku atd proste nemuze bejt dobrej na mobilnim procaku.)

jinak mas i dotykace s querty klavesnici pokud by slo jen o to rychly psani...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 kvě 2010 21:25

vsak ano mne sa prave na tom paci ta moznost na melodie.. paradoxne totiz vacsinou ked niekde cakam a nudim sa s mobilom tak ma napadaju melodie a ked sedim za kompom a idem cielene nieco robi tak napad nie a nie prist :)) preto ma zaujima vi sa z toho da vyexportovat midi ...

hakan

Příspěvek od hakan » 01 kvě 2010 22:27

Ja kdybych chtel dotykac, tak si pockam chvili na Nokii N8, vypada krasne, celohlinikova kraska. Nokia se ted docela probira z komatu a snizila ceny a mne Symbian nevadi, naopak, vzdycky jsem do nej sehnal to, co jsem potreboval a slo to dobre, jednoduse. Sice se to nekdy docela vleklo, ale do tech novych uz davaji silne procesory, snad 800 MHz a to uz svisti hezky.

Treba aspon ten SYNTRAX pujde, nebo se treba bude dat najit neco jineho, nejaky blby piano roll a zakladni sampler na to existovat musi. Uz v dobe, co jsem si koupil novou 6600 (uz snad 6 let nebo kolik) ten skladatel pro Symbian co jsem tehdy stahnul, neco takoveho mel. Dneska uz to musi byt dal, zejmena pro tu 3rd edici, kdyz uz na tom jde zprovoznit DOS i Windows. Ale zrovna to je dost neohrabane tam provozovat, Windows zaplacne spoustu systemovych prostredku, takze nezbyva moc na nejake rozumne starsi programy. Ovsem nejaka prehistoricka verze treba FL nebo ReBirthu by na tom jit mohla, to chce ale overit kompatibilitu a i tak by to bylo hodne masochisticke, urcite ne na rychle skicovani napadu, o coz mi jde.
Urcite, export do MIDI by se hodil, podle popisu u toho SYTRAX by to ten mel mit.

K tomu dotykaci s QWERTY - no, mne se zkratka libi konstrukce ala Blackberry, uz jsem takovy telefon mel a uplne mi vyhovoval (az na to, ze mel Windows Mobile, ty nechci, uz radsi Symbian). Delaji se i takovehle s dotykovym displejem, ale aby byl displej poradne velky, musi byt zase ta klavesnice vysouvaci (N97 nebo Palm Pre atd.) a to nechci. Zkratka, staci mi mensi displej, mene zere, dele to vydrzi. Nezblaznim se, pokud nebudu mit na Symbianu super DAW soft, holt asi vetsina takovych veci je dneska mirena na vetsi dotykove displeje, i editace Excel tabulek se dela silene blbe bez dotykoveho displeje na smartphonu.
Naposledy upravil(a) hakan dne 01 kvě 2010 22:56, celkem upraveno 1 x.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 01 kvě 2010 22:43

dendy píše:vsak ano mne sa prave na tom paci ta moznost na melodie.. paradoxne totiz vacsinou ked niekde cakam a nudim sa s mobilom tak ma napadaju melodie a ked sedim za kompom a idem cielene nieco robi tak napad nie a nie prist :)) preto ma zaujima vi sa z toho da vyexportovat midi ...

presne:))

http://www.appstorehq.com/xewtonmusicst ... -70148/app tadz nekdo pise "Cant wait for the midi export option." takze jeste asi ne...

hakan: u jednoho z tech dvou jsem to i zkousel a normalne to expertovalo v pohode,ale nevim uz jakej to byl...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 02 kvě 2010 09:31

Na tohle je nejlepší tužka, guma a notovej papír! Unlimited battery, unlimited undo, unlimited tracks! 8)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

hakan

Příspěvek od hakan » 02 kvě 2010 10:26

Liquid Sound píše:Na tohle je nejlepší tužka, guma a notovej papír! Unlimited battery, unlimited undo, unlimited tracks! 8)
Tohle si jak jsem videl v podobnych tematech nikdy nekdo neodpusti rict 8)

Jenze kdo to chce takhle klasicky delat, tak ma dostatecne schopnosti a neni treba mu radit, tudiz je tahle fraze uplne zbytecna. Dost lidi co to takhle dela doma si ale rado sve napady zaroven i prehrava hned na klavir, nebo kytaru, nebo opacne (nejdriv hraje a pak zapisuje - v dobe pocitacu se to zapisuje samo), a prave proto se podle me hodi ten luxus mit klavir nebo kytaru vsude s sebou v kapse. Nebo alespon diktafon, protoze je to rychlejsi. Diktafon je rychlejsi, prenosne DAW pipatko zase luxusnejsi a zabavnejsi, nez tuzka a papir.

Odpovědět