FL Slayer

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Bond
Příspěvky: 8
Registrován: 11 lis 2016 10:22

FL Slayer

Příspěvek od Bond »

FL STUDIO - FL Slayer: Pracuje niekto s Gitarovým simulátorom FL Slayer? Či sa jedná o kvalitný alebo nekvalitný simulátor, o tom tu nechcem teraz polemizovať - podľa mňa je to len vec nastavenia a pridaných filtrov a efektov do stopy mix pultu. Mám však konkrétnu otázku. Dva zo základných zvukov vo FL Slayer - POWER Rock a POWER Metal - či niekto pozná elegantné riešenie na toto - keď mám v pravom hornom roku FL Slayer zapnutú voľbu Hold - iba vtedy znie základný zvuk programu tak, ako potrebujem a znejú aj vysoké gitarové tóny v Piano Roll. Keď ho vypnem, zvuk je nevyhovujúci a vysoké tóny sa nedajú použiť - sú hluché. Teda musím nechať Hold zapnutý. No ak ho mám zapnutý, tak posledný tón gitarového partu v Patterne sa na konci Patternu nevypne ale znie pod celým zvyškom skladby - Hold tento tón drží do nekonečna. Skúšal som to upraviť znížením úrovne volieb Drive a Feedback v okne dole, no keď tieto voľby stiahnem, zvuk je zase nevyhovujúci. Zaujíma ma teda, či niekto pozná elegantný spôsob, ako docieliť, aby Pettrn s touto voľbou POWER Rock a Metal prestal znieť, keď sa Pattern v skladbe skončí - teda úravou nejakého vhodného nastavenia bez zmeny zvukovej charakteristiky. (Riešenie exportovať samostatnú gitarovú pasáž do wav, tam ju na konci odstrihnúť a znova vložiť do skladby je dosť komplikované a neelegantné riešenie.
SONAR - Amp Sim: Ešte mám v pláne vyskúšať, ako znie Gitarový simulátor Amp Sim v programe Sonar. Tam je však potrebné mať vytvorený základný Gitarový part vo formáte MIDI, s ktorým tento program vie pracovať. Vie mi niekto poradiť, riašenie, ako vytvoriť čistý gitarový part vo FL Slayer alebo v Sonar, tak, aby som pri komponovaní aj počul nejaký gitarový zvuk s možnosťou exportovať potom tento part do MIDI? (Pre ďalšiu úpravu v Amp Sim v Sonar.) Vďaka za prípadné tipy na riešenie tohoto problému.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: FL Slayer

Příspěvek od TOM-Thak »

Neda se hold automatizovat?

Bond
Příspěvky: 8
Registrován: 11 lis 2016 10:22

Re: FL Slayer

Příspěvek od Bond »

Zautomatiyoavť? Možno by sa dalo, no neviem, či by sa týmto dalo vyriešiť aj to orezanie - ukončenie zvuku patternu. Vedel by si, ako na to?

Rudys
Příspěvky: 191
Registrován: 18 říj 2015 22:26

Re: FL Slayer

Příspěvek od Rudys »

Bond píše:FL STUDIO - FL Slayer: Pracuje niekto s Gitarovým simulátorom FL Slayer? Či sa jedná o kvalitný alebo nekvalitný simulátor, o tom tu nechcem teraz polemizovať - podľa mňa je to len vec nastavenia a pridaných filtrov a efektov do stopy mix pultu. Mám však konkrétnu otázku. Dva zo základných zvukov vo FL Slayer - POWER Rock a POWER Metal - či niekto pozná elegantné riešenie na toto - keď mám v pravom hornom roku FL Slayer zapnutú voľbu Hold - iba vtedy znie základný zvuk programu tak, ako potrebujem a znejú aj vysoké gitarové tóny v Piano Roll. Keď ho vypnem, zvuk je nevyhovujúci a vysoké tóny sa nedajú použiť - sú hluché. Teda musím nechať Hold zapnutý. No ak ho mám zapnutý, tak posledný tón gitarového partu v Patterne sa na konci Patternu nevypne ale znie pod celým zvyškom skladby - Hold tento tón drží do nekonečna. Skúšal som to upraviť znížením úrovne volieb Drive a Feedback v okne dole, no keď tieto voľby stiahnem, zvuk je zase nevyhovujúci. Zaujíma ma teda, či niekto pozná elegantný spôsob, ako docieliť, aby Pettrn s touto voľbou POWER Rock a Metal prestal znieť, keď sa Pattern v skladbe skončí - teda úravou nejakého vhodného nastavenia bez zmeny zvukovej charakteristiky. (Riešenie exportovať samostatnú gitarovú pasáž do wav, tam ju na konci odstrihnúť a znova vložiť do skladby je dosť komplikované a neelegantné riešenie.
SONAR - Amp Sim: Ešte mám v pláne vyskúšať, ako znie Gitarový simulátor Amp Sim v programe Sonar. Tam je však potrebné mať vytvorený základný Gitarový part vo formáte MIDI, s ktorým tento program vie pracovať. Vie mi niekto poradiť, riašenie, ako vytvoriť čistý gitarový part vo FL Slayer alebo v Sonar, tak, aby som pri komponovaní aj počul nejaký gitarový zvuk s možnosťou exportovať potom tento part do MIDI? (Pre ďalšiu úpravu v Amp Sim v Sonar.) Vďaka za prípadné tipy na riešenie tohoto problému.
Tak jak to tu zaznělo zkusil bych automatizaci na internetu respektivě youtube máš plno návodu na automatizaci ve FL. Nebo možná ještě lepší nápad zkusil bych přejít na plugin Guitar Rig od native instruments.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: FL Slayer

Příspěvek od Stan »

K tve otazce Stejne jako kluci si myslim ze by ti pomohla atomatizace problemoveho parametru ale zrejme mas neco spatne nastaveno v pluginu samotnem. Jinak NI GRig neni IMO nejlepsi volba to uz je zvukem lepsi Amplitube od IKM a nebo je vyborny Revalver od Peavy.

Bond
Příspěvky: 8
Registrován: 11 lis 2016 10:22

Re: FL Slayer

Příspěvek od Bond »

Dobre, vďaka, skúsim preskúmať tie možnosti automatizácie, no tiež myslím, že bude niečo zle nastavené v tom plugine samotnom, ešte sa s tým skúsim pohrať.
Pozriem sa aj na tie Amplitude - IKM a Revalver - Pevay, keď ich zvukovo doporučujete.

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: FL Slayer

Příspěvek od rastis »

mozno mi nieco unika alebo niecomu nerozumiem. nie je Slayer cosi ako syntak, co produkuje akoze zvuk gitary ? a vy mu ponukate Amlitube a GR a pod, co su simulatory aparatov k naozajstne hranej gitare ? cize vlastne nieco uplne ine ? len sa pytam ...

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: FL Slayer

Příspěvek od Stan »

OOPS :) Jasne Rastis ja jsem to nekontroloval a spatne jsem to pochopil. Sorry 007.

Bond
Příspěvky: 8
Registrován: 11 lis 2016 10:22

Re: FL Slayer

Příspěvek od Bond »

Tie alternatívne programy sú teda softvérové gitatvé efekty. Ja som gitarista a mám skvelý hardverový gitarový digitálny lampový multiefekt VOX Tonelab LE, no nie vždy mám možnosť nahrať si skutočnú gitaru, tak potrebujem aj alternatívu - softvérový gitarový syntezátor ako plugin pre Piano Roll vo FL Studio alebo v Sonar.
Prípadne by som sa spýtal aj takto, aký syntezátorový simulátor by ste doporučily na simuláciu gitarového aparátu znejúceho ako Iron Maiden gitary?


Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: FL Slayer

Příspěvek od Stan »

Simulace kytary
http://www.amplesound.net/en/index.asp
Simulace ampu a FX
https://revalver.peavey.com
IMO pro tvoje potreby nic lepsiho na trhu momentalne neni
Naposledy upravil(a) Stan dne 26 úno 2017 21:02, celkem upraveno 1 x.

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: FL Slayer

Příspěvek od rastis »

Bond píše:...aký syntezátorový simulátor by ste doporučily na simuláciu gitarového aparátu znejúceho ako Iron Maiden gitary?
prepac, ale toto je utopia. ak naozaj hras na gitaru, tak sa divim, ze sa na take nieco vobec pytas.

ak si naozaj gitarista, ako mozes mat problem nahrat si skutocnu gitaru ? strcis gitaru do svojho skveleho HW multiefektu, odtial kablom do pocitacu, to cele kludne v noci potichu na sluchatka a mas aspon teoreticku sancu priblizit sa gitaram a'la Iron Maiden.

Uživatelský avatar
SadLuck
Příspěvky: 726
Registrován: 18 kvě 2007 23:33

Re: FL Slayer

Příspěvek od SadLuck »

Na ty amplesoundy se (soudě dle dem a free verzí) daj vyloudit skvělý věci, bohužel to chce naučit se na ten nástroj hrát a pokud člověk aspoň trochu umí na kytaru a má nějakou aspoň trochu slušnou po ruce, je skutečná kytara podle mě ta jednodušší varianta :D

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: FL Slayer

Příspěvek od rastis »

Stan píše:...
Simulace ampu a FX
https://revalver.peavey.com
IMO pro tvoje potreby nIc lepsihona trhu momentalne neni
nechcem sa pustat do zbytocnych polemik, takisto neviem, ako sa na Revalver pozeraju v profi sferach, ale co som ja zachytil, tak ked to prislo, bolo to prijate len velmi vlazne, sam som si z toho tiez necvrkol. kam sa pozrem, vsade vidim pouzivat free veci od LePou a podobne a tie naozaj hraju bezkonkurencne. a tam kde nepouzivaju toto, ide sa Axe FX alebo Kemper ... ale ako vravim, toto vidim len kam pozeram ja, co moze byt dost obmedzeny rozhlad ...

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: FL Slayer

Příspěvek od Stan »

Jasne psal jsem prece IMO takze me slovo neni smerodatne protoze kazdy ma rad jiny holky :) Me osobne se zvukove libi Amplitube protoze to zapnu a hraje to tak jak si predstauju. Revalver je (opet IMO) pro geeky protoze nabizi moznost si upravit amp podle svych predstav tedy menis si elektronicke soucastky a zvukove taky neni spatny. Proto jsem ho uvedl. Co se tyka zmineneho AXE FX tak kamos ho tady ma, nezni spatne a na Live je vynikajici ale do studia se jako simulator vseobecne nedoporucuje. Kemper jsem neslysel blize, jen na vystave a to se neda brat jako poslech, ale verim ze jeho simulace zni vyborne. LePou jsem nezkousel a tak nedovedu posoudit jeho kvalitu ale verim ze je dobry kdyz je nejvic pouzivany, jakou v tom hraje roli ze je zadarmo (coz je skvele) je otazkou. ;)

Odpovědět