FL Studio - Nežiadúce zníženie hlasitosti patternov bicích

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Bond

FL Studio - Nežiadúce zníženie hlasitosti patternov bicích

Příspěvek od Bond » 11 lis 2016 10:50

Pozdravujem všetkých. Rád by som sa spýtal na riešenie jedného problému so zvukom vo FL Studio 8. V kompletnej skladbe s viacerými audio stopami a patternmi - každý hudobný nástroj je posielaný do samostatnej stopy Mix pultu - mi to robí nasledovný nežiadúci efekt - v pasážach, kde znie súčasne spev (audio stopa) a bicie (pattern) mi to zvuk bicích automaticky zníži na sotva počuteľnú úroveň. Ako by som toto automatické zníženie hlasitosti vypol? Pritom tie isté bicie (ten istý pattern) v rovnakej stope Mix pultu mi v iných pasážach skladby, tam, kde neznie spev (audio stopa) znie normálne podľa nastavenej úrovne v Mix pulte. Bicie znejú normálne ak keď hrajú samostatne, aj keď hrajú spolu s inými nástrojmi (gitara, klávesy...) a je jedno či tie iné nástroje sú vložené do skladby ako audio stopy alebo patterny, len keď nabehne v skladbe audio stopa so spevom, tak sa ten level zvuku bicích automaticky zníži. Robí to len pri bicích lebo len tie používam ako patterny, nerobí to pri ostatných nástrojoch (audio stopy) keď znejú spolu so spevom. Ak by však bol problém v tom, že bicie sú ako pattern, tak potom by ich malo stišovať aj keď znejú napr. s audio stopou gitary, no tam nedochádza k žiadnej nežiadúcej zmene úrovne hlasitosti. Ako keby FL Studio dokázalo rozlíšiť, ktorá audio stopa je spev a ktorá nie - to sa mi však nechce veriť. Riešenie že vložiť tie pasáže bicích kde znie aj spev do novej stopy Mix pultu s pridaním hlasitosti nie je dobré a ani nestačí škála potenciometra na zvýšenie hlasitosti v novej stope Mix pultu. Ešte ma napadá, nemôže to spôsobovať pattern Main automation? Potreboval by som len nejako vypnúť to automatické znižovanie hlasitosti pre patterny bicích aby všade zneli tak, ako ich nastavím v Mix pulte. Ďakujem za radu.

Rudys

Re: FL Studio - Nežiadúce zníženie hlasitosti patternov bicí

Příspěvek od Rudys » 11 lis 2016 11:50

Podívej se do levého sloupce ve fl, jestli tam není vytvořená automatizace na tvé bicí. Nevím přesně tu cestu, ale musíš tam mít složku automation nebo automation clips. Zkus si udělat zálohu projektu a automatizace smazat.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 11 lis 2016 22:06

Ja pise spravne kolega - pokud vyloucis nejakou nahodnou automatizaci, zkus si projekt zazalohovat a pak smazat vsechny stopy krome tech bicich a zpevu. jestli to bude delat stale, muzes nekam uploadovat ten projekt a nekdo z nas se na nej muze kouknout .. jeste me napada - mas na masteru nejakou kompresi - limitaci ?

tony9

Příspěvek od tony9 » 11 lis 2016 22:29

Tak, napadlo mě taky, jestli to není nějaká sidechain komprese.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 11 lis 2016 22:32

.. ta by ale snad ani nemohla vzniknout nahodne .. to by se musel clovek hodne snazit. Zacinal jsi ten projekt od nuly, nebo jsi pouzil nejakej predchozi jako template ?

Rudys

Příspěvek od Rudys » 12 lis 2016 11:13

Ono se mi taky leckdy stane, že si nahrávám midi šáhnu na nějaký knob a ejhle automatizace je na světě :-) :D Sidechain to může být taky, ale to už by musel být zásah od uživatele.

Bond

Příspěvek od Bond » 13 lis 2016 13:48

Ďakujem vám všetkým za rady. Vyriešil som to zatiaľ inak. Tie bicie som do projektu povkladal tiež ako Audio klipy namiesto Patternov. (Bicie mám vytvorené v inom programe presne na mieru v tempe projektu, takže mi do projektu presne zapadnú.) Týmto spôsobom mi to už žiadne svojvoľné zmeny úrovne hlasitosti nerobí. Patterny už na bicie asi nebudem používať, keď sú s nimi také problémy. No Patterny budem asi musieť použiť na Klávesy, tak dúfam, že mi tiež nebudú takto blbnúť. (V predošlom projekte zneli korektne popri speve - žiadne zmeny úrovne hlasitosti.)
Projekt som robil úplne od nuly, žiaden šablóny. Prehľadal som všetko možné, žiadnu automatizáciu som v ňom nenašiel ani vedome nevytváral. Jedne čo tam bolo, bol ten Pattern Main automation - skúsil som ho odstrániť, no nič sa tým nezmenilo. Tiež v Master stope Mix pultu som mal pre istotu pridaný Furity Limiter - keď som ho vypol, tiež sa tým nič nezmenilo. Takže Patterny pre bicie už u mňa asi nie.
Ešte by som sa chcel spýtať niekoho, kto pracuje so Sonarom - Sonar verzus FL Studio. Rozmýšľam, že ďalšiu skladbu by som už začal robiť v Sonar 8. Mám zatiaľ preštudovanú asi polovicu tej hrubej knihy k Sonaru. Je to o dosť zložitejší program, ako FL Studio. Moja otázka sa týka kvality zvukov - virtuálnych nástrojov, generátorov zvuku a zvukových efektov - je v nich nejaký výrazný kvalitatívny posun oproti nástrojom vo FL Studio? Do FL Studia som si už pridal aj nejaké externé VST pluginy (syntezátory, Korg M1, Hammond... Ešte zháňam syntezátorový zvuk Van Halen - Jump - možno ten Korg M1 ho bude v sebe mať.) Znejú celkom pekne. Tak či môže niekto povedať, že nástroje v Sonare znejú o poznanie lepšie, ako vo FL Studio? Ak tam nie je výrazný rozdiel, tak zostanem asi pri FL Studio zatiaľ. (Čo som pozeral Sonar, tak oproti FL Studio generuje aj Notový zápis, no aj tak iba z MiDi stôp, z Audio stôp to nedokáže, takže toto vôbec nevyužijem, na notáciu používam Sibelius.) Ďakujem za odpovede. Skvelé fórum, som rád, že som ho našiel.

Odpovědět