Free varianta pro NI kontakt / Intakt

Ostatní audio software, obecná diskuse
TOM-Thak

Free varianta pro NI kontakt / Intakt

Příspěvek od TOM-Thak » 28 úno 2011 18:50

Ahojte,
nevíte někdo o nějakém přehledném free plug inu, co by suploval Intakt nebo kontakt?
Co od toho chci?

Vložit sampl .. nebo více samplů .. určit noty a editovat parametry jako jsou pitch, obalka, tune / fine, hlasitost.. nic vic od toho nechci.
Koukal jsem na KVR audio, ale to sou vsecko takovy udelatka dost o nicem.

dendy
Vybavení

Re: Free varianta pro NI kontakt / Intakt

Příspěvek od dendy » 28 úno 2011 18:52

co sa tyka free samplerov je to velka bieda... jedine snad http://vemberaudio.se/shortcircuit.php ... ale Intakt je proste neprekonatelny svojim pomerom jednoduchost/kvalita/vykon ...

listonos

Příspěvek od listonos » 28 úno 2011 19:02

Tuna asi fakt s free verziami nepochodis a najlacnejsi komercny bude asi YellowTools Indiependence Basic za 99,- Euro

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 úno 2011 19:06

To jsem nevedel, ze je takova dira na trhu. No nezbyva nez se poohlednout po nejake rozumne verzi Intakt / Kontakt.
Hlavne me stve treba davat 10 000CZK za Kontakt i presto ze je u toho asi 20GB samplu, ale ja je nevyuziju o to jde..
Takze spis nejaka basic verze.. ono pak uz za zvazeni stoji, jestli neni treba nejakej halion ci nejaka alternativa.
Mrknu jeste na ty Yellow Tools.

listonos

Příspěvek od listonos » 28 úno 2011 19:29

Yellowtools predava aj cisto plugin bez samplov, len teraz ho tam vidim len v baliku s dalsimi dvoma pluginmi. Oni v poslednej dobe dost sachuju s tymi verziami a balikmi ale zase mavaju dost casto vselijake akcie.

listonos

Příspěvek od listonos » 28 úno 2011 19:38

Teraz ma napadol Directwave od Imageline - 99 dolarov, fajn sa s nim robi a na rozdiel od Yellowtools podporuje multisample formaty na import (DWP (proprietary), WAV (any), SF2 (Soundfont), AKP (Akai), Propellerheads Recycle, Native Instruments Battery, Kontakt *(nki), GIGA *(gig) & eMagic EXS24).

Ten yelowtools podporoval len wav a na multisample bolo treba dokupit chickensystem translator

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 28 úno 2011 19:46

Co se týče Yellow tools, musím varovat před katastrofálním supportem firmy, mám Independence Pro a podpory se nedovolám a to jim píšu už dva měsíce - žádná odpověď. Podobně o firmě píšou i na fóru KVR ...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 úno 2011 20:04

Ten Imageline taky neni uplne zlej.. vypada dost podobne a jako obrovskou vyhodu vidim nacitani NKI souboru z kontaktu. Cena taky neni nijak zavratne hrozna.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 úno 2011 22:58

sampletank!
myslim, ze nej free sampler. ma vsechno co clovek na zakladni veci potrebuje + slusnej zvuk + solidni fx cast.
http://www.ikmultimedia.com/sampletankfree/features/

highlife taky neni uplne marnej free produkt - zvuk mi prijde slusnej, navic ma skvelou ficuru, ze umi sam samplovat primo z libovolneho vsti
http://www.discodsp.com/highlife/

jinak ja ted hodne vyuzivam maschine, na moji praci se samplama taky vyhovuje - samozrejme je to cenove uplne jinde, ale pro me je to drum maschine a sikovnej sampler zaroven. treba tvorba loopu a prace s nima je vyborna zabava :-) proste instantni mpc ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 01 bře 2011 08:14

samplovanie z vst vie aj spominany direct wave... ak nevadi cena, je to hodne dospely sampler, odporucam.
netreba si ale robit predcasne nadeje ohladom nacitavania .nki, ono dedikovane kniznice v inom ako materskom sampleri nikdy nezneju tak ako maju, pri nacitani sa totiz stratia specialne mapovania a dalsie funkcie ako obalky atd. obvykle import zahrna len zakladne mapovanie na noty, layery a samotne sample. obalky, efekty a dalsie ficury sa stratia, kedze cudzi sampler ich bud nepodporuje alebo to riesi inym sposobom.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 bře 2011 09:14

Ten sampletank nevypada zle.. to jsem nevedel, ze to je free sampler.
Jen jsem na obrazkach nikde neneasel okno, kde by se dal namapovat sampl na nejakou klavesu apod. tohle se tvari jak kdyby se do toho dala nahrat jen banka od nich jako treba do Nexusu.

mario.severin

Příspěvek od mario.severin » 01 bře 2011 09:41

A co takhle WusikStation V6 ??? Do 8. března mají akci za 60$ + k tomu je jako bonus EVE3 (banka "oldschool" syntů a zvuků)

Umí to import wav a soundfont. Jinak je k tomu 15 GB banka se spoustou docela použitelných zvuků. Editace je sice trochu na levačku, ale to je u všech multitimbrálních a velkých samplerů samozřejmostí :)

Obrázek

biscuit

Příspěvek od biscuit » 01 bře 2011 12:48

TOM-Thak píše:Ten sampletank nevypada zle.. to jsem nevedel, ze to je free sampler.
Jen jsem na obrazkach nikde neneasel okno, kde by se dal namapovat sampl na nejakou klavesu apod. tohle se tvari jak kdyby se do toho dala nahrat jen banka od nich jako treba do Nexusu.
nene, samozrejme to jde uplne normalne. je to plnohodnotnej sampler..
tady je toho hodne dulezityho sepsanyho:
http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?p=4290183

wusik jsem kdysi zkousel a vubec jsem tomu neprisel na chut :-(
Naposledy upravil(a) biscuit dne 01 bře 2011 13:12, celkem upraveno 1 x.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 bře 2011 12:51

To je bombice! Večer to musim vyzkoušet.

listonos

Příspěvek od listonos » 01 bře 2011 18:27

S tym Sampletankom opatrne. Ked mali nejaky groupbuy, tak som kupil vsetky tie ich instrumenty, ibaze pod Win7 nic z toho poriadne nejde. Akoze chvilu vsetko bezi OK, no po par minutach vyleti zatazenie jadra na 100%, z pluginu zacne liezt besny vreskot/sum a to rovnako VST tak aj RTAS a rovnako vsetky tie ich sample instrumenty (Sampletank, Moog, Mellotron, Vitous, SonicSynth).

Odpovědět