Free VST - Elektrostudio

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
c9000

Free VST - Elektrostudio

Příspěvek od c9000 » 27 pro 2010 11:33

Od poláků to vypadá na pořádnou pecku:
http://www.elektrostudio.ovh.org/index.php?go=15

IMHO jedni z mála co umí udělat SW synthy které mě baví a mají i nějaký ten "analog charakter".
Přílohy
M_Pro.jpg
M_Pro.jpg (137.97 KiB) Zobrazeno 1531 x
Naposledy upravil(a) c9000 dne 27 pro 2010 14:44, celkem upraveno 2 x.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

biscuit

Re: Elektrostudio - Model pro

Příspěvek od biscuit » 27 pro 2010 11:57

uz to tu je ve free vst, smazal bych celej topic, je to imho zbytecny..
edit: oki ;) ale hodilo by se to teda prejmenovat a dodrzet "koncept" tzn. napsat do hlavicky FREE VSTi jako to maj jiny takovyhle temata ;) at to tu mame hezky :-D
Naposledy upravil(a) biscuit dne 27 pro 2010 12:18, celkem upraveno 1 x.

Fractal

Re: Elektrostudio - Model pro

Příspěvek od Fractal » 27 pro 2010 12:08

no, ta jejich stranka mozna zaslouzi mit vlastni topic... jako dobre vstFX uz jsou, ale poradne free instrumenty nedela skoro nikdo

c9000

Re: Elektrostudio

Příspěvek od c9000 » 27 pro 2010 12:33

přejmenoval jsem na elektrostudio.
Souhlasím s tím, že by si elektrostudio zasloužilo vlastní topic.

Sane

Re: Free VST - Elektrostudio

Příspěvek od Sane » 27 pro 2010 19:13

Jo, tenhle synt jsem přidával do Free VST já včera, ale je pravda, že E. by si zasloužilo vlastní topic.

Myslím, že tenhle týpek (nebo banda?) fakt ví co dělá. Osobně mě nejvíc dostal Micromoon, ale nepoužívám ho, protože bych měl složku plnou VST a nevěděl, které dřív... ale i tak se mi líbí jeho zvuk a čas od času si ho jen hodím do složky, loadnu do DAW a hodinku si hraju se zvuky.

Obrázek

S. :wink:

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 pro 2010 19:47

jj souhlas, myslím že to dělá jeden člověk a dělá to v syntheditu! :shock:
Ale má to fakt namakaný. Ted se hodlám vrhnout ozkoušet tu novinku ale ty věci od něj hrajou neskutečně, pro mě osobně ohodně líp, než celý Native Instruments :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 pro 2010 20:56

c9000: neblazni zas... ma to urcitou spinu, jsou to fakt prima nastroje zadarmo, ale s NI bych to fakt nesrovnaval. vetsina klasickejch vsti umi krasne cistounky zvuky (i treba ni), ale se spinou je to vzdycky horsi. tyhle elektrostudio veci maji urcity spinavy kouzlo v sobe, ale troufnu si rict, ze dost digitalni.. ale proste ta spina nas bavi a necim nam to ty analogy pripomina ;) ja bych to moc nepitval 8)

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 pro 2010 21:27

Od Ni už je u mě v kompu jen B4 a Massive. Začal sem dělat na těch syntech od el. studio. A dělá se mi stím dobře, asi to taky bude daný tim že mě ty moderní synthy moc nebaví, moc možností, příliš papírovej zvuk bez charakteru. A taneční muziku nedělám, a s tohohle slyšim to něco málo co znám ze starejch pecek z doby analogový. Třeba v tomhle novym sem našel v presetech několik zvuků který znám od Boc :) ) Je fakt že ty synthy od ES maj často podobnou barvu a nemají takový možnosti jako konkurence ale to že je to omezený mě právě nutí k tomu víc si stím hrát a dělat víc intuitivně. Je to čistě věc názoru, chápu že na trance nebo DnB to moc není ale slyšim tam to "něco" co mě na tom baví, obdobně jako na vstčkách od G-force.

Tenhle ( model Pro) kousek sem ted trápil 2 hodky a opět se mi to moc líbí. Neumí to tučnou basu , ale to je u VStček celkem normální. Originální předlohu sem pod rukama nikdy neměl, takže taky srovnat neumůžu, o to snad ani nejde. Ale za pravdu mi daj určitě i ortodoxní analogisti co to zkoušeli. Třeba Míra Papež , kterej vetšinu těch předloh měl pod rukama byl z toho nadšenej.
Ale jak píšu, je to pro lidi co hledaj zvuk dynosauřích pípátek. :wink:

Fractal

Příspěvek od Fractal » 27 pro 2010 21:46

asi se shodnem na tom ze kazdemu vyhovuje neco jineho, uz NI dlouho nepouzivam, i kdyz ten KOMPLETE za 500EUR je lakava nabidka - ted mi prisel i voucher za 30 EUR nebotaknejak slevu... jinac elektrostudio pluginy nekdy dokazou fakt hodne, ma to takovy drevene tvrdy zvuk nebo jak to rict - proste pri nekterych nastavenich to trha usi a vystupuje z monitoru (ted nemyslim emulaci mooga, ta se mi nelibi vubec), naproti tomu NI dokaze mnohdy znit znacne vegne a nezajimave

massive bych si dal, a pak veci typu NI EI 2XT, reaktor, kontakt... no za ty prachy to fakt stoji, a kdyby bylo elektrostudio za prachy, bral bych to uplne stejne

nikdy se mi nelibil NI piana, ani ty electro, ani zive, ani emulace varhan

btw. polaci jsou na vstcka fakt dobri... viz d16, PSP a spol.

bassline

Příspěvek od bassline » 15 říj 2015 10:12

Ten Model Pro hraje vyborne. Dost analog-like zvuky s prijemnym charakterom. Chutia mi z toho basy aj leady, neviem ci existuje ine freeVSTi ktore hraje rovnako.

lavender

Příspěvek od lavender » 15 říj 2015 18:38

da sa to nejako spustit v os x? lebo vyzera to fajn...

Odpovědět