Free VST Plug-ins section (downloads, tips...)

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Fractal

Re: Free VST Plug-ins section (downloads, tips...)

Příspěvek od Fractal » 06 led 2015 11:01

radek_p: kura ty si náročný :) ale chápu dobře že bys potřeboval něco hodně podobného tomu mellowmuse s pěkným gui a s dobrou odezvou knobů a to tak aby to bylo free?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 led 2015 11:02

Od Bootsyho se mi zvukem nejvic libi Baxter EQ, ale pouzitim zas neni vzdy nejsikovnejsi
http://varietyofsound.wordpress.com/201 ... sed-today/

Celkem se to ale doplnuje se SlickEQ
http://varietyofsound.wordpress.com/201 ... d-slickeq/

BootEQ ani VCS se mi zvukove moc nezdaji.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 led 2015 11:45

radek_p: zkus určitě také Matthew Lindsay NCL EQ a rovněž Christian Budde NONAME EQ

jinak by mě zajímalo co se ti nezdálo na PSP CONSOLE EQ

radek_p

Příspěvek od radek_p » 06 led 2015 11:57

Fractal píše:radek_p: kura ty si náročný :) ale chápu dobře že bys potřeboval něco hodně podobného tomu mellowmuse s pěkným gui a s dobrou odezvou knobů a to tak aby to bylo free?
Presne tak, hledam minimalisticky GUI jako ma mellowmuse. Ovladam to pres midicontroller a chci se co nejvic priblizit pocitu, jakej mam u HW mixu. Na pultu proste nakroutim zvuk lepe a rychleji nez v DAW. U pultu nepotrebuju vubec oci, tech par knobu mam uz v pazi a steluju je poslepu, tj. funguje to primo po ose usi - mozek - ruce. U DAW porad pouzivam oci, cucim na ty krivky a to mi nefunguje.

Free to byt nemusi - 100E za dobrou pluginu rad zaplatim.
Naposledy upravil(a) radek_p dne 06 led 2015 16:43, celkem upraveno 1 x.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 06 led 2015 12:17

Fractal píše:radek_p: zkus určitě také Matthew Lindsay NCL EQ a rovněž Christian Budde NONAME EQ
Matthew Lindsay jsem asi kdysi zavrhnul kvuli tomu silenymu poctu pasem. Noname EQ je podobna zalezitost, ten obcas pouzivam, tam uz je tech pasem min. Jedinej problem je tam pro me v GUI. Sice jsem v predchozim prispevku psal, ze chci minimalizovat zapojeni zraku, ale je jedna situace, kdy je pro me GUI dulezity: kdyz se vratim po case ke starymu mixu a chci se rychle zorientovat, tak mam rad, kdyz jenom mrknu na EQ a hned vim, co mam nakrouceno. Zase bych se odvolal na HW - mkrnu na savli, vidim tech 6 hlavnich knobu EQ (4x gain, 2x frekvence) a hned vim, co jsem se snazil nakroutit. Uz jenom to barevny rozliseni knobu (napr. shelvy cerveny, stredy gain modrej, frekvence zelena) a jejich prostorovy usporadani (frekvence trochu bokem) dela strasne moc. Takze Noname je muj velkej favorit, jenom ma hur prehledny GUI v porovnani s HW. Uvital bych mensi GUI a nejaky barevny odliseni knobu, a 6 pasem by mi stacilo az az. Dale Noname EQ neumi vypnout jednotlivy pasma stiskem cudliku. Zrovna tohle HW obvykle nema, ale zvyknul jsem si na to u Console EQ a moc mi to pomaha. Napr. vytahnu 10 KHz peakem (hi-mid) a shelvem (high) a mackanim cudliku porovnavam, co je lepsi.
Fractal píše:jinak by mě zajímalo co se ti nezdálo na PSP CONSOLE EQ
Console je super az na par detailu:
1) low shelf je hodne pozvolnej, i v tom "dip" modu - rekneme, ze potrebuju pridat jenom trochu subbasu, ale ono mi to hodne hejbe i s 250Hz.
2) skokovy nastaveni frekvence - nelze pouzit na zatazeni jednoho problematickyho tonu (casty u akustickejch nastroju), pokud je ten ton zrovna mezi tema pevnejma frekvencema
3) u stredu jenom tri sirky pasma - navazuju na predchozi bod, pokud potrebuju uzky chirurgicky pasmo, musim kombinovat s jinym EQ - pritom treba prave SSL4000 pulty maji Q plynule nastavitelny a v krajni poloze je to uz docela uzke pasmo, ktere lze pouzivat jako notch.

Ten bod 2) resi ClassicQex od PSP, ale ten ma zase jiny mouchy (zmateny GUI - kazdy pasmo trochu jiny; maly prekryv mezi strednimi pasmy - kdyz micham nejakou malou etnickou fletnicku, tak mam jenom hi-mid a hi-shelf, protoze low-mid konci uz na 1k).

Jo jsem hnidopich, ale proste ergonomie i zvuk SSL4000 je pro me neprekonana a hledam neco podobnyho v DAW za rozumny peniz. T-racks dela bohuzel jenom channel strip ala 4000, ma to obrovsky GUI pres pul obrazovky a buzerace s jejich custom shop... jinak bych do toho sel.
Naposledy upravil(a) radek_p dne 06 led 2015 16:46, celkem upraveno 2 x.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 06 led 2015 12:26

Meleona jsem kdysi zavrh kvuli CPU, ale mam novej komp, tak mu dam znova sanci.
NI jsem neznal - vyzkousim.

Diky moc !

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 15 led 2015 14:06

radek_p píše:diky za tip, bootsyho veci znam podrobne, dlouho jsem je pouzival, ale zadny jeho EQ mi uplne nevyhovuje. Na booteq mi nejvic vadi, ze ma jedinej knob na basy - bud low cut, nebo peak, ale nelze oboje. Na vetsine tracku potrebuju low cut a pak uz mi chybi ten low peak. Vubec to nema low shelf, horni stredy maj pevnou sirku pasma atd. Bootsyho VCS ma zase push/pull basy, coz mi nesedi. Delam akustickou muziku, potrebuju minimalne ctyri plnohodnotny pasma plus low cut, tak jako na poradnym pultu.

Vlastne idealni EQ jsem uz nasel: SSL4000 - ale kupovat od Waves celej balik za $500 kvuli tomu nebudu.
http://www.waves.com/bundles/ssl-4000-c ... mpaign=ssl

Nyní za 249 dolarů, což je stejně asi pro Tebe drahý, navíc vzhledem k současné situaci.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 16 led 2015 12:11

Diky za tip, to uz je docela rozumna cena s ohledem na konkurenci. Ted uz mluvi proti jenom ta buzerace s Waves systemem jako takovym (mam jednu jejich pluginu koupenou a matne si pamatuju, ze me nejak buzerovala, nebo minimalne delala neporadek na disku takze jsem ji prestal pouzivat). Plus system vstshellu me taky nesedi (prvni nevyhoda je, ze to clovek ani nenatahne do VstAnalyzeru).

Protože hodně odbočujem od tematu "free", založil jsem novy tema:
ostatni-software/vst-equalizer-s-hw-sty ... 21955.html

peteness

Příspěvek od peteness » 18 úno 2015 03:25

Potrebuju pekne VSTi popik piano. Help!

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 úno 2015 08:38

Tohle jsem nainstaloval a fakt me to bavi - instantni trance devadesatky:)
http://www.kvraudio.com/product/super-7-by-cfa-sound

mala ukazka - 4 instance Super7
a tady je jeste par zajimavych tipu z minuleho roku
http://wolfframe.com/40-luchshih-bespla ... 2014-goda/

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 18 úno 2015 08:55

Tohle je stejny odkaz jako dal Amorph, ale ve srozumitelnem jazyce.
http://bedroomproducersblog.com/2014/12 ... ugins-2014

peteness

Příspěvek od peteness » 18 úno 2015 12:34

Fractal: dik, vyzkousim.

Stan

Příspěvek od Stan » 05 bře 2015 14:31

Na Sonokinetic je možné si po sedm dní (do 11.3) volně stáhnout Gediz. Je to samplovaný instrument pro NI Kontakt se samply zpěvu tureckého vokalisty Gediz Coroglu. Je nutné se jen zaregistrovat.
http://www.sonokinetic.net
Základní info najdete i na mých stránkách

Odpovědět