Jak nahrat zvuk z videoprehravace do abletonu

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Q-Beat

Jak nahrat zvuk z videoprehravace do abletonu

Příspěvek od Q-Beat » 28 kvě 2009 20:02

Ahoj, potrebuju radu jak nahrat zvuk, ktery leze z nejakeho prehravace (bs player, vplayer, winamp...) do abletonu.
Mam emu 1212m a nevim jak to nastavit pres patchmix. V abletonu kdyz mam zaznam jak asio tak dsp wave tak to nic nebere...
Tady jsem hledal, ale moc jsem se nedozvedel. Safa napsal nekam jen, ze asio to umi ale nic vic. diky za rady.

Ctirad

Re: Jak nahrat zvuk z videoprehravace do abletonu

Příspěvek od Ctirad » 28 kvě 2009 23:06

Sice to není odpověď na otázku, ale já bych buď použil přehrávač, co umí přímo dumpovat audio do souboru na disk nebo ještě spíš pomocí nějaké utility odříznul zvukovou stopu s příslušného video souboru a výsledek pak naimportuju do čehokoliv.

komor

Příspěvek od komor » 29 kvě 2009 10:39

propojit na emu vystup se vstupem kabelem si zkusil?

Q-Beat

Příspěvek od Q-Beat » 29 kvě 2009 20:40

Ctirad píše:Sice to není odpověď na otázku, ale já bych buď použil přehrávač, co umí přímo dumpovat audio do souboru na disk nebo ještě spíš pomocí nějaké utility odříznul zvukovou stopu s příslušného video souboru a výsledek pak naimportuju do čehokoliv.
A vis o nejakejch programech? Jen se bojim, ze to bude zdlouhavy...
komor píše:propojit na emu vystup se vstupem kabelem si zkusil?
To me prijde jako hovadina, pac neuslysim co nahravam a muzu tam rovnou zapojit dvd prehravac a pustit signal z nej.
To bych ale vsechno musel prenest z obyvaku, coz nechci. Chci to vyresit softwareove.
Na normalni interni zvukovce pred x lety mi to slo krasne nahrat do soundforge. ale ted to nebere ani soundforge ani ableton.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 29 kvě 2009 22:05

Q-Beat píše:
Ctirad píše:Sice to není odpověď na otázku, ale já bych buď použil přehrávač, co umí přímo dumpovat audio do souboru na disk nebo ještě spíš pomocí nějaké utility odříznul zvukovou stopu s příslušného video souboru a výsledek pak naimportuju do čehokoliv.
A vis o nejakejch programech? Jen se bojim, ze to bude zdlouhavy...
Zdlouhavější než to nahrávat on the fly? Děláš si srandu? Odříznout zvukovou stopu a zasejvit jako wav je i pro celovečerní film otázka maximálně minut. Podívej se na programy jako Virtualdub, Avidemux apod..

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 29 kvě 2009 22:09

pod linuchákem bych věděl, ale to asi nebude tenhle případ
Obrázek
live free or die!

Q-Beat

Příspěvek od Q-Beat » 30 kvě 2009 10:15

Ctirad píše:Zdlouhavější než to nahrávat on the fly? Děláš si srandu? Odříznout zvukovou stopu a zasejvit jako wav je i pro celovečerní film otázka maximálně minut. Podívej se na programy jako Virtualdub, Avidemux apod..
Diky moc, kouknu na ne. Ja se bal, ze budu muset prevest celej film do audia a pak to vystrihnout. Vim, ze jsem mel
nejaky programy, ktery prevadeli formaty a delali prave zvlast audio a zvlast avi stopu. Ale to prave bylo nadlouho.
Pokud to v tomhle pujde takhle krasne, tak je to bomba. dik.

to luphtrack: pod linuxem to nejni. Prave kvuli abletonu ho nemam...

nemo

Příspěvek od nemo » 30 kvě 2009 10:41

mj. Audacity umi pohodlne nahravat to, co zrovna komp prehrava.
http://audacity.sourceforge.net/

jinak pokud to je avi nebo podobny format, tak audio umi primo extrahovat Nuendo (nejspis i Cubase).

Obrázek

Q-Beat

Příspěvek od Q-Beat » 31 kvě 2009 20:25

Diky moc Ctiradovi...ten VirtualDub to dal nadherne. Oznacil jsem jen to, co jsem potreboval, dal save wav a bylo.
Trvalo to asi patnact vterin. Fakt stokrat lepsi, nez to nahravat primo.
nemo píše:mj. Audacity umi pohodlne nahravat to, co zrovna komp prehrava.
http://audacity.sourceforge.net/
Audacity ma bohuzel stejny problem jako soundforge nebo ableton. Ani v jednom nastaveni inputu to nebere jakykoliv zvuk. Musi se to urcite nastavit nekde v tom patchmixu, nejaky vystup, ale nevim jak. Uz to resit nemusim, to je hlavni.

Dik za rady...mejte se

nemo

Příspěvek od nemo » 31 kvě 2009 20:30

hmm to asi ta Emu, na M-Audiu to bere v pohode.

Odpovědět