Jednoduchý sekvencer pro Mac ? (plus HW pro MBP)

Ostatní audio software, obecná diskuse
Ivo
Moderátor

Re: Jednoduchý sekvencer pro Mac ? (plus HW pro MBP)

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2011 14:26

To bude ono :wink: A půjdou jednoduše připojit k té M-Audio kartě ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 úno 2011 17:59

jo reaper je imho jednodichsi nez logic... ono imho to je vobec najjednoduchsi ( ale paradoxne vobec nie obmedzeny, skorej naopak) DAW v ktorom som robil... a to som toho mal pod rukami dost :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2011 18:11

No já nevím - Logic (9) člověk spustí, hned si na uvod vybere jaké session chce otevřít (jestli prázdné, electro atd). Hned tam má připravené nástroje (může si snadno přihodit audio track). Napravo v tabulce se postupně vyberu zvuk pro MIDI aneb loop z tisíce dostupných hodím systematicky a větvovitě seřazených podle kategorií do stopy nebo cosi zahraji na midi keyboard a je to ... dole kliknu jestli tam chci mít klávesnici, noty atd. Kliknu na track hned se vlevo zobrazí všechny nastavení , pluginy atd.

Ten Reaper jsem otevřel už 2x, koukal a ani po mnoha minutách jsem se v tom nedokázal moc zorientovat ... O tom hodit nějaké virtuální nástroje , loopy na stopu atd - to ani náhodou jsem neobjevil ...

V Logicu se dalo pracovat hned, v Reaperu jsem si zatím ani neškrtnul ...

(jen první dojmy ....)

Logic je jinak dost podobný Garage Bandu, což je pro nás výhoda

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 úno 2011 18:26

nj.. mne prisiel zase logic strasne prekomplikovany a neprehladny :-) po tyzdni intenzivnej snahy dostat sa do neho (koli instrumentom tie su bozske) som to vzdal a vratil sa k reaperovi...

ale ja si aj tak myslim ze by si ho nemal nejak extra tlacit do niecoho ineho.. pozri ako ho GB bavi a vyslovene si nepyta daco ine tak by som to nechal volne plynut.. ked ho budes moc tlacit tak ho totiez moze prestat bavit :-)) DAW je velmi pocitova zalezitost, preto sa kazdemu z nas paci daco ine, myslim ze by si to mal nechat na nom nech si najde cestu svoju, ma este kopu rokov cas :) ... klavesy mu pojdu aj s GB .. zvukovka tiez... audio si moze nahravat... nejake instrumenty tam ma tiez, s midi tam pracovat moze (rozhodne to neni soft len o loopoch) .. myslim si ze v pohode este 2-3 roky si s tym vystaci bohate ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2011 18:35

To jo a právě na tom logicu je to skoro úplně to samé, akorát výběr zvuků a syntáků je 100x větší :) + pluginy atd. Však uvidíme, může tam mít obojí jako možnost ...

Uvažuju že bych ten logic možná aplikoval v něčem i pro sebe (kdybych chtěl vyvářet nějaké "mystické plochy" apod.) a pak si tam dohrávat nástroje už zase normálně v samplitude :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 úno 2011 21:52

dendy píše:jo reaper je imho jednodichsi nez logic... ono imho to je vobec najjednoduchsi ( ale paradoxne vobec nie obmedzeny, skorej naopak) DAW v ktorom som robil... a to som toho mal pod rukami dost :)
to je v celku relativne, mne tiez moc Reaper nesadol, pride mi moc preplacany.. netvrdim, ze zly, ale treba sa v nom dlhsie hrabat a potom to samozrejme pojde.. tiez som mal z neho pocit ako Ivo.. takze som sa k nemu uz nevratil po par nasobnom skusani

Fractal

Příspěvek od Fractal » 27 úno 2011 22:19

musim uznat, ze garageband se hodne zmenil, je uz v macOsu obsazeny, alespon teda v leopardovi ano, a je to opravdu ok program, prehledny, jednoduchy sekvencer, s velice dobrymi internimi pluginy a masinkami... nedaji se moc nastavovat, ale tak nejak na obyc nahravani a rychle pridani podkladu se to hodi

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 bře 2011 22:09

Takže studiíčko už funguje se vším všudy :) Dnes jsem malého odchytil jak nahrává "remix" písně Makumba :)
tady je originál :)
(mimochodem hudebně jedna z nejsofistikovanějších desek co jsem dělal ...)

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 17 bře 2011 22:32

jak se jmenuje maly artista? dam si ho do wishlistu na ping.

Odpovědět