Legalny soft - zmena nazoru

Ostatní audio software, obecná diskuse
Zamčeno
Poshook

Legalny soft - zmena nazoru

Příspěvek od Poshook » 05 led 2007 09:13

Zdravim vsetkych.

Pred istym casom sa tu na fore preberala tema pouzivania piratskych kopii audio softu. vtedy som vlastnil len Ableton Live 4.x (najstabilnejsi live v historii) a bol som vehementne proti nelegalnemu pouzivaniu.

za posledny rok som dokupil mnozstvo legalneho software s cielom pouzivat na svoju pracu len legalny soft.

teraz musim priznat, ze to nie je uplne take ruzove ako som si myslel. Live5, 6 su plne bugov, takisto IK Multimedia a niektore dalsie, co ma za nasledok caste komplikacie v mojej praci a nutnost kombinovat v PC len ten legalny software, ktory pri sucasnom nasadeni v ramci jednej aplikacie nesposobuje nestabilitu (myslim tym host + 3rd party plugins a inst.).
postoj vyrobcov audio software je v podstate rovnaky (mate 2 tyzdne na to, aby ste zakupeny produkt reklamovali, v opacnom pripade musite najst niekoho, kto od vas kupi vasu licenciu a my ju na dotycneho prevedieme, alebo pockajte na odstranenie bugov, nase technicke oddelenie na tom pracuje...).

supporty vyrobcov slubuju odstranenie znamych bugov v najblizsom moznom case, ale mnozstvo z nich sa objavuje aj po dlhej dobe v dalsich verziach software, za ktore zakaznici platia dalsie peniaze. zda sa, ze sw spolocnostiam ide predovsetkym o pravidelne predhadzovanie novych a novych verzii sw s novymi funkciami (a zarabanie novych a novych penazi od novych aj starych zakaznikov), ale uz menej o 100% fungovanie verzii aktualnych. horsie je to, ze odmietaju niest zodpovednost za to, ze vam predavaju "nekompletny" soft za kompletnu (a vysoku) cenu.

az teraz si naplno uvedomujem, co znamena "try before buy"...

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 05 led 2007 09:22

uff potrebujeme dalsi flame legal/nelegal? ja myslim ze nie, takze toto vyhlasenie tu necham a zamknem. staznosti prosim na PM

Zamčeno