Midi audio synchronizácia

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Jozef Andrijko
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2015 18:22

Midi audio synchronizácia

Příspěvek od Jozef Andrijko »

Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť s problémom, ktorý najprv stručne popíšem. Urobím audio nahrávku v software sequenceri, zároveň tam mám midi príkazy: 1) presné noty (melódie a rytmus, nie harmóniu) a príslušné príkazy pre vokálový procesor 2) midi príkazy pre svetlá 3) midi príkazy pre dva syntetizátory používané na živé hranie v audio nahrávke.
Všetko sa dá bez problémov urobiť cez napríklad Cubase alebo iný software, pravdaže treba výkonný počítač. No ja to potrebujem na pódiu, kde by som mal nenápadný malý notebook s midi príkazmi a zároveň spoľahlivý audio prehrávač, v ktorom by som vedel súčasne spustiť audio skladbu pomocou software sequenceru. Midi by riadili, to čo potrebujem, všetko by bolo synchronizované už pri príprave audia, jediné čo potrebujem, aby sa to súčasne spustilo. Poraďte mi, je taký audio prehrávač, ktorý by to umožnil, na trhu?

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3831
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od MDudas »

Proste chces nejaky DJ software aj s moznostou MIDI ovladania.
Myslim, ze sa toho da nasjt cez Gugel dost, napr: http://www.mixxx.org/

Ak pockas den-dva, urcite Ti tu dendy nasype aspon 5 podobnych... :D

Jozef Andrijko
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2015 18:22

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od Jozef Andrijko »

Zatiaľ pekne ďakujem, už som niečo podobné skúmal, len nie som DJ a v týchto zariadeniach sa nevyznám, no myslím, že by som skôr potreboval hardware

Peter
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od Peter »

Zdravím vás.
Mám podobný problém ako Jozef Andrijko. Takže poprosím o radu. Dík.

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od hubert »

Na to aby si spustil jedno stereo audio a k tomu 16 MIDI kanalov s notami a CC tak nepotrebujes ziadnu super masinu. Staci ti malinky netbook a najobycajnejsi Cubase Le. Mas to vsetko v jednom zariadeni.

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od Kelley »

Nehodilo by se na to třeba totok ? http://shop.disk.cz/live-player-lp-16--cymatic-audio-/ :idea:

Jozef Andrijko
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2015 18:22

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od Jozef Andrijko »

Som rád, že ste sa ozvali, najprv ku kolegovi hubert,Používam Cubase 7, tam si vyrábam zvukové podklady kombináciou živého nahrávania aj midi nahrávania, využívam pritom kombináciu zvukov, hlavne starý, ale dobrý Roland XP, zvukový modul Roland XV 5050 a niektoré zvuky aj z Cubase a občas aj korgu nižšej triedy (Korg M50), potom z toho robím výsledné audio (lepšie a širšie možnosti práce so zvukom ako pri samotnom midi).Ale väčší súbor s množstvom údajov sa nedá spoľahlivo na 100 % používať pri komerčnom hraní. Napríklad len samotné načítanie skladby trvá istý čas.Mám výkonný počítač, ktorý to zvláda, ale ten sa nehodí na pódium. malý notebook spoľahlivo potiahne iba midi príkazy, audio potrebujem prehrávať na nejakom hardware, ktorý dokážem spustiť s malým notebookom s midi príkazmi (vokály, svetlá, live zvuky). Ten druhý príspevok (Kelley) sa mi vidí ako možné riešenie, musím daný prehrávač preskúmať a zároveň veľmi pekne ďakujem kolegovi (kelley), ktorý pravdepodobne presne pochopil , o čo mi ide, za radu.

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od hubert »

OK popravde mam skusenosti presne s takouto zostavou.....ASUS EEE PC s cubasom a projekty z jedneho stereo audio tracku a MIDI trackov. Slapalo to jak vino....uplne bez problemov. Kamos takto hraval asi tri roky. Akurat ze potom vymenil ten ASUS za iny netbook od Aceru. Takze furt neviem co myslis pod tym ze potrebujes na to vykonny pocitac. Ale uz to necham tak...

Jozef Andrijko
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2015 18:22

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od Jozef Andrijko »

To, čo hovoríš, je ideálne , elegantné a najlacnejšie riešenie, tiež mám CU LE, ale nie je na 100% spoľahlivé, ďakujem za tvoj názor a vážim si ho.

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Midi audio synchronizácia

Příspěvek od Kelley »

Já jsem to navrhl úplnou náhodou, zrovna jsem totiž četl na Disku rozhovor s Carloffem že to používá... ostatně je tady na fóru, můžeš se ho zeptat přímo na zkušenosti :-)

Odpovědět