Nero a CD Extra

Ostatní audio software, obecná diskuse
Amorph
Moderátor

Nero a CD Extra

Příspěvek od Amorph » 17 pro 2010 18:16

Mam problem. Udelal jsem kapele master v neru 10 jako cd extra - kapela tam dava klip a obrazky k cd a stopam. V neru to vsechno nastavim a vypalim, ale problem je, ze obrazky ani cd text a dalsi info se pak v nicem nezobrazi, jako by se to nevypalilo. Kdyz cd nactyu do mediaplayeru, tak to hlasi vsechno unknown author, name atd... Jediny efekt je, ze v datove sekci jsou ty veci zapsane jako nejaka data. Hudebni stopy i klip v datove sekci jsou v poradku.

Nevi nahodou nekdo co s tim? Jak v neru spravne vypalit cd text a cd extra obrazky? Diky za kazdou radu.

Liquid Sound
Profesionál

Re: Nero a CD Extra

Příspěvek od Liquid Sound » 17 pro 2010 18:22

Běžně pálim mastery v Neru 9 a do WMP se musel na cd text stahnout nějakej plugin co si pamatuju. Defaultně ho to nečte.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 pro 2010 18:27

cd text a cd extra su dve rozne veci .. jedna aj druha vec existuju samostatne .. CD extra je , ze v prvej sessione je audio .. v druhej sessione su binarne data .. cd player vidi len prvu session , takze v pohode prehrava audio .. pocitac vidi obe sessiony , takze vie zobrazit aj data v tej druhej sessione ..

CD text sa da dat aj na samostatne audio CD .. bez cd extra .. cd player musi mat podporu citania tychto dat .. ako hovori liquid, na pocitaci si musis doinstalovat daco , aby si to videl ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 17 pro 2010 19:22

první odkaz na google po zadámí cdtext wmp
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 pro 2010 20:43

Nevim jestli ten dotaz uplne chapu. Ze se ve WMP zobrazi u vseho unknown vysvetluje to co pise Liquid - wmp cd text proste neumi. Neni mi ale jasny, jaky je problem s temi daty. Pises, ze kdyz si v pocitaci to cd otevres, je to tam zapsane jako "nejaka data", ale soucasne rikas, ze klip je v poradku. Znamena to, ze klip se ti precist podari a obrazky jsou nejak poskozene?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 pro 2010 02:13

ja som to pochopil ze data sa zobrazia , ako maju .. ale nezobrazuje sa mu CD text ..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 pro 2010 16:44

Data se zobrazi v pohode, ale nezobrazi se cdtext v wmp a nezobrazi se obrazky (obal alba i u jednotlivych skladeb) v itunes ani v nicem jinem. S tim pluginem do wmp by se to vysvetlovalo, az na to, ze kapela pry zkousela ve wmp i v itunes jine cd a to funguje vcetne cdtextu a obrazku. S itunes bych si myslel, ze si to tahaj z nejaky databaze a celkem to nesouvisi s tim, co je na cd, ale ze by jim ve wmp nejaky cd sly a to moje ne, to je fakt divny.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 pro 2010 18:09

No, co se tyce obrazku u jednotlivych skladeb, s tim CD extra imho nijak nesouvisi a teda ani nevim, jak bych neco takovyho udelal (CD-XA neco takovyho umelo, ale to zas nepodporuje snad skoro zadnej prehravac). Itunes si obaly alb taha ze svy databaze, pripadne je tam muzes vlozit rucne, takze tam mas rekl bych smulu. U WMP nevim, netaha si to z CDDB?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 pro 2010 19:53

Ja mam pocit ze wmp si to taha dakde z internetu. Aj pri beznych audio cdckach ktore som si napalil, sa mi zobrazil cover a nazvy.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 pro 2010 19:54

Jo, podle toho, co jsem nasel, to tak je, ale buh vi odkud.

kexik

Příspěvek od kexik » 20 pro 2010 08:30

Kermitak píše:Jo, podle toho, co jsem nasel, to tak je, ale buh vi odkud.
no vsak z mikrosoftieho cddb servera... cd text skutocne nevie, skusal som kedysi.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 pro 2010 10:39

Diky vsem za odpovedi. Takze se mi snad potvrzuje, v co jsem doufal a to, ze muj master je v poradku a tyhle infa se tahaj z databaze. Ted je ale otazka, jak se do te databaze dostat?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 pro 2010 11:23

Jen pro doplneni - ta originalni CDDB (nejvetsi a jedina toho nazvu) je uz delsi dobu komercni a vyuzivaji ji mimo jine i itunes (takze nemaji nic svyho) nebo nero. Mozna do ni leze i wmp? Asi by stalo za to overit to a mrknout na web gracenote (firma, ktery CDDB patri), pripadne jim napsat, jak se tam da pridat dalsi obal. Prijde mi nepravdepodobny, ze by MS mel svoji databazi, kdyz existuje giganticka hotova (ale mozny je vsechno).

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 pro 2010 11:31

Tak do ty gracenoti databaze se to uploadne snadno, z jakyhokoliv sw, ktery ji pouziva:
http://www.gracenote.com/about/faqs/#upload
I pokud by se to netykalo WMP, aspon to cd pak bude v itunes a winampu, to se taky hodi, ne...
EDIT: hmm, ale s cover artem to teda neni uplne jednoduchy koukam...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 pro 2010 11:36

Jinak koukam, ze jednou z nejsnazsich moznosti nahrat cover art je cd baby, to je hodne zajimava sluzba, uz jsem na ni narazil driv. Mimo jine ti to album procpe do itunes store (coz je jinak bez major labelu afaik ne uplne trivialni vec), amazonu, spotify a dalsich. Je to rychly a za album chteji jenom 39$, to jde ne?

Odpovědět