Přenositelnost (hudebních) softwarů

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Anarki
Příspěvky: 92
Registrován: 27 říj 2009 13:11

Přenositelnost (hudebních) softwarů

Příspěvek od Anarki »

Zdraviim,
rozhodl jsem se, že bych chtěl poslat dál do světa pár softwarů, na které se mě zbytečně na disku práší a dostal jsem se k otázce přenositelnosti softwarů - které softwary můžu dál prodávat a za jakých podmínek.

Abych byl přesnej, konkrétně mě zarazilo to, že podle licenčních podmínek nějaké softwary nemůžu vůbec prodat, což mi přijde zvláštní, něco vlastnit ale nemoct to prodat, jak to ve skutečnosti je ?

Třeba softwary od EW : http://www.soundsonline.com/End-User-License-Agreement - 3 odstavec

Přijde mě to stejný, jako kdybych koupil velkou televizi za mraky peněz a pak jednou, až se budu stěhovat do stanu a už ji nebudu potřebovat, tak bych ji nemohl ani prodat...

Je to skutečně tak černý jak to vidim, teda že se tyhle softwary legálně prodat nedají, nebo jsem to jen zle pochopil?

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Přenositelnost (hudebních) softwarů

Příspěvek od Stan »

Podle meho nazoru prevody EW produktu podlehaji pravidlum iLok jelikoz jsou na nem licence ulozeny. To zanmena ze End-User je ten na koho prevedes iLok licenci a tim je to dany. Prodej EW produktu by nemel byt problem. Pred nedavnem jsem na sebe nechal prevest Eventide licenci ktera je taky na iLok a zadny problem nebyl. Spatne jsi si to jen vylozil.

EDIT: Tak to vypada ze to EW a Waves maji jinak nez vsichni ostatni. :( tady jsem neco nasel ale je to pololegalni cesta.

You cannot transfer licenses that way if they cannot be transferred by normal ilok methods from what I know. You can use the method to avoid paying multiple ilok fees for transferable plugins as you basically can just buy one $40 key, sync it to your account, and transfer licences to it and then detach it from said account within a week. You may not receive updated registration with the company who makes the plugin however as you are not paying ILOK the fee to transfer the registration which is supposedly part of the reason for the fee they charge. Furthermore, if the ilok stops working down the road, the recipient may encounter problems with trying to get an authorization from the company since there is no record that ownership was even transferred. It would then be up to the seller of the plugin to go back to the company and ask for another license. This would be tough to do since the license would be gone from that acct and in the recipient's acct. While it may be a short term workaround, it also provides it's share of pitfalls. Bottom line is that it will work in some cases but I ran into a few problems trying to do things this way.

https://www.gearslutz.com/board/so-much ... enses.html

Odpovědět