Pružinový reverb

Ostatní audio software, obecná diskuse
DelayLama

Pružinový reverb

Příspěvek od DelayLama » 01 lis 2007 16:57

Ahoj lidi,

chtěl bych se prosím zeptat předně na nějaké doporučení na dobrý pružinový reverb, klidně i za peníze, chtěl bych znát, co je dobrého na trhu.

Moc tomu nerozumím a tak bych si zároveň chtěl ujasnit, na co to přesně je - na bicí? Zdá se mi, že by s tím mohly dobře šlapat, protože když dám na bicí normální hall reverb a tak podobně, rozplyznou se a to nechci.

Tak to je asi všechno, předem díky za odpovědi.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 01 lis 2007 17:07

no pruzinovy reverb asi jedine za peniaze, kedze pruzinovy reverb = hardware...ja mam boss rx-100 a prijde mi celkom fajn (efekt je fajn len okrem neho to prida aj trochu moc sumu), a 2nd hand sa da zohnat lacno. a potom mam vermona retroverb a ta je sice mono, ale je s nou ajtak kopec zabavy, lebo okrem pruzinoveho verbu ma v sebe aj celkom dobry analogovy filter...okrem retroverb robia aj elektronkovy retubeverb, ktory uz ale nema ten filter. no ak ti staci cisto reverb, tak zvazoval by som asi skor ten.

ja pouzivam spring reverby hlavne na zvuky s vyraznymi transientmi, ktore digitalne reverby nie vzdy zvladaju dobre. a okrem toho tiez na el.gitaru celkom casto.

http://www.federhall.de - tu su tie spring revreby od vermony.
jihad on riaa & soza.

DelayLama

Příspěvek od DelayLama » 01 lis 2007 17:17

aum generator: hm, hm, chápu...a co nějaká soft simulace? není? moc nakupování hardware nemám rád, zabírá to místo...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 01 lis 2007 18:57

aum generator píše:no pruzinovy reverb asi jedine za peniaze, kedze pruzinovy reverb = hardware...ja mam boss rx-100 a prijde mi celkom fajn (efekt je fajn len okrem neho to prida aj trochu moc sumu), a 2nd hand sa da zohnat lacno. a potom mam vermona retroverb a ta je sice mono, ale je s nou ajtak kopec zabavy, lebo okrem pruzinoveho verbu ma v sebe aj celkom dobry analogovy filter...okrem retroverb robia aj elektronkovy retubeverb, ktory uz ale nema ten filter. no ak ti staci cisto reverb, tak zvazoval by som asi skor ten.

ja pouzivam spring reverby hlavne na zvuky s vyraznymi transientmi, ktore digitalne reverby nie vzdy zvladaju dobre. a okrem toho tiez na el.gitaru celkom casto.

http://www.federhall.de - tu su tie spring revreby od vermony.
Co presne oznacuje pojem Tranzienty? Take se o pruzinovy reverb tak trochu zajimam :)

DelayLama

Příspěvek od DelayLama » 01 lis 2007 19:32

Já bych opravdu moc prosil o nějaké tipy na softwarové "VST effect" emulace pružinového reverbu. Takový tip bych fakt dost potřeboval, tak pokud někdo víte, prosím, navrhněte něco. Předem děkuji.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 lis 2007 19:38

Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 01 lis 2007 20:01

aum generator: taky mam BOSS RX100 : ) Pak mam ves studiu jeste HiEnd pruzinovej retro reverb AKG BX25 (luxusni zvuk). Dalsi taky mam spring reverb mam v paskovejch Roland SRE-555.

DelayLama:
Vermona dela krasmy pruzinovy reverby. Pak taky supr je napr novej DEMETER RV-1 Real Spring Reverb. Ten je supr.

pak je moc cool starej Orban IIIB Spring Reverb.

A pak kdybys chtel neco sekacovyho, je moc fajn KORG GR-1 ANALOG SPRING REVERB, krom toho muzes lehce menit i jeho cas protoze ma GATE ma taky zakladni EQ. Ten koupis treba za 20 Eur z eBay:

Obrázek

Mam moc rad zvuk spring reverbu. Nejaka SW alternativa by mne taky zajimala (pokud nepocitame primo konvoluci)
.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 01 lis 2007 20:05

Mne sa zda pruzina na bicie trochu ako nezmysel, pruziny byvaju v gitarovych ci oldschool klavesovych kombach, kde pruzina pod vplyvom zosileneho zvuku vybruje a okolo nej byva este vytvoreny, myslim ze plechovy priestor, aby to vytvaralo simualciu hallu, ma to svoje retro caro

matucha

Příspěvek od matucha » 01 lis 2007 20:23

pruzina na bici = zvuk Dubu... to neni nesmysl

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 01 lis 2007 20:27

myslel som skor traficnu zostavu bicich nie dubu, buku, jelse ci inej ceciny

matucha

Příspěvek od matucha » 01 lis 2007 21:04

zabavny bylo i pouziti pruzin ve Stalkerovi, davalo to tomu filmu fakt zvlastni atmo
Naposledy upravil(a) matucha dne 26 bře 2010 10:36, celkem upraveno 1 x.

DelayLama

Příspěvek od DelayLama » 02 lis 2007 21:11

Jsem moc rád za další tipy na hardwarové pružinové reverby. Ale byl bych velice potěšen, kdyby bylo možné dát tipy i na nějaké softwarové VST emulace pružinového reverbu - nevěřím, že nic takového neexistuje.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 02 lis 2007 21:13

Pruziny pruziny pruzinky!

matucha

Příspěvek od matucha » 03 lis 2007 01:38

DelayLama píše:Jsem moc rád za další tipy na hardwarové pružinové reverby. Ale byl bych velice potěšen, kdyby bylo možné dát tipy i na nějaké softwarové VST emulace pružinového reverbu - nevěřím, že nic takového neexistuje.
bohuzel jsem zadnou uspokojivou pruzinu v pluginu neslysel, rad se necham prekvapit

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 lis 2007 11:27

Ja pouzivam pruzinu v Guitarrigu a nebo Spring tank z Reaktoru. Ten Spring Tank mi prijde hezkej i kdyz nemam srovnani s hardwarem.

Dalsi moznost:
You can get pseudo Spring Reverb sounds by using a Digital Delay Plugin that has a lowpass filter on it. Try setting it to a very, very short delay time and set the filter down fairly low.
Oh yeah... I forgot to mention that you need to get a sample of a "60 hz ground loop hum" to mix in with the reverb sound!

Odpovědět