Restoration pluginy - srovnani

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
kombinateur

Restoration pluginy - srovnani

Příspěvek od kombinateur » 25 črc 2010 15:57

Mam projekt v Logicu, kde potrebuju odstranovat nadmerny sum a obcas nektere nechtene zvuky typu lednicka atd., ale jak se ukazalo, v Logicu obsazeny denoiser neni moc dobry, zkousim proto ruzne pluginy za prijatelnou cenu, ktere bych dokoupil. Zatim mi z toho nejlepe vychazeji Wave Arts Master Restoration a Izotope RX. Kazdy ma sve klady a zapory.

Nainstaloval jsem si dema a zkousel jsem v obou bundlech hlavne denoisery, ktere potrebuju nejvic. Prijde mi, ze lepsich vysledku, kdyz jsem to nastavil nahrubo, dosahoval Wave Arts, je taky podstatne mene narocny co se tyce CPU, ma prehlednejsi ovladani a nepotrebuje iLok, coz povazuju za klad prestoze iLok vlastnim. Uz jenom proto, ze muze clovek pracovat treba ve vlaku, aniz by s sebou tahal ten dongle. Za stejne penize ale Izotope RX nabizi daleko vic pluginu, ktere nemaji ve Wave Arts zadnou obdobu, nektere sice funguji pouze ve standalone modu, ktery moc pouzivat nechci, ale i tak... Izotope bych taky mohl mozna koupit levneji z druhe ruky, takze je to celkem dilema. Mate nekdo s obema programy hlubsi zkusenosti, co byste mi doporucili?

kombinateur

Re: Restoration pluginy - srovnani

Příspěvek od kombinateur » 26 črc 2010 12:02

Aha, tak ted koukam, ze iZotope RX ma iLok registraci zrejme jenom volitelnou pro prenaseni na vice pocitacu, lze provozovat na 1 pocitaci asi i bez donglu, takze jedno negativum pada...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 črc 2010 13:49

koukals taky na voxengo redunoice? prisel mi fajn hlavne tim, ze si charakteristiku muzes pohodlne upravit.

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 26 črc 2010 15:40

S redunoise jsem si kdysi hral na PC, a co si pamatuju (sami to v jeho popisku na webu zduraznuji), tak mel desne dlouhou odezvu, kdyz se na nakou stopu povesil. Ta stopa pak hrala s desnym zpozdenim. Jinak byl dobrej a neni drahej, ale tohle me dost stvalo, nedokazu si s tim predstavit nejakou vetsi editaci, kdy si to 50 poustim a upravuju nastaveni

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 črc 2010 15:54

aha, to jsem nevedel.. ja delam denoise vzdycky jako proces nejaky celku uz (stary nahravky apod.). na stope jsem nemel tu cest. ale myslim, ze vzhledem k povaze "efektu" se da velka latence ocekavat.
u tebe neprichazi v uvahu "offline" proces audia? stopy vycistit a mit je v logicu uz odsumene?

kombinateur

Příspěvek od kombinateur » 26 črc 2010 23:08

Jsem zvyklej spis delat vse v DAW. iZotop a Wave Arts zadny zpozdeni nemaj, myslim, ze to je spis algoritmem. Nekdy bych to mozna offline provest mohl, ale na soucasnym projektu zrovna ne. Mam spustu malych audio klipu , ktery se ruzne prekryvaj, v nekterych jsou brumy, ruzny sumy atd. Resit je vsechny zvlast by bylo asi zbytecne komplikovane a navesit to az na stereo by zase znamenalo, ze to nekde zbytecne pozere neco, co by nemuselo...

Jinak iZotope neni na prvni osahani tak krasne intuitivni jak oWave Arts, ale taky to neni spatny. Kdyz jsem si s tim trochu hral vic, tak jsem s nim dosahl stejnych vysledku jako s Wave Arts, dokonce mozna i malinko lepsich

Synek

Příspěvek od Synek » 27 črc 2010 08:26

Můžeš zkusit free plugin z Reaperu. Jmenuje se ReaFIR a v módu Subtract umí taky potlačovat šumy. Ale nedokážu posoudit kvalitu s ohledem na výše zmiňované. http://www.reaper.fm/reaplugs/index.php

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 27 črc 2010 10:28

Občas použiju stařičkej Steinberg DeNoiser nebo DeClicker, fungujou výborně. Škoda, že nejsou taky jako VST.
denoiser.jpg
denoiser.jpg (45.37 KiB) Zobrazeno 129 x
declicker.jpg
declicker.jpg (38 KiB) Zobrazeno 129 x
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Odpovědět