Starší verze softwaru

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
dj-bobr

Starší verze softwaru

Příspěvek od dj-bobr » 20 úno 2006 23:20

Ahoj,
až si někdy v budoucnu budu budovat nové studio (ne tu úchylnou náhražku, co mám teď :)), rád bych měl veškerý software, který budu používat, od počátku legální. Na Audacity si pořád nemůžu zvyknout a Pro Tools Free mi pro změnu vůbec nefungují :(

Problém je v tom, že u některých programů bych chtěl zakoupit starší verzi, než tu, která se aktuálně nabízí - např. Cakewalk Pro Audio 9 by mi stačil, ale všude už nabízí pouze Sonar a ten mi nevyhovuje... stejně tak Wavelab 5, který by mi seděl daleko víc než šestka.
Navíc u Wavelabu 6 je použita ochrana na bázi USB klíče, který v mém případě nelze použít. Co já vím, tak pětka to neměla.

Takže - jde to, koupit starší verzi softwaru?

peteness

Příspěvek od peteness » 20 úno 2006 23:31

Starší legální soft se dá sehnat na ebay

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 21 úno 2006 07:44

jj, prostě z druhé ruky - jiná možnost není.

P.

kexik

Příspěvek od kexik » 21 úno 2006 09:47

ja len, ze wavelab staci bohate aj 4ka... tot ju ktosi predaval na ebayii za 100... uz som mal prst na mysi ale sa ozval vo mne warezacky sotek a zatrhol operaciu ;(

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 21 úno 2006 10:34

... uplne skvela cesta je koupit kartu ke ktery je SW uz bundlovanej. Ja nevim jaky mas naroky, ale treba k EMU se dodava CUbaseLE a Sonar pricemz omezeni ty cubase je na 32 stop audio a 64 MIDI a u toho sonaru je to tusim 64 stop audio a neomezene MIDI. Navic je tam spousta dalsiho softu .... viz http://www.audiopro.cz/default.php?idn=37
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Jindy

Příspěvek od Jindy » 21 úno 2006 13:58

dj-bobr: Možná bys mohl kontaktovat výrobce toho kterého softwaru a poptat se jich na dostupnost těch starších verzí. Za zkoušku to myslím si stojí.

daveallen

Příspěvek od daveallen » 21 úno 2006 15:49

Jindy píše:dj-bobr: Možná bys mohl kontaktovat výrobce toho kterého softwaru a poptat se jich na dostupnost těch starších verzí. Za zkoušku to myslím si stojí.
bohuzel podle mych zkusenosti jsou vyrobci neoblomni a radeji poslou sahodlouhy mail s "cool" vylepsenimi v novych verzi se suchym konstatovanim, ze starsi verze se zakoupit neda :(

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 21 úno 2006 18:50

Presne tak, ekonomika vyroby softwaru je postavena na break-event-pointe, takze vyrobci ta budu tlacit do noveho, break-event-point starsich porgramov s velkou pravdepodobnostou dosiahnuty. A novy vacsinou stoji viac ako stary ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2006 23:31

pozor , pozor... ono to neni so softwarom vobec jednoduche .. software neni tovar .. podlieha autorskemu zakonu .. atd atd .. treba si dobre precitat licencne podmienky .. Nedavno sme mali dost velky problem s tym, ze sme chceli upgradnut MAYU.. Kupili sme kompletne cele audio-video posprodukce studio .. S tym ze vlastne aj vsetok nakupeny software presiel na nas .. A s tym nastal dost velky problem .. Vobec sa im to nepacilo , ze uz je to iny nazov firmy ..

dj-bobr

Příspěvek od dj-bobr » 22 úno 2006 01:33

Koukám, že to vůbec nebude jednoduchý... :/
Kontaktování výrobce považuju za skoro marné - stejně mi akorát napíšou "why don't you buy NEW, BETTER version x.y? it's faster and more powerful than version w.x..."

Pytkin: komu se to nelíbilo? kontrole nějaké "softwarové policie" ?
To mě zajímá - když jsem si takhle o tomhle tématu korespondoval s Microsoftem, tak pro ně je legální software takový software, o kterém jsem schopen doložit dokladem o koupi, že jsem ho legálně koupil.
Ale samozřejmě Microsoftí licenční podmínky jsou úplně jiný, než u hudebního softwaru...

Jako abych pravdu řekl, mě ani primárně nejde o to mít ten software legálně z nějakých "právních" důvodů, ale spíš z morálních - budu na tom stroji taky masterovat křes?anskou hudbu a dělat to na kradeným softu je takový .. no, snad mě chápete :/

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 úno 2006 18:21

dj-bobr : nelibilo sa to priamo ludom v aliase , ked sme chceli tu MAYU upgradovat ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 úno 2006 20:39

ak kupovat starsi software tak jedine not registered! to je dolezite..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 22 úno 2006 21:02

stejne je to svinarna, kdyz si koupis obraz z druhy ruky, tak je ted proste tvuj a basta a klidne se s nim mohl nekdo nechat vyfotit pro times. to ze delaj vyrobci softwaru takovy levarny se mi nelibi. zrovna tak se mi nelibi, ze proste neprodavaj stary verze a radsi stary vylisky nekde zkartujou, nez aby to prodali za par svestek...

kexik

Příspěvek od kexik » 23 úno 2006 10:25

biscuit píše:stejne je to svinarna, kdyz si koupis obraz z druhy ruky, tak je ted proste tvuj a basta a klidne se s nim mohl nekdo nechat vyfotit pro times. to ze delaj vyrobci softwaru takovy levarny se mi nelibi. zrovna tak se mi nelibi, ze proste neprodavaj stary verze a radsi stary vylisky nekde zkartujou, nez aby to prodali za par svestek...
ako ktori... napriklad corel predava stale draw8 za nejake dva litriky... kiezby taki boli vsetci, ale tusim to je cierna ovca

Odpovědět