sw pro nahrávání z mikrofonu - s jednou specifickou funkcí

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Jindy2

sw pro nahrávání z mikrofonu - s jednou specifickou funkcí

Příspěvek od Jindy2 » 19 úno 2008 16:49

tak dneska jsem si koupil úžasný mikrofon Genius za 40 kč :)
ne, nemám to na nahrávání vokálů, ale na různé poznámky atd. - to to nahrává dobře a docela z dálky...

potřebuji ale jednu věc - software pro nahrávání, který začne nahrávat mikrofon po stisknutí nějaké klávesové kombinace a ta kombinace musí fungovat, ať už budu ve windows v jakémkoliv programu...také něco co umí tuto funkci spustit nějakým dávkovým příkazem přes příkazový řádek, by bylo možné použít, protože mám klávesnici s mutim. nadefinovatelnými tlačítky...

poradí někdo prosím?

chci to z toho důvodu, že když mě zrovna něco napadne, tak jde o každou vteřinu - docela někdy rychle zapomínám - takže spouštět program a něco mačkat myší, to prostě nechci...mám oblíbený Total Recorder, jenomže tam nevím o tom, že by taková funkce byla...pokud mám spuštěný Total Recorder, stačí zmáčknout CTRL+R...to je hezké, jenomže pokud zrovna není Total Recorder na popředí, tak to nefunguje...

kexik

Příspěvek od kexik » 19 úno 2008 17:03

vo wavelabe ide spustit nahravanie nastavitelne silnym audiosignalom... takze staci hlasno zatlieskat a mozes zacat hovorit. problem je len stop.
ale nejaka taka utilita existuje, co preklada klavesove skratky, stopoercentne som uz podobny problem riesil.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 úno 2008 17:18

kexik: o tom spuštění nahrávání pomocí hlasitého signálu jsem slyšel...ale popravdě to takhle nechci - kdykoliv bych skládal, musel bych tu funkci vypnout (mikrák je kousek od repráků, ale nevazbí)...tady u mě se najde dost hlasitých podnětů...takhle to nejde...ale díky za odpověď...

kexik

Příspěvek od kexik » 19 úno 2008 17:27

nepouzivas nahodou laptop? v tom pripade mozes pouzit irda cidlo v laptope v kombinacii s hocakym ir dialkovym ovladanim a softver girder alebo lirc.
vlastne mam pocit ze lirc vie aj prekladat klavesove skratky. napis lirc do gugla

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 úno 2008 18:06

kexik: heh, laptop sice používám, jenomže ten můj zaprvé irda nemá a ikdyby měl, tak tenhle "úžasnej" mikrofon potřebuji pro použití u desktopu...
a ty klávesové zkratky by byly pěkné, ale nahrávací software musí podporovat funkci jako "po spuštění programu začít nahrávat" - potom bych měl problém vyřešen...

kexik

Příspěvek od kexik » 19 úno 2008 18:08

nahravaci program musis uz mat otvoreny, to ale predsa nemoze byt az taky problem...
irda sa da dokupit ako usb kluc, pripadne... nie je to zla vec, da sa tym spustat nahravanie od mikrofonu pri naozajstnom nahravani hudby, ak si to robis sam. dlho som take riesenie pouzival (teraz mam bezdrotovu klavesnicku)

Odpovědět