UAD vs. SSL v "produkcii"

Ostatní audio software, obecná diskuse
tomy45

UAD vs. SSL v "produkcii"

Příspěvek od tomy45 » 12 pro 2009 20:58

Ahojte,

chcel by som sa spytat na par otazok ohladne tychto DSP kariet. Nemam s tym vobec skusenosti a rozmyslam o darceku pod stromcek :-)
Nechcem kafrat do mixaze, na to nemam. Zaujima ma, ci aj pri "produkcii" (DAW Ableton + par HW Juno 106, Blofeld, MFB503, Clavia Nord Micro, EMU Proteus, Roland 303) kupa takejto karty "obohati" resp. nejak posunie vpred, moje vytvory v porovnani s klasickymi VST pluginmi. Doteraz pouzivam native ableton EQ + apEQ, free vst compresory, pripadne co-to z Waves (malo). Len balik API od Waves nemam legalne bohuzial lebo ho malokedy pouzijem, inak je vsetko koser. Pri tvorbe pouzivam vacsinou sample, cca pomer 65% samplov, zbytok analog syntaky, pripadne VA, nejake to VSTi, so zatazou CPU problem nemam, mam vykonny stroj. Cize sa mi tu tisne par otazok:

1. Je to efektivna investicia, resp. vyuzijem potencial DSP kariet aj pri "produkcii"?

2. Niektory z vas poznaju styl hudby, do ktoreho sa sparam, tak mozno sa naskytne otazka vhodnosti typu DSP karty, t.j. SSL DUENDE PCIe alebo UNIVERSAL AUDIO UAD-2 SOLO NEVE, nakolko urcite tam rozdiel je, ale osobne aky neviem.

Vopred dikz za komenty.

matucha

Re: UAD vs. SSL v "produkcii"

Příspěvek od matucha » 12 pro 2009 21:03

ja si myslim, ze jsou pro tebe zbytecny

raci si kup nejakej hezkej analog syntak nebo peknej mikrak... nebo jinej nastroj, dle toho, na co ses zatizenej a v cem mas rezervy.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 12 pro 2009 21:12

:| zaujimave

tak neviem na ktore Vianoce bude Korg MS20 :roll:

matucha

Příspěvek od matucha » 12 pro 2009 21:17

;) tak kdyz ne tyhle, tak urcite ty pristi ne? Zas tak krute drahy to neni ;).

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 12 pro 2009 21:19

No praveze MS20 leti okolo 2200USD a to je dost vela. Tak neviem. Ale aj tak dakujem za nazor. Pravdepodobne som sa vyhol zbytocnej investicii.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 pro 2009 22:54

ja som MS20 kupil za 2500 a predal som ho za 12.000 a bol som rad ze som sa ho zbavil .. inak podla mna ten syntak nestoji za vela .. aspon teda na bezne zvuky .. na experimentovanie je fajn ..

tomy45 : zavisi co chapes pod produkciou .. ak ti to miesa niekto iny , tak su ti tie karty na nic .. podla toho ale co pises mam pocit ze si to miesas sam .. a tam uz ta DSP karta ma zmysel .. i ked v dnesnej dobe je to viac menej hardwarovy kluc ..

Tudy

Příspěvek od Tudy » 13 pro 2009 00:08

tomy45 píše:No praveze MS20 leti okolo 2200USD a to je dost vela..
To je nesmysl, takovou hodnotu nemá ani náhodou. I vzhledem k jeho současné popularitě nemá smysl za něj dávat víc jak 15-25 tis (podle stavu).

Možná by bylo lepší dát přednost něčemu, co není tak předražený a přitom to taky hraje. Vřele doporučuju Analogue Solutions SEMblance, nebo Waldorf Pulse.
Skvělý stroje za málo peněz..
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

kexik

Příspěvek od kexik » 13 pro 2009 00:26

tiez si myslim ze dsp karty ti budu na guvno
pozeram ze este nemas nic od davea smitha
http://www.davesmithinstruments.com/
tam najdes aj velmi stavnate vecicky uz od cca 400eur
alebo si vylepsi posluch, do monitorov mozes pchat prachy do nekonecna a stale to bude davat zmysel

Tudy

Příspěvek od Tudy » 13 pro 2009 00:31

kexik píše:...pozeram ze este nemas nic od davea smitha
tam najdes aj velmi stavnate vecicky uz od cca 400eur..
No vidíš, na Mopho/Tetru jsem úplně zapomněl.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 pro 2009 08:37

Pytkin píše:ja som MS20 kupil za 2500 a predal som ho za 12.000 a bol som rad ze som sa ho zbavil .. inak podla mna ten syntak nestoji za vela .. aspon teda na bezne zvuky .. na experimentovanie je fajn ..

tomy45 : zavisi co chapes pod produkciou .. ak ti to miesa niekto iny , tak su ti tie karty na nic .. podla toho ale co pises mam pocit ze si to miesas sam .. a tam uz ta DSP karta ma zmysel .. i ked v dnesnej dobe je to viac menej hardwarovy kluc ..

Pre mna bola MS20 vzdy akousi ikonou spomedzi analogovych masin. Nehladiac na to, ze vsetci moji oblubeni interpreti ju pouzivaju a samozrejme i pre to, ze MS20 ma svoje caro prave v tom experimentovani. Moj prvy analog bol Roland Juno 106 a doteraz som z neho paf. Z mojich doterajsich skusenosti a znalosti som neobjavil nic ine co by malo taky specificky zvuk ako prave 106-tka. To iste MS20, raz som ju pocul hrat a totalne ma uchvatila. Urcite poznas ten pocit ;)

Pod produkciou chapem (preto som ju dal aj do uvodzoviek) Home tvorba, s mojim DAW a bandou zeleznych masin. Nemiesa mi zatial nikto nic a ani ja, neviem to, nevyznam sa. Hoci by bolo super kebyze aspon 1 moju skladbu mam zmiesanu niekym co sa vyzna aby som postrehol rozdiel a pocul ten posun. To co vyprodukujem, uploadnem tu na ezone, sem-tam na mkmb a na myspace. Som amater, nezivim sa tym, nemam ambicie sa presadit nakolko styl hudby, ak to tak mozem nazvat, co robim, nieje IN a kopec dalsich veci. :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 pro 2009 08:41

Tudy píše:
tomy45 píše:No praveze MS20 leti okolo 2200USD a to je dost vela..
To je nesmysl, takovou hodnotu nemá ani náhodou. I vzhledem k jeho současné popularitě nemá smysl za něj dávat víc jak 15-25 tis (podle stavu).

Možná by bylo lepší dát přednost něčemu, co není tak předražený a přitom to taky hraje. Vřele doporučuju Analogue Solutions SEMblance, nebo Waldorf Pulse.
Skvělý stroje za málo peněz..

Tak pozeral som na ebay-i, na midi.cz som ponuku na MS20 nevidel a vlastne ani nikde u nas, ci v CZ. A na ebay-i je bezne od 1800 USD do 2500 USD.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 pro 2009 08:48

kexik píše:tiez si myslim ze dsp karty ti budu na guvno
pozeram ze este nemas nic od davea smitha
tam najdes aj velmi stavnate vecicky uz od cca 400eur
alebo si vylepsi posluch, do monitorov mozes pchat prachy do nekonecna a stale to bude davat zmysel

Ano, mas pravdu, dave smith, to je este jeden adept, ale som pri nom velmi neisty, pocul som ho sice len z mp3 ukazok na ich stranke a youtube ale neviem, ci je to len mojim subjektivnym dojmom zo zvuku ale pride mi moc surovy a ostry ked to porovnam s MS20. Tetra alebo Prophet.

No monitory... nahradu planujem KRK RP8 ROKIT G2 alebo ADAM A7 ale nakolko nemiesam a pre moje potreby mi tato trieda bude velmi dobre vyhovovat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 pro 2009 10:33

Tomy: syntaky každý hľadá iné . Inak podľa mna ms20 je veľmi tvrdá a filter veľmi ostrý. Klasické analógové mäkké zvuky sa na tom spraviť nedajú. Juno 106 mi tiež pripadá trosku ako vcelin. Pre mna sú analogy minimoog, Jupiter, oberheim .. Ale za použiteľné považujem aj jx*p.

Keď ti muziku nemiesa nikto musíš si ju miesat sám. To do akej miery to zvládas je iná vec. Musíš sa to naučiť. V tom prípade dsp karta Ma zmysel. Ide ale o to, že tá dsp karta nič nespravi za teba. Aj tak si to musíš oddriet a naučiť sa to sám. Cize kľudne môžeš začať s nativnymi pluginami. Ono v tom zase až taký zásadný rozdiel neni. Podstatnejsie je sa to naučiť, než používať to najlepšie.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 pro 2009 13:22

pytkin vyborne napisena (ten druhy odsek), myslim ze teraz uz by sa mohla aj ta tema uzavriet ;-) neni viac co dodat, uplny UPLNY suhlas ...

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2009 13:37

Ja bych to videl ta, ze apEQ je ekvalizer, kterej utahne vsechno potrebny. Blockfish, roughrider - dobry kompresory. Vsechno free, DSP kartu nepotrebujes.

MS10 se mi libi strasne moc, mam na ni furt zalusk prestoze mam dva mono analogy (roland sh09 a sci pro one), je to jiny a me to bavilo hodne moc, kdyz sem to mel k dispozici. MS20 bude asi trochu jinej, ale neverim, ze zas o tolik.

Jinak z novejch mono synthu se mi libilo Mopho... ale to jenom z ukazek, takze to je nazor s rezervou.

Odpovědět