Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od charonme »

Hladam soft ktory by vedel audio subor spracovat a ako vysledok vygenerovat video subor s vizualizaciou podla zadanych parametrov (napr. animovany waveform/osciloskop alebo scrollujuci spektrogram atd) Videl som uz rozne real-time vizualizacie, ale ja chcem len vygenerovat video subor. Nasiel som napr. SoX ktory vie roznym sposobom spracovavat audio, ale nepodarilo sa mi zistit ci vie vyplut aj video s vizualizaciou.

EDIT a este som nasiel taketo https://github.com/krajj7/spectrogram

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

http://www.visualjockey.com/
doporučujem.. vyskúšané.. program trošku dinosaurus, ale je tam všetko čo potrebuješ, možeš vytvarat vlastne vizualizacie najroznejšími sposobmi, sú tam dobré presety, ovládat to možeš zvukom podla vlastných parametrov aj pomocou MIDI.., vie to vyrenderovat video do 2GB.. chce to pohrat sa s tým, ale výsledky stoja za to..
add: teraz ma napadlo že som to používal na xp a naposledy na viste, tak neviem ako to bude s kompatibilitou s novšími os :?

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od charonme »

dik, pozeram to, ale ani help im nefunguje a strasne je to neintuitivne, nic mi to nedovoli urobit

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

večer si to zapnem a skusim sem napisat taky stručny navod..

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

takže:
- ked to zapneš povypinaj tie uvodne okna
- potom file > configure > engine > display.. tam si nadstaviš čo potrebuješ (rozlišenia a pod.)
- potom view - tam si zaškrtneš rendering, conections, preview window, toolbar, status bar, ale hlavne pod browsers si zaškrtneš galleries potom by ti malo vybehnut okno s presetmi, v tom okne sa prepneš na kartu Compositions
- chytiš myšou preset ktory chceš a hodiš do preview okna, potom ked pustiš hudbu tak už by sa tam malo niečo diat
- v hlavnom okne prepneš na kartu composer a mala by sa ti ukázat siet modulov používaných v tom presete ktorý tam máš hodený
- teraz možeš začšat svoju kreativnu činnost tým že klikneš pravým na modul ktorý chceš editovat.
pomocou "configure" možeš menit podstatu modulu
pomocou "variables" možeš menit to ako sa modul chová, reaguje na zvuk a pod. to okno čo ti vybehne "Setup Dymanic Variables" je to s čím sa treba pohrat,
v najvrchnejšej lište si vyberieš vlastnost modulu ktorú chceš menit.. ked je prepnutá na function tak nereaguje na zvuk, ale možeš si tam cez Define zadat manualne ako sa má chovat, alebo to prepneš na Initial Value a vtedy možeš z laveho okna Controllers and Parameters pridavat ovladacie prvky.. tuto doporučujem rozkliknut Ssystem State Triggers a pridat odtial položky (pomocou tých šípok) ktoré chceš a nadstavit podla lubovole.. vouala
na začiatok by to mohlo stačit..
render je cez file > export movie

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od charonme »

jej super dikes moc
tak to skusam, ale napr. ten rendering vo view mi nedovolilo zaskrtnut az kym som nedal file > new > composition

ale neviem ako urobit
potom ked pustiš hudbu
nikde neviem najst ako do toho mam naloadovat to wavko ktore chcem sprocesovat

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

hudbu si pustíš v nejakom playeri alebo v daw.. kde chceš :) myslím ale že treba aby si na zvukovke prepol "recording" na Wave alebo "what you hear" , na merákoch vo visualjockey by ti to malo kreslit (jeden je dole v najspodnejšej lište taký malý, alebo v tom hlavnom okne sa možeš prepnut na kartu Soundsystem)
v podstate máš dve možnosti:
- bud akože "real time" , teda pustíš si hudbu v niečom a v realnom čase krútiš.. a nahrávaš nejakým screen capture programom.. vtedy može do hry vstupit aj MIDI a je to o to zaujímavejšie.. full screen presentation by sa malo dat zapnut s F4 / ctrl+F4, ale niekedy mi to ide a niekedy nie (podla PC), inak cez "View-Presentation.. samozrejme ideálne je teda mat aj externy monitor..

- druha možnost jednoduchšia je vyrenderovat to video presne podla wav.. vtedy si musiš v tom exportnom okne (v položke ohladom dlžky vygenerovaneho videa) vyhladat wavko ktore chceš.. vtedy si ale obmedzený tými 2GB.. a aj tak je dobre na chilu predtym pustit ten real-time, aby si videl ako to bude zhruba vyzerat..

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od charonme »

aha tak to bude problem, tento pocitac pravdepodobne take nieco neumoznuje. no skoda, tak ale diky za snahu a ochotu.

ja by som potreboval skor nejaku procesovaciu/konvertovaciu utilitu (trebars aj commandline a moze byt aj pre linux), nie real-time nastroj

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Vygenerovanie video vizualizacie z audio vstupu

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

v pohode.. ale mohol by si skusit aspon ten export na zaklade wavka.. tiež som najprv hladal niečo jednoduchšie, ale vysledky ma nakonec presvedčili, hlavne preto že je tam kopa tých parádnych presetov od roznych maníkov, ktoré by som ja sám nikdy nevyrobil..

Odpovědět