Zpoždění VST a VSTi

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
SoundsFine

Zpoždění VST a VSTi

Příspěvek od SoundsFine » 06 srp 2010 18:34

Chtěl bych se vás zeptat, jak zjistím (kde najdu informaci) jaké zpoždění mají VST pluginy v DAW (např. Cubase5).

Když například použiji v mixu například 5x "Compressor" , kde zjistím informaci, o kolik se mi zvětšila latence v ms?

tomy45

Re: Zpoždění VST a VSTi

Příspěvek od tomy45 » 06 srp 2010 23:06

O kolko sa zvysila myslim ze nezistis, co vsak zistis je ze bud ti to na tej hodnote co mas nastavenu praska alebo to ide v pohode :)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 06 srp 2010 23:21

A v Cubase (nebo někde ve Win7) tu informaci nenajdu?
Já myslím, že když nastavím zvukovku např. ASIO buffer 128 samples ( cca 4-5ms), tak v momentě kdy je v projektu 30 compressorů a ještě nějaké VSTi, latence je slyšitelně o něco větší (při hře na keyboard), než co ukazuje nastavení ASIO driveru při 128 samples a (PC stále neprská)
Takže mě zajímá reálné zpoždění.
:?:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 srp 2010 09:12

SoundsFine píše:A v Cubase (nebo někde ve Win7) tu informaci nenajdu?
Já myslím, že když nastavím zvukovku např. ASIO buffer 128 samples ( cca 4-5ms), tak v momentě kdy je v projektu 30 compressorů a ještě nějaké VSTi, latence je slyšitelně o něco větší (při hře na keyboard), než co ukazuje nastavení ASIO driveru při 128 samples a (PC stále neprská)
najdes: devices -> plugin information -> kolonka 'latency'. to je deklarovana latence, kterou cubendo pripadne kompenzuje. potom je este standalone program (nekdo ho tu mam), kterej analyzuje skutecnou latenci pluginu, ktera nekdy muze bejt jina, nez deklarovana. ale tebe v dusledku zajima jen to, co je uvedeny v cubendu, protoze jen tuhle latenci DAW kompenzuje, a tim padem zvysuje celkovou odezvu po tom, co stisknes play. ze nejakej plugin zpozdi audio, protoze deklaruje nizsi nebo zadnou latenci, nez co ve skutecnosti provadi, je vec jina.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 srp 2010 09:15

SoundsFine píše:A v Cubase (nebo někde ve Win7) tu informaci nenajdu?
jo a jestli ti jde o hru na klavesy - cubase ma preci na tohle tlacitko, kterym prozatimne vypnes kompenzaci latence pluginu, takze muzes hrat bez prodleni na klavesy, a potom kompenzaci zase zapnes.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 07 srp 2010 23:36

Aha, díky za odpověď, hned na to mrknu.
¨trochu OT?
Nechceš nám něco napsat o AdamS2 a KH300? Jistě by to bylo zajímavé čtení, srovnání.

Odpovědět