zynaddsubfx - softsynth (i jako VST)

Ostatní audio software, obecná diskuse
luphtrack

Re: zynaddsubfx - softsynth

Příspěvek od luphtrack » 24 srp 2009 19:23

v tom linku pred tim jsou to samo ze presety.

pokud si to stahnete ze sourceforge.net, ziskate jich kupu:
http://luphtrack.borec.cz/zyn-banks.txt
Obrázek
live free or die!

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 09 zář 2009 11:59

minimálně mi to přijde jako vhodný synth na pokusy. dá se na tom nakroutit docela kvalitní zvuk.

škoda že se přes midi ovládá tak krkolomně.
Obrázek
live free or die!

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 09 zář 2009 14:26

http://sonicports.sourceforge.net/

tohle vypadá jako port Zyn mimo jiné jako VST nebo ASIO

jdu to prubnout
Obrázek
live free or die!

luphtrack

Re: zynaddsubfx - softsynth (i jako VST)

Příspěvek od luphtrack » 22 zář 2009 11:40

narozdíl od např. csoundu mi to přijde reálně použitelné. je škoda, že to zapadá a přispívám sem jenom já.
Obrázek
live free or die!

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 22 zář 2009 12:08

DOTAZ - existuje softsynth, který nabízí stejné funkce jako zyn? nemusí být free.

http://zynaddsubfx.sourceforge.net/ - sekce features

rád bych si o něm něco přečetl.
Obrázek
live free or die!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 zář 2009 13:43

otazne je , ci tie features aj funguju :)

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 22 zář 2009 13:47

stáhni si tu vst verzi a můžeš zkoušet...

jináč dík za cement, aspoň to tu není jako v chlívě :) (poznámka týkající se mého všudypřítomného avataru)
Obrázek
live free or die!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 zář 2009 14:33

na jaku platformu to je ? VST tam vidim daky beta port .. kompilovat sa mi to nechce ..

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 22 zář 2009 14:36

luphtrack píše:VST a jiné verze zynu:

http://sonicports.sourceforge.net/
Obrázek
live free or die!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 zář 2009 15:18

dobre.. som to vyskusal.. takze tu su moje dovody preco to rozhocne pouzivat nebudem

- interface je fakt neprehladny, kym som sa preklikal k nastaveniu oscilatora (typ priebehu) musel som sa asi cez 4 alebo 5 okient preklikat,navyse okna sa neotvaraju v ramci 1 interface ale kazde ako nove okno - to je fakt hnus
- filter obecne velmi priemerny az podpriemerny, hlavne na vysokej rezonancii velmi neprijemne pisti - dobry filter je jedna z najdolezitejsich veci na syntaku

z pozitiv musim povedat ze ten vstavany reverb co to ma znie fakt velmi nadpriemerne a tiez ta moznos detailne si nastavovat priebeh cez editovanie jednotlivych harmonickych je zauijmava... modulacne noznosti tiez velmi slusne ...

... ale tym ako velmi neprijemne a neprehladne je spraveny interface tak vobec nemam chut sa v tom prehrabavat a hladat kde co je ... v tomto pripade plati menej je viac, aj na synthoch s menej parametrami sa daju ovela rychlejsie naladit omnoho zaujimavejsie zvuky ... kvalitne, prehladne a intuitivne GUI je STRASNE dolezite...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 22 zář 2009 15:47

dendy píše:dobre.. som to vyskusal.. takze tu su moje dovody preco to rozhocne pouzivat nebudem

- interface je fakt neprehladny, kym som sa preklikal k nastaveniu oscilatora (typ priebehu) musel som sa asi cez 4 alebo 5 okient preklikat,navyse okna sa neotvaraju v ramci 1 interface ale kazde ako nove okno - to je fakt hnus
- filter obecne velmi priemerny az podpriemerny, hlavne na vysokej rezonancii velmi neprijemne pisti - dobry filter je jedna z najdolezitejsich veci na syntaku
to gui je příšerné, o tom už jsem snad i psal.

jinak to s tim filtrem mě zarazilo - měl jsem dojem, že když se s tim trošku pohraje, měl by šlapat jak má - to mi netvrď, že verb to má dobrej a filtr na nic.

ale jsem rád, že jsi tomu dal aspoň šanci. obecně si myslim, že pro začátečníka, který chce zjistit jak se co dá nakroutit to není špatné řešení. až na to gui samozřejmě...
Obrázek
live free or die!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 zář 2009 16:02

prave pre zaciatocnika je to uplne zle riesenie.. zaciatocnik potrebuje nieco jednoduche, prehladne ale ucinne, nieco ako toto

http://www.geocities.jp/daichi1969/softsynth/ (sice japonska stranka ale da sa tam vystopovat link na download)
a EN manual http://www.geocities.jp/daichi1969/synm ... meeng.html

- schvalne davam priklad toto - lebo je to freeware ale zvukovo velmi kvalitny synth ...

ad ten filter - no ten reverb je dobry preto ze tam pouzili "FREEVERB" co je opensourcovy velmi dobry reverbovy alogritmus.. bohuzial na filter zrejme nepouzili az tak dobre algoritmy - tie filtre zneju fakt dost zle, hlavne na vyssej rezonancii strasne piskaju ...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 22 zář 2009 16:09

se mi to nějak nezdá... ale budiž
Obrázek
live free or die!

troody

Příspěvek od troody » 13 pro 2010 13:55

zkusil jsem většinu z místní sekce free vsti a pak jsem si ze sonicports stahl tohle.

nevim, jak je to se stabilitou, ale u free asi plati render a utikat co nejdal od nej.

nevim jak vy, ale ja uz mam vybrano. kdo neveri, at si matla zvuky v cemkoli jinem, tenhle syntak je pro me top.

BTW dendy - kopak v tom udelas taky :wink:

EDIT: o něco lépe se chovají porty na kvr, http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=264703

tam klikněte na ten hledací link, překousněte free hosting ala rapidshare a máte to v kapse.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 21 úno 2011 02:34

Chtěl jsem vědět, jak vypadá "příšerné GUI", tak jsem to taky stahnul ... to je tedy fakt nechutnost sama ... ale pozor, mám intenzivní pocit, že tahle záležitost klame tělem ... to, co z toho leze, je dobrý a chvílema i hodně dobrý ... tenhle synt nebude mít asi filtr jako prioritu, Dendy ... ta šířka záběru a rozmanitost zvuků, včetně takových, které jinde jen tak neuslyšíte, je pozoruhodná. S Reaperem jako vst to chodí bez problému na Win 7 jako 32bit ... Nebuďte líní a nenechte se otrávit blbým GUI, tahle věc má jak kouzlo, tak i moment překvapení ! :roll:

Odpovědět