Reaper kopíruje do renderovaných stop send efekty

Vše o programu Reaper
Odpovědět
Džirka

Reaper kopíruje do renderovaných stop send efekty

Příspěvek od Džirka » 09 bře 2017 10:12

Jak má Reaper milióny možností a kombinací, občas se mi podaří něco omylem aktivovat, často jen stisknutím nějaké klávesy. Jako například nyní. Renderuji si track, vytvoří se nový track, nicméně v nově vytvořeném renderovaném tracku jsou nakopírované všechny send efekty z původního tracku, které musím povypínat. To mi nikdy před tím nedělalo, začalo to až včera. Musel jsem teda něco omylem aktivovat.. Nevíte, jak to dát zpět?

Džirka

Re: Reaper kopíruje do renderovaných stop send efekty

Příspěvek od Džirka » 09 bře 2017 10:27

I když, abych nemystifikoval. Napadá mě, jestli to tak Reaper nedělá defaultně. Protože většinou renderuji midi stopy, bicí bez send efektů, které tam přidávám později..??

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 09 bře 2017 15:26

Jak děláš ten render, CTRL+ALT+drag do nové stopy? Já to takhle dělám a pokud nemám FX přímo na itemu, tak se přerenderuje do nového tracku v původním stavu.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Džirka

Příspěvek od Džirka » 09 bře 2017 15:35

Mám na to svojí zkratku, používám action: render selected area of tracks to stereo (mono) stem tracks. Insert efekty jsou přirozeně vyrenderovaný, ale myslel jsem, že se to vyrenderuje i se send efektem a ono ne... Zjistil jsem také, že pokud je na stopě automatizace, volume atd, tak se to zkopíruje i s automatizací, což se může někdy hodit, ale ne vždy, každopádně mi to také před nedělalo nedělalo a nemůžu přijít na to, kde se to aktivuje či deaktivuje.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 09 bře 2017 15:50

No já to chápu tak, že pokud bys to chtěl renderovat i se send efektem, tak by to musel být kompletní render, který "jde přes master". To co popisuješ mi přijde logické, tedy že renderuješ jenom konkrétní track/část do nového tracku a přenese se vyloženě jenom to, co bylo v tom zdrojovém. Ale říkám, jenom se domnívám, nezkoušel jsem všechny situace. Ještě můžeš pro jistotu mrknout do Project settings nebo Preference - Audio - Rendering, jestli třeba něco neobjevíš...ale asi tam nebude nic, co by souviselo přímo s tímhle.
Ještě mě napadá, jestli sis třeba omylem nekliknul na špatnou actions, je tam toho víc http://wiki.cockos.com/wiki/index.php/R ... ck_as_stem
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Odpovědět