2 demo skladby na syntak

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dendy
Vybavení

2 demo skladby na syntak

Příspěvek od dendy » 18 říj 2018 09:33

Robim na patch banke pre jeden syntak/sampler, su to presety postavene na "single-cycle" samploch (cize jeden alebo radovo max niekolko desiatok vln, zaloopovane, nasamplovane na niekolkych oktavach) z niekolkych hw syntakov (arturia minibrute, volca keys, bass, electribe) ..

Mam zatial 2 taketo dama spravene kde vsetky zvuky komplet su z tohoto syntaka z mojich presetov .. co na to hovorite ? Ja uz som z toho trochu zblnuty jak nad tym furt sedim, chvilu sa mi zdaju tie dema super potom zase uplne mimo, neviem si spravit odstup ..

https://www.dropbox.com/s/m8okaxp3db9xv ... 1.wav?dl=0
https://www.dropbox.com/s/hvfg2vt6d2vbr ... 2.wav?dl=0

Sabiani

Re: 2 demo skladby na syntak

Příspěvek od Sabiani » 18 říj 2018 09:55

Ako demo dobre, viac sa mi ale lubi to prve..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 říj 2018 13:20

jo prva sa aj mne viac paci :) sranda je ze vznikli v opacnom poradi...

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 18 říj 2018 15:37

Pokud to dobře chápu tak ukázky nejsou hrané na ty analogy ale na jejich samply v digitální formě v jiné SW aplikaci?

Pokud ano, tak je to docela posun vpřed, zní to přesvědčivě analogovo :palec+:
.. a jako muzikantovi a ortodoxnímu zastánci expresivního a spíše akustickýho zvuku se mi líbí daleko víc 2. ukázka :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 říj 2018 16:59

:-O tak to si ma fakt prekvapil ze si to nezvozil pod ciernu zem

Ano, pointa je v tom ze dany syntak/sampler ma klasicke obalky, lfo, filter, a umoznuje ako oscilator pouzit "sampler modul" podporujuci multisample zony ..

takze ako oscilatory su pouzite zaloopovane kratucke multisample vln z hw syntakov (vasinou nasamplovane na C0,C1,C2,C3,C4,C5,C6) - cize klasicky pristup ako sa robili kedysi zvuky v HW sampleroch ktore mali len par kB pamate takze si clovek nemohol dovolit nejake dlhe sample :)

sample som sa snazil robit tak aby v nich bol zachyteny "pohyb" analogovych oscilatorov, takze nie su zrezane uplne len na jednu periodu vlny, ale vacsinou aspon na 10 - 20 period aby sa tam zachytila aspon trochu ta analogova nestabilita (ktoru mame na analogoch tak radi)

Ten syntak dokaze takto pracovat az s 3 sample based oscilatormi sucasne v ramci presetu, takze mnoho zvukov su kombinacie priebehov z roznych syntakov ..

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 18 říj 2018 22:55

dendy tos nemyslel hudebně vážně, že ne?, ale jen čistě technicky v rámci audiozone :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 říj 2018 00:51

je to demo na presety, nic ine, mal som pocit ze som to celkom jasne napisal ;)

jackies

Příspěvek od jackies » 19 říj 2018 16:55

Dal bych tomu ještě raději jeden pokus, pokud to má být jakože nějaký demosong.
Určitě by to mohlo být vystavěné jako kompletní regulerní track.
muzikant

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 říj 2018 18:36

ma to byt demo na zvuky.. preto tam nechcem nejake zlozite hudobne kompozicie, uz ten druhy tack mi prisiel ze som sa az moc odviazal .. prilis rozsiahla kompozicia odputava pozornost od toho co je podsattne - od toho ako zneju zvuky .. to je jedine o co tu ide ..

tiez ked robis demo na patch banku nikto nebude pocuvat 4 minutovy song, ludia zvycajne po par desiatok sekund skipnu ..

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 20 říj 2018 21:57

vim, ze se casto neshodneme, bo nejsem takovy technik a vse co nehraje dobre i pres napr. mono stage monitor, tak mi nesedi, ale tady za sebe dekuji dendymu za obe ukazky a urcite budu uvazovat o produktu az bude k mani, a jaksi nechapu ty ostatni poznamky o kompozici atd, misto trochy vdeku za namahu s demo ukazkou zvuku, o coz jedine tu slo a treba me to stacilo k tomu, ze bych si to taky rad vyzkousel, zejmena jestli by byla i nejaka verze pro iOS, pouzivam iPad na kazdym live eventu i doma :wink:

lavender

Příspěvek od lavender » 21 říj 2018 06:41

je to zaujimavo vystavane, zvuk to predvadza dostatocne, co ma rusi su fx. viem ze sa to v demach pouziva, napriek tomu to tam podla mna nema co hladat. aj ked to synth obsahuje.
inak dobra praca :)

concord
Vybavení

Příspěvek od concord » 21 říj 2018 11:29

Fx - vyborne predvedene,tie davaju prave ten drive ktory to robi zaujimavym. Pacisa mi.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 říj 2018 13:47

uplne vsetky zvuky, aj bicie, vsetko je generivane syntakom...

fx myslis delaye a reverby ? No tie su sucast patchov, chcel som tie zvukyvpouzit co najviac 1:1 tak ako su nakrutene a ulozene v banke.. Ale chapem, hlavne pri analogoch mam tiez radsej "surove" demo zvuky bez prisladzovania rev/dly

mozno skusim spravit este jedno "nofx" demo

Inak, asi nebude prekvapenim ze to demo je zo syntaku ktory bude v Nanostudiu 2 :-) Takze v prvej verzii na iPade (tento rok), potom na jar aj verzia pre iPhone

lavender

Příspěvek od lavender » 21 říj 2018 14:59

okej, super, tesim sa na neprisolene a neprikorenene demo :D
nanostudio 2? tam je mozna hentaka detailna editacia zvuku (vlny a pod) alebo to je development, potom to ulozis a bude sa to predavat s appkou?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 říj 2018 19:15

normalny plnohodnotny syntak .. 3 oscilatory (kazdy z nich moze byt VA (klasika sinus, pila, obdlznik, pwm), alebo 3 operatorovy FM oscilator, alebo wavetable, alebo sample oscilator s az 32 zonami podporujuci stereo samole az do 24bit/96khz).. 5 obalok, 5 lfo .. lfo priebehy od vymyslu sveta, aj komplexnejsie, navyse moznost is warpovat .. 2 filtre ktore mozu byt seriove alebo parallene a este 3 globalny filter (filter LP,HP,BP, a aj formantove filtre) a potom este 3 FX sloty (1 multi fx - choris, phaser, flanger, 1 delay, 1 reverb) .. moznostami v podsta tnieco ako Serum, Massive a podobne desktopove syntaky .. brutal modulacne moznosti, doslova vsetko vsetkym pojde modulovat.. take vychytavky akoze LFO vie same sebe modulovat amount aj frekvensiu .. alevo LFO-ckom vies modulovat fazu oscilatora, alebo sample start alebo sample loop start pri sample oscilatore .. a podobne .. ako modulacne zdroje napriklad aj take vychyavky ze "random" co ti pre kazdu slacenu notu vygeneruje nahodnu hodnotu .. dost brutal vecicky :)

kuk tu screenshoty : http://forums.blipinteractive.co.uk/node/11960

Odpovědět