4 milióny pokuta za sdílení hudby na internetu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 05 říj 2007 12:47

jo, tohle už mi taky dorazilov RSS feedu ... Je to docela pozoruhodný, jsem vážně zvědav, jestli to nakonec budou vymáhat, nebo ne... "Žije od výplaty k výplatě"..

bassline

Příspěvek od bassline » 05 říj 2007 12:47

Som toho nazoru, ze ilegalna kopia nemusi znamenat automaticky stratu zisku...

onehalph

Příspěvek od onehalph » 05 říj 2007 12:49

samozrejme, ze neznamena - toto je jen o kvalite najmuteho pravnika a to verim, ze nahravaci spolecnosti si muzou jiste dovolit ty nejlepsi ....

kru

Příspěvek od kru » 07 říj 2007 13:54

a taky si zaplati nejlepsi lobisty, co pak pisou zakony, ktery vyhovujou hlavne jim

a my jim zvolime poslance, kteri jim to schvali a tomu vsemu se rika zastupitelska demokracie, dokonale vymysleny.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 07 říj 2007 14:30

Dostali ma tie nazory v diskusii, cital som to 5minut a mam depky, hudobnik si ma zarabat koncertami a cd ma byt len reklama, aby nan prisli...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 říj 2007 15:48

PiKey píše:Dostali ma tie nazory v diskusii, cital som to 5minut a mam depky, hudobnik si ma zarabat koncertami a cd ma byt len reklama, aby nan prisli...
A proč ne naopak ? Hudebník si má vydělávat prodejem CD a koncerty mají být jen reklama zdarma, aby si lidi ty CD kupovali ? :wink:

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 07 říj 2007 15:53

PiKey píše:Dostali ma tie nazory v diskusii, cital som to 5minut a mam depky, hudobnik si ma zarabat koncertami a cd ma byt len reklama, aby nan prisli...
... aby nedoslo k omylu to je len interpretacia vyroku, nie vlastny nazor preboha :shock:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 říj 2007 15:57

PiKey píše:
... aby nedoslo k omylu to je len interpretacia vyroku, nie vlastny nazor preboha :shock:
No jasne ... myslel jsem to v legraci :)

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 07 říj 2007 16:17

rekl bych, že jsou to spojite nadoby. Nekdo by si bez znalosti kapely z koncertu nekoupil CD, druhy by zase bez toho, ze se k nemu dostalo CD, nikdy nesel na koncert nezname kapely... :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 říj 2007 17:19

fantozzi píše:rekl bych, že jsou to spojite nadoby. Nekdo by si bez znalosti kapely z koncertu nekoupil CD, druhy by zase bez toho, ze se k nemu dostalo CD, nikdy nesel na koncert nezname kapely... :-)
No jasne, a bez toho aby hudebnik dostal zaplaceno za sve tvurci usili, nemuze fungovat. Takze by se melo pekně platit jak za koncerty, tak za nahravky...

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 07 říj 2007 19:18

To, za co by se mělo nebo nemělo platit, je čistě otázka nabídky a poptávky. Každý si může svojí práci nebo výrobek ocenit jak chce.

Spíš je problém v tom, jak efektivně bránit tomu, aby všichni nekopírovali všechno a nepovažovali to za standard. Řešit to ale nějakými exemplárními tresty na pár náhodně vybraných jedincích je ale absurdní a nic to neřeší.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 07 říj 2007 20:33

Ono je hlavně problém, že cena výroby studiové nahrávky klesla za posledních 10 let natolik, že je nehoráznost chtít za mp3 350 Kč. BTW hromada kapel, který poslouchám se zviditelněli právě tím, že jsou stahovány přes blogy (rapidshare), který nejsou pod kontrolou komerce. Normálně by se někde museli doprošovat a stejně by je nikdo nevydal, díky tomuto fenoménu se stali celosvětově uspěšnými v rámci klubové scény. Mě současný "komunismus" v hudbě naprosto vyhovuje. Navíc mi přijde podezřelé, že skoro všechna alba (i ta ostře sledovaná (Radiohead, Chems atd) jsou k dispozici ke stažení před oficiálním vydáním. Nechce se mi věřit, že by to vydavatelstvím pořad unikalo. Podle mě to dělaj zcela cíleně, jakási skrytá forma promo. :-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 07 říj 2007 23:30

Oxyygen píše:Ono je hlavně problém, že cena výroby studiové nahrávky klesla za posledních 10 let natolik, že je nehoráznost chtít za mp3 350 Kč. BTW hromada kapel, který poslouchám se zviditelněli právě tím, že jsou stahovány přes blogy (rapidshare), který nejsou pod kontrolou komerce. Normálně by se někde museli doprošovat a stejně by je nikdo nevydal, díky tomuto fenoménu se stali celosvětově uspěšnými v rámci klubové scény. Mě současný "komunismus" v hudbě naprosto vyhovuje. Navíc mi přijde podezřelé, že skoro všechna alba (i ta ostře sledovaná (Radiohead, Chems atd) jsou k dispozici ke stažení před oficiálním vydáním. Nechce se mi věřit, že by to vydavatelstvím pořad unikalo. Podle mě to dělaj zcela cíleně, jakási skrytá forma promo. :-)
A skutecne to funguje :)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 říj 2007 23:48

Acid Punk píše:
Oxyygen píše:Ono je hlavně problém, že cena výroby studiové nahrávky klesla za posledních 10 let natolik, že je nehoráznost chtít za mp3 350 Kč. BTW hromada kapel, který poslouchám se zviditelněli právě tím, že jsou stahovány přes blogy (rapidshare), který nejsou pod kontrolou komerce. Normálně by se někde museli doprošovat a stejně by je nikdo nevydal, díky tomuto fenoménu se stali celosvětově uspěšnými v rámci klubové scény. Mě současný "komunismus" v hudbě naprosto vyhovuje. Navíc mi přijde podezřelé, že skoro všechna alba (i ta ostře sledovaná (Radiohead, Chems atd) jsou k dispozici ke stažení před oficiálním vydáním. Nechce se mi věřit, že by to vydavatelstvím pořad unikalo. Podle mě to dělaj zcela cíleně, jakási skrytá forma promo. :-)
A skutecne to funguje :)
To samý jak rušení iLoku u některých produktů ;)

Odpovědět