Akusticka reseni od Thomanna

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
elektri

Příspěvek od elektri » 05 lis 2006 20:18

Super, přesně to jsem myslel, prostuduji ty weby a v nejhorším se ještě zeptám.

Zatím děkuji mnohokrát :)

fova

Příspěvek od fova » 05 lis 2006 21:20

Ivo, fotka c. 47 a 48 na tvem webu - to je take vyplneno Rockwoolem, nebo je to dute?

http://www.savita.cz/index/framesetcze.html

Jinak, jako zakladatel tohoto threadu jsem samozrejme pro levna reseni, pokud mi dostatecne nahradi komercne nabizene veci.

Ted se zrovna chystam se na zarizovani nove mistnosti pro nahravani a pomalu zacinam resit, cim vyresit akustiku:

1. Koupit hotove produkty jako Auralex nebo Primacoustic

2. Sehnat nekde polyuretan s otevrenymi bunkami (napr. penove matrace na spani :-)) a z toho ty akusticke obklady narezat.

3. Vyrobit si neco sam vyhradne z Rockwoolu a drevotrisky.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 lis 2006 22:02

rockwool (airock) ti da zaruceny vlastnosti, co se tyce pohlcovani az po vysoky basy

nejakejm neznamejm molitanum bych se vyhnul, neze by to to nemuselo fungovat, ale pokud ti to nekdo nedaruje, tak bych to ani nezkousel

auralex a primacoustics sou drahy

elektri

Příspěvek od elektri » 07 lis 2006 19:00

fova píše: z Rockwoolu a drevotrisky.
Tak na dřevotřísku bych raději zapomenul... z dostupných bych volil raději třešeň nebo višeň.

fova

Příspěvek od fova » 07 lis 2006 21:51

Duvod?

elektri

Příspěvek od elektri » 08 lis 2006 16:15

Pokud tam dáš dřevotřísku, tak je to více méně to stejné jako plast, protože obsahuje víc lepidla než dřeva.

Jedině masivní dřevo má hodně slušné akustické vlastnosti, ale ani jakýkoliv masiv nestačí.
Nejlepší je volit dřevo, ze kterého se vyrábějí hudební nástroje, tudíš má už "ověřené" vlastnosti.

např. Třešeň, Višeň, Javor
Dále se dají také (nejlíp) použít "rezonanční smrky", kterých roste opravdu jen pár někde v Krkonoších, takže sehnat je není vůbec možné.

Dřevo musí být pořádně promočené deštěm a po té velmi kvalitně a postupně vysušené.

Sám pracuji už spoustu let v dřevovýrobě a vím jak je obtížné něco opravdu kvalitního sehnat, ale existuje řešení !!!
Stačí se rozhlédnout a najít nějakou truhlářskou rodinu, kde se většinou dědí dřevo z otce na syna a je kvalitně uskladněné, takže se dají objevit i takové skvosty jako 20ti letá třešeň.

Já mám docela přístup k javoru, takže to vyřeším asi tím.

kexik

Příspěvek od kexik » 08 lis 2006 16:25

elektri: to co pises je bohapusta konina. drevotrieska je akusticky hlucha, co je presne ta vlastnost ktoru na podobne aplikacie potrebujes. analogia s hudobnymi nastrojmi je uplne scestna. inak by sa reproduktorove ozvucnice vyrabali z akustickeho smreku a nie z drevotriesky, MDF a asfaltobetonu.
co mne na drevotrieske vadi je jej nechutna hmotnost, na ramy pre rockwoolove panely hodlam pouzit smrek/borovicu, proste lahke makke drevo. samozrejme spravne vysusene, to da rozum. vplyv toho ramika na funkciu je nepodstatny, on len drzi rockwool v lufte

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 lis 2006 16:38

DTD or stfu :]

elektri

Příspěvek od elektri » 08 lis 2006 16:54

kexik: taky se ale podívej jaký je rozdíl mezi dřevotřískou, která je použita při výrobě ozvučnic a mezi tou, která je běžně k dostání.

Možná (zcela jistě) toho o zvuku vím méně než Ty, ale rozhodně vím, že i ten blbý rámeček má na akustiku vliv, stejně jako všechno ostatní co ve studiu máš.

kexik

Příspěvek od kexik » 08 lis 2006 17:10

elektri píše:kexik: taky se ale podívej jaký je rozdíl mezi dřevotřískou, která je použita při výrobě ozvučnic a mezi tou, která je běžně k dostání.
ta z baumaxu je spravidla lepsia ;) (s miernou nadsadzkou)
ten ramik nie je v priamom kontakte s monitormi... to by si musel ohladom rezonancii riesit uplne vsetko co v kontrolnej miestnosti mas. navyse sa bavime o home studiu, co je spravidla obycajny obyvak. nic ti nebrani zavesit ten ramik pruzne. kazdopadne mnozstvo energie absorbovane/odrazene ramikom je umerne jeho rozmerom a tie su minimalne

elektri

Příspěvek od elektri » 08 lis 2006 17:30

kexik: jo jo, souhlasím s tebou, až na ten Baumax :P

Jasně, že je vliv toho rámečku minimální, já to pochopil tak, že jej odepisuješ uplně a to se mi nelíbilo.

A taky mluvím o studiu "mimo obývák" prostě opravdu prázdná místnost, takže počítám se vším.
Ve studiu v obýváků ten rámeček bude škodit opravdu nejmíň ze všeho co je okolo.

fova

Příspěvek od fova » 08 lis 2006 18:03

Sorry, elektri, ale jsem presvedceny si drevotriska je na tyhle ucely vhodna (neuvazuji-li hmotnost). Proto me zajimaly tve duvody. Ja nehledam rezonujici material, o kterem ty mluvis.

elektri

Příspěvek od elektri » 08 lis 2006 18:29

fova: OK už jsem potichu :oops:

fova

Příspěvek od fova » 08 lis 2006 20:00

No problem. Parkrat uz jsem tu napsal neco, co bych pozdeji nejradsi smazal. Jsme jenom lidi.

Odpovědět