Alternativne sposoby platby za nahravanie v studiu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
matucha

Re: Alternativne sposoby platby za nahravanie v studiu

Příspěvek od matucha » 15 pro 2014 16:41

rastika píše:Matucha- ja som ta druha strana to studio :wink: co riesim taku alternativnu ponuku mozno s toho topicu to nie je jasne .
zato prezistujem kto sa s cim stretol v praxi s akymi ponukami.Liquid- asi tak nejak podobne to vidim .

Aha, tak to z tvyho prispevku nebylo vubec jasny ;). Ale odpovedi myslim jasny byly at uz si na jakykoli strane.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 15 pro 2014 18:20

dívči kapely jsou s těma alternativníma způsobama plateb ve výhodě :lol:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 pro 2014 18:27

sledujem tento thread a TAK som cakal kedy niekto vytiahne tuto formu platby v "naturaliach" :-))))))

m4x

Příspěvek od m4x » 15 pro 2014 18:30

Jako alternativu navrhuji platbu masem, vejci a mlékem :) Rastika, pokud máš silný žaludek na barter a nejsi závislý na příjmu ze svého podnikání, zkus se podívat po slovenské alternativě českého portálu ebarter.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 pro 2014 09:26

matucha píše:Fajn alternativni moznost financovani je crowdsorcing.
Hele to je docela vtipný. Dělal jsem na nějakejch věcech co byly crowdfunded a jak se odměňujou přispěvatelé, tak od nějakejch prachů je tam mezi odměnama třebas možnost bejt při natáčení. Výsledkem je, že ti přijedou dva klienti a k nim třebas šestnáct lidí, co seděj v režii a jejich jedinnou náplní je vyrušovat nebo rovnou dělat bordel, ruinovat erární kafe, posílat tweety a statusy na Fb. Jako nějaká, byť dost malá, nová krev to do hudebního průmyslu je, ale má to i svoje praktický stinný stránky. A teď is představ, že někteří z nich náhle začnou v sobě objevovat zatim skrytej producentskej talent… :wink:
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Fractal

Příspěvek od Fractal » 16 pro 2014 14:59

já si nemůžu pomoct, mě je ten crowdsourcing proti srsti, na mě to působí stejně, jako žebrák na ulici

je to asi super věc a dává to možnos vzniknout fajn věcem, které by třeba jinak nikdy nevznikly, ale prostě mě někdy přijde, že ti co ty peníze potřebujou, o ně doslova žebrají

možná mi něco uniklo, pravda, blíže jsem to nezkoumal, nechci se nikoho dotknout

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 pro 2014 15:05

tak ona kapela/umelec je imho z podstaty zebrak na ulici... a nejen o penize, ale o veskerou/jakoukoliv prizen a publikum. Protoze bez publika umelec neexistuje.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 16 pro 2014 15:11

Amorph: Ja to zas az tak cierne nevidim. Preco by mali byt umelci od podstaty zobraci. Existuje vela odvetvii, ktore neprodukuju priamo hmotny kapital. Predsa existuju milovnici umenia, ktory radi zaplatia za umelecky zazitok, takze v podstate je aj umenie svojim sposobom predajna komodita, ako cokolvek ine.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 16 pro 2014 15:14

Skor by som videl problem v tom, ci nahodou nieje v ponuke prilis vela a prilis nekvalitneho "umenia".

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 pro 2014 15:56

tiez to vidim ako hammond.. ked je niekto fakt dobry svoje publikum si najde bez problemov.. aj ludi ochotnych kupit si jeho hudbu, najma ak ju da cez systemy typu bandcamp kde fanusik vie ze tak er vsetky peniaze idu autorovi.. dolezite je fakt byt dobry, patrit k top 10% v ramci zanru .. priemernych nas je v kazdom zanri kopa, viem co hovorim :-)))))

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 pro 2014 16:17

Ale ať je někdo dobrý, úspěšný nebo ne, to poskytovatele studiových služeb vůbec nemusí zajímat. Jestli u něj někdo stráví čas a nahraje si pro své potěšení nějakou hobby nahrávku, která má význam jen pro něj anebo z toho bude světový hit a tour, měl by podle mého názoru za své služby dostat jasně a transparentně zaplaceno (pokud to nedělá zadarmo pro kamarády apod). Když si člověk u programátora a webdesignera objedná nové stránky a eshop, tito lidé a jejich odměna nemají nic společného s tím jestli samotný projekt a prodej bude úspěšný nebo průměrný nebo po tom ani pes neštěkne. Udělali svou práci a je třeba aby dostali za ni zaplaceno. Tak nějak podle mě i studio ...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 pro 2014 16:29

Tak tak.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2014 16:48

Liquid Sound píše:
matucha píše:Fajn alternativni moznost financovani je crowdfunding.
Hele to je docela vtipný. Dělal jsem na nějakejch věcech co byly crowdfunded a jak se odměňujou přispěvatelé, tak od nějakejch prachů je tam mezi odměnama třebas možnost bejt při natáčení. Výsledkem je, že ti přijedou dva klienti a k nim třebas šestnáct lidí, co seděj v režii a jejich jedinnou náplní je vyrušovat nebo rovnou dělat bordel, ruinovat erární kafe, posílat tweety a statusy na Fb. Jako nějaká, byť dost malá, nová krev to do hudebního průmyslu je, ale má to i svoje praktický stinný stránky. A teď is představ, že někteří z nich náhle začnou v sobě objevovat zatim skrytej producentskej talent… :wink:
To je samozrejme blbej napad. Na to bych nepristoupil jako studio. Ale lidi jsou ruzny, nekdo by to asi dokazal vyuzit v nejaky sebepromo ;-).

Me ty crowdfundingovy veci neprijdou jako zebrani. Podminky za kterejch fanousci davaj penize kapelam jsou zcela pruhledny a z nejvetsi casti se jedna o predprodej CD/vinylu. Svym zpusobem to je dobrej marketingovej nastroj + pruzkumu "trhu", kterej rika jakej je realnej zajem v danou chvili. To jsou rozhodne uzitecny veci. Malo co spada do zebracky kategorie "dejte mi penize za nic". Jediny co se meni proti vydavani bez crowdfundingu je, ze kapela muze penize dostat ve chvili kdy je nejvic potrebuje a nemusi se (tolik) zadluzit a pak cekat co se stane.
Co jsou negativa? Portal, kterej to porada si ukousne svoji cast. Z kapely se casto stane zasilkova sluzba, ktera posila hromady veci nekolikrat po sobe (lidi si nevyzvedavaj balicky). Vic me ted nenapada...

Bandcamp. Tam penize nejdou jen primo autorovi. Jdou taky primo bandcampu a paypalu. Krome prodavani na koncertech to bez prostredniku proste nejde.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 16 pro 2014 17:11

Ivo a Liquid Sound: Jasná páka, v tom je tady každý za jedno.

Matucha: já víceméně souhlasím s crowdsourcingem jako marketingovým nástrojem /průzkumem trhu, mě někdy jenom vadí to podání, které mi v některých případech hnulo žaludkem

Co se stane když artist "zkrachuje"? Tedy dostane peníze, ale nedostane závazkům. Jde to nějak vůbec kontrolovat?

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 pro 2014 17:30

matucha píše:To je samozrejme blbej napad. Na to bych nepristoupil jako studio.
No to samo znamená automaticky změnu studia, protože ta služba tj. ta návštěva natáčení od produkce je sponzorům tj. klientům už prodaná. :arrow: O zakázku bys na stopro přišel. :wink:

Odpovědět