ANDROID : Ako sa daju aplikacie instalovat na kartu ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
biscuit

Re: ANDROID : Ako sa daju aplikacie instalovat na kartu ?

Příspěvek od biscuit » 28 dub 2015 08:33

to je prave to, ze android kartu i interni pamet bere jako jeden prostor a sam rozhoduje, co kam da... coz je samozrejme silenost. presouvani aplikaci pomoci systemovejch pomucek funguje jen u neceho a je to podobne frustrujici vec, jako chovani windows - tos trefil presne. rootnotim tohle ale odpada a pomoci file manazera si pak muzes delat co uznas za vhodny. na zacatku to samozrejme sezere neco malo casu, nez se s tim clovek trochu seznami, ale podle me to stoji za to. na xda jsou casto pripraveny navody. rootnoti nekterych zarizeni je otazka minut u jinych to je vetsi "jebacka".

Sanchez

Příspěvek od Sanchez » 28 dub 2015 09:39

Pytkin píše:
Sanchez píše:V nastaveniach Android si otvor aplikácie a okrem systémových si všetky môžeš presunúť na kartu.
Zvoľ si stiahnuté, potom aplikáciu, ktorá Ťa zaujíma a keď na ňu klikneš otvorí sa Ti okno, kde sa dá zvoliť: Presunúť na SD kartu. Alebo naopak: Presunúť do telefónu.
nic take tam neni .. je tam len Vynutit Zastavenie a Odinstalovat .. Presun na kartu tam neponuka ..
Tak to som ešte nezažil:-) Ja mám Android už strašne dlho a vždy som to robil takto.
Dokonca aj teraz na jednom starom telefóne, kde má dcéra hry a už nemala miesto...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 dub 2015 10:20

a neni to problem tej verzie 4.4.2 ? lebo som to tusim dakde cital .. mozno som to nemal upgradovat .. povodne bola vnutril 4.2

Sanchez

Příspěvek od Sanchez » 28 dub 2015 10:39

To sa mi nezdá. Veď to je podľa mňa zásadná funkcia.

Mňa skôr zaujalo, že si spomenul, že Ti systém "nevidel" SD kartu. Nie je problém skôr v tom?
Lebo keď systém nevidí SD kartu, tak Ti ani nemôže ponúknuť možnosť presunutia na SD kartu

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 dub 2015 00:30

no v pamatove ulozisko ukaszue aj internu aj SD kartu ... 64G a je prazdna ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 dub 2015 00:45

Priznam sa , zacinam byt z toho daky zmatany .. Pripojil som to cez USB k pocitacu .. myslel som ze to je mass storage a normalne uvidim kartu a mozem tam kopirovat data ake chcem .. a nic .. nic sa nezjavilo .. na tablete si mozem vybrat , ci chcem pripojit kartu ako MTP alebo PTP .. PTP su fotky .. a MTP je cez android.com/filetransfer mozes prenasat multimedialne subory .. toto je normalne ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 dub 2015 00:48

Ten Android Filetrasnfer vidi na kartu aj do internetho uloziska .. je na oboch adresar Android .. tak vcul nevim ..

Syntey

Příspěvek od Syntey » 29 dub 2015 00:54

Ano, je to problém 4.4.2. Od tohoto updatu zakázali aplikacím přenos na SD kartu, osobně jsem zkoušel několik řešení, ale nakonec jsem musel udělat root a potom upravit soubor, který definuje práva pro zápis na SD.
Pokud nechceš přijít o záruku, tak by mohl posloužit towelroot, na XDA by se možná našlo nějaké řešení..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 dub 2015 01:01

Musim povedat ze svet Android ma viac a viac prekvapuje .. V podstate to co malo byt kladom , tam vobec nefunguje .. mass storage nedje .. aplikacie na kartu nejdu .. chvalabohu to aspon prehrava filmy z tej karty .. To je primarny dovod , kvoli comu som ten tablet kupil , takze aspon tu funkciu to splna .. Priznam sa , ze mam odpor k Jailbreaku a root androidu je analogia toho v android svete ..

Syntey : preco to potom niektorym ide ? a preco to ide v Androdie 5 ? tam to zase povolili ?

Syntey

Příspěvek od Syntey » 29 dub 2015 01:07

Nejsem si úplně jistý, ale tento problém existuje jenom v KitKatu, v 5 by to mělo opět fungovat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 dub 2015 01:08

Aha .. cize riesenie by bolo najst V5 mozno ..

Syntey

Příspěvek od Syntey » 29 dub 2015 01:16

Ano, ale pokud se pro tvůj tablet nechystá update na 5, tak stejně budeš muset mít nějakou neoficiální verzi = tedy root.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 dub 2015 01:19

Jasne to chapem .. Ale aspon by bol daky dovod na ten root :)

demsky

Příspěvek od demsky » 29 dub 2015 06:45

http://teckfront.com/move-downloaded-ap ... at-device/

Ja mam tiez 4.4.2 a mozem presuvat, presne takto ako je to na tej linke hore. Co sa tyka mass storage tak po pripojeni k pocitacu a navoleni rezimu (nabijanie, prenos dat/multimedia) a podobne, este je nutne slajdnut zhora info listu a zapnut mass storage prenos a ide to bezchybne. Tak ale ten moj lacny "shit" lenovo a536 je fakt velmi vyladeny s tym ich Vibe UI, na fony.sk dokonca pisali, ze je najpredavanejsi v triede, co sa ani necudujem, zatial max spokojnost.

Ale ako tak citam na webe, tak niektori pouzivatelia s tym problem maju, takze zalezi asi na modifikacii Androidu, kedze kazdy vyrobca si ho prisposobuje, Lenovo to asi povazuje za dolezitu funkciu tak ju tam nechava, samozrejme, ze zivotne dolezite aplikacie potrebne na chod systemu a ako aj citam, niektore integrovane Google appky sa nedaju presunut na SD kartu, ja zatial problem nemam, interna pamat ma 8 GB a SD karta 32 GB, takze na obidvoch mam este furu miesta uz ani neviem co tam mam davat :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 dub 2015 14:15

skusim sa na to vecer pozriet ..

Odpovědět