Automaticke spustanie mp3 vo Firefox 27

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
rastis

Automaticke spustanie mp3 vo Firefox 27

Příspěvek od rastis » 13 úno 2014 21:28

riesim zdanlivo trivialny problem. Firefox mi v okne prehliadaca spusta mp3jky a neviem mu to nijako zakazat.

robim s FF roky a toto som risil X-krat, takze tie zakladne bezne postupy poznam a vyskusal som.

konkretne. nainstalujem FF verziu 10.0.2 (lebo tuto instalacku mam nahodou ulozenu na HDD). neinstalujem nic dalsie, ziadne pluginy, ani zasuvne moduly. necham otvorit URL na mp3 - FF ponukne moznost ulozit / spustit... , tak ako ma. necham FF aktualizovat na najnovsiu verziu 27 a v tej istej konfiguracii PC, FF zacne automaticky prehravat vo svojom okne.

v nastaveni nastroje -> moznosti -> aplikacie pritom pripona "mp3" vobec nie je, takze ani neni moznost nastavit, co sa s nou ma robit.

ako zasuvne moduly su tam nejaky 4 veci od Windows Media Player, ale vsetky su zakazane.

nasiel som, co za *.dll tie zasuvne moduly pouzivaju a vymazal som ich z konkretnych foldrov. po zapnuti FF sa tam ale zase znovu objavuju.

na Mozilla fore mi poradili:

skús v about:config nastaviť media.windows-media-foundation.enabled na false a plugins.load_appdir_plugins na true - nepomohlo.

co za kokotinu nuti FF spustat vo vlastnom okne a kde ju najdem a ako ju vyhodim ?

jedna sa o niekolko dnovu instalaciu Win XP Home 32 bit. v kompe nie je zatial ziadne Quci Time ani Real ani nic podobe, jedine ten WMP.

v kompe je nainstalovane Cubase, Sound Forge a to je tusim vsetko. Winamp a BS player. veci co pouzivam roky tie iste verzie. akurat ten FF nechavam aktualizovat a tereaz riesim taketo blbe zahady.

vdaka za postrehy :)

rastis

Re: Automaticke spustanie mp3 vo Firefox 27

Příspěvek od rastis » 13 úno 2014 21:44

odpoviem si :)

na Mozilla fore este poradili - media.directshow.enabled = false - a to je ono :)

vdaka za pozornost :)

Odpovědět