Barva latky na akusticke upravy

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Barva latky na akusticke upravy

Příspěvek od fova » 29 led 2008 22:54

Vybiram latku na akusticke upravy, tak bych vas chtel pozadat o pripominkovani vybraneho barevneho schematu.
Zatim u me a me zeny vitezi takove schema:

Obrázek

Basove pasti v rozich jsou zelene, coz je uklidnujici barva, kterou mam rad a ramy na stenach budou bananove. Stul i lino jsou v barve smrku. Uvazoval jsem o pastech v cervene barve, ale tu nemam moc rad a je ponekud agresivni. Vymalovano bude nejspis bilou.

Mistnost je dost mala a i tmava, takze si myslim, ze je vhodnejsi vse mit svetle. Je to samostatna mistnost jen pro studiko, nebude volne prechazet v obyvak nebo kuchyni.

Jine navrhy? Pokud mozno rovnou doplnujte do obrazku :wink:

aum generator

Příspěvek od aum generator » 29 led 2008 23:04

ja by som namiesto tej bananovej, dal nejaku sytejsiu / ziarivejsiu zlto-oranzovu, ked hovoris ze miestnost je tmava a chces to tam mat svetle. ale to je asi vec vkusu. ked si si intuitivne ako prve zvolil zrovna tieto farby tak ti tam asi budu vyhovovat najviac a byt tebou by som si ich tam dal a nepytal sa ostatnych.
jihad on riaa & soza.

fova

Příspěvek od fova » 29 led 2008 23:06

Prave ze si nejsem jisty, ze je to to prave orechove a pak, kdyz to tady resil podobnym zpusobem Hondzykk, tak mi prislo, ze to byla docela smysluplna diskuze.

Ta zluto-oranzova nevypada spatne, kdyz jsem si to ted zkusil. Nejak se mi ale nezda ta zelena.
Naposledy upravil(a) fova dne 29 led 2008 23:13, celkem upraveno 1 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 led 2008 23:13

fova : odporucam ti odfotit si izbu, hodit fotku do PhotoShopu a tonovat farby priamo tam.. najlepsie odchytis farebnost aka sa ti tam hodi.. mozes si to uz aj nasvetlit a tak nafotit a pracovat z roznymi variantami...
taketo schematicke farby nie su vypovedne, musis si to zakomponovat do realnej predlohy a budes to mat tak daleko jednoduchsie...

fova

Příspěvek od fova » 29 led 2008 23:15

Problem je v tom, ze ta mistnost se teprve stavi, takze ji vyfotit nemuzu.
Akusticke upravy chci vyrobit uz ted, abych je mohl pouzivat i v soucasne, provizorni mistnosti. Budou vyrobene tak, ze budou prenosne.

Jinak mas samozrejme pravdu.

peteness

Příspěvek od peteness » 29 led 2008 23:28

tohle kdybych resil, tak asi necham vytisknout fotky na platno - stromy, les, vodu, cokoli. Resil jsem timhle zpusobem loznici a vypada to moc dobre. Jenom cena je dost vysoka ........

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 30 led 2008 00:20

Ja bych zkusil na ty steny vlevo, vpravo a za LCD dat tu bananovou zlutou. Na basstrapy oranzovo-zlutou a v pokoji rozmistit zelene doplnky(vazy, polstare na sedacku, malej zelenej koberec na zem atp.), steny bile. Je to kompromis k barvam co si sam vybral.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 led 2008 04:15

Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 30 led 2008 07:54

fova píše:Problem je v tom, ze ta mistnost se teprve stavi...
Budes mit strop reseny nejak pod uhlem? Jinak zelena je moc fajn, jednak asi dost prirozena a podle studii velmi energicka barva... Mam studijko v svetle hhaskove zelene se svetle oranzovym stolem a vyborne se to doplnuje...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 led 2008 08:04

mě se líbí ta kombinace té žluté a zelné, je to good...jenom bych dával pozor na odstíny a hlavně to na tom obrázku, kde povrch nemá žádnou texturu, nikdy nebude vypadat tak dobře, jako v reálu, kde budou stíny, světla, textura povrchu atd...
já to tu mám vymalované jinými barvami, zatím tu nemám žádné basové pasti ani nic takového - strop mám světle modrý, jako oblohu a stěny jsou světle oranžové...mezi stropem a stěnami jsem udělal 10cm bílou čáru po celém obvodu, hezky to odděluje a také se to s tím lépe malovalo...
jen k tomu malování stěn obecně - já blbec jsem zapomněl dát do barvy latex, takže teď nemám omyvatelné stěny a když na stěnu pověsím plakát a chci ho potom sundat, utrhne mi to kus té barvy a to potom vypadá pěkně hnusně ;)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 30 led 2008 09:36

ja tohle taky planuju na duben a jsem rozhodlej pro nejaky odstiny jedny barvy a to modry , nejspise tmave modrou.... ale je to individualni zalezitos... spis bych se ridil tim co nejvic vyhovuje tobe.... ta tvoje varianta neni vubec spatna.. libi se mi
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 30 led 2008 09:50, celkem upraveno 1 x.

Magion

Příspěvek od Magion » 30 led 2008 09:45

Hlavně není zelená jako zelená!

Chce to ukázat konkrétní odstíny - bněkteré jdou k žluté líp, některé hůř....
Takto je to čistě jen teoritické

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 led 2008 09:50

Je to výhradně otázka individuálního vkusu a pocitu. Já osobně bych volil naprosto jiné barvy (a volil jsem i ve studiu), spíše "aristokratičtější", "hlubší" a více dovnitř jdoucí, které navozují takovou tajemnější, esoterickou a tvůrčí atmosféru (bordová, tmavší dřevo na podlaze apod.). Ty tvoje načrtnuté na mě působí spíš jako vyběhnout někam ven, jako by to nemělo tu hloubku, sílu a "posvátnost", ale bylo takové trošku na povrchu, jako třeba dětský koutek nebo kancelář ... Můj čistě subjektivní dojem a postřeh ...

fova

Příspěvek od fova » 30 led 2008 11:00

W.Cable - Rad bych mel vyrazny kontrast mezi barvou rohovych pasti a ramu na stenach. To co navrhujes ty, jsou dost podobne barvy. Zadne velke doplnky ani koberec tam nebudou.

Acid - ;-)

Pierre Niko - Je to podkrovi, takze ta stena, ktera je na obrazku primo proti vam konci nad basovymi pastmi a pak to ubiha sikmo smerem ke me.

Jindy - Zdi chci nechat bile prave kvuli naslednym opravam. Nikdy uz nechytnes ten puvodni odstin.

Ekeaze - Modrou mam rad, ale ta mistnustka je mala a ma jedno male stresni okno. Mam obavu, ze to bude temne. Proto se ted snazim vsechny barvy ladit do svetla.

Ivo - Souhlasim s tebou, ale jak jsem napsal Ekeaze, mam obavu, ze to tam bude moc temne. Maximalne ty pasti v rozich bych udelal temnejsi, ale jinak asi moc ne. Ve skutecnosti bude cela ta mistnost ponekud potemnela. Mozna bych mel na ten obrazek aplikovat nejaky efekt/filtr.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 led 2008 11:44

Ale budou tam nějaké světýlka, že ? Ty dělají hodně. Pak nevadí, že místnost je bez nich potemnělá.

Já to mám takhle:

Obrázek

Obrázek

Odpovědět