Bolest, tlak v uších ze sluchátek

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
pateson

Bolest, tlak v uších ze sluchátek

Příspěvek od pateson » 29 črc 2007 07:07

Pořídil jsem si pro nerušený poslech AKG k240. Zvuk i přítlak mi vyhovuje, ale nechápu jednu věc: Ačkoliv poslouchám při hlasitosti, kdy slyším i co mi řekne 2 metry ode mne sedící partnerka normálním hlasem, tak mě po 10-20 minutách začnou divně bolet uši, jakoby tlak a šum. Jinak řečeno, stačí mít sluchátka na uších i bez zvuku. Nevíte někdo čím to může být - hlasitostí to rozhodně není. Nejsem zvyklý sluchátka používat, že by otázka zvyku? Je to dost nepříjemné. Nějaký nápad?

PS: že je prodám už mě napadlo :-(
Ale jináč su Moravák

Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 29 črc 2007 08:27

To mám taky clověče, ale ja to mam aji ze sluchatek do Mp3 jky , malejch , těch klasickejch, nevim jak to nazvat, příjde mi prostě, že mě ty uši bolej a to opravdu jako sfiňa.. ale asi neporadím :/

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 črc 2007 10:43

a co tak skocit k usnemu a nechat sa vysetrit ? myslim vazne, bez srandy ..

matucha

Příspěvek od matucha » 29 črc 2007 10:45

Bacha na hlasitosti, oni ty sluchatka trochu matou a zda se, ze hrajou potichu, protoze clovek nevnima vibrace telem. Jak jsou otevreny, tak to funguje. Clovek si musi zvyknout na daleko mensi hlasitosti, jakmile posloucha sluchadla dyl.

pateson

Příspěvek od pateson » 29 črc 2007 11:28

to dendy: asi opravdu zajdu

to matucha: hlasitostí to nebude (navíc mám zvyk pouštět si věci daleko tišeji než ostatní), zkouším mít sluchátka nasazené a odpojené a bohužel pocity stejné
Ale jináč su Moravák

fova

Příspěvek od fova » 29 črc 2007 14:12

Jestli to spravne chapu, tak jsi sluchatka nezapojil do aparatury, dal sis je jen na usi a ten problem pretrvava?
Pak bych ti opravdu doporucil navstevu lekare.
Muzes mit neco s se strednim uchem a pri mirne vyssim atmosferickem tlaku vytvorenem sluchatky na nej vznika ta nevolnost

http://www.audiocity.cz/clanek.php?id=86

Nebyl jsi nekdy predtim na nejakem koncerte, kde byla muzika hodne nahlas a pak si treba hodinu nic neslysel, nez se to zlepsilo?

nooly

Příspěvek od nooly » 29 črc 2007 14:26

a cimpak ty sluchatka krmis?

jinak ja je vlastnim a nikdy jsem s necim podobnym nemel problemy... a to obcas posloucham i na vyssich hlasitostech =)

pateson

Příspěvek od pateson » 29 črc 2007 15:57

fova: pochopeno správně, pokud si vzpomínám byl jsem před více než 15 lety na koncertě (už nevím koho), kdy mě i dvěma spolužákům hučelo v hlavě i druhý den ve škole. Leč, že bych neslyšel, to nikdy nenastalo. Díky za odkaz

nooly: od testů syntezátorů po jazz :-)
Ale jináč su Moravák

fova

Příspěvek od fova » 03 srp 2007 23:20

Pro Patesona uz je asi pozde, ale ostatnim by se to mohlo hodit:
1. Muziku zasadne neposlouchat na mala sluchatka, co se vkladaji do usi - tzv. pecky/spunty. Nici to usi vic nez ostatni typy sluchatek
2. Hlasitost udrzovat co nejnize
3. Nevystavovat usi dlouhodobemu zatizeni vyssi hlasitosti. Cim dele a cim vyssi hlasitost, tim hure se z toho usi vzpamatovavaji a dochazi k trvalemu poskozeni vnitrniho ucha. To dlouhodobe zatizeni nemusi byt jen doma, ale i treba na koncerte.

Dost na tom, ze od dospelosti se kazdym rokem diky starnuti snizuje prah slysitelnosti vyssich frekvenci. Jestli ve 20-ti nekdo slysi do 19kHz, tak kolem 40-ti uz to muze byt o nekolik kilohertzu min.

Proc to jeste urychlovat vlastni blbosti, ze?
Naposledy upravil(a) fova dne 05 srp 2007 00:45, celkem upraveno 1 x.

pateson

Příspěvek od pateson » 04 srp 2007 08:15

fova píše:Pro Patesona uz je asi pozde
Snad ještě ne...

Vždycky jsem byl zastáncem co nejnižší hlasitosti v dobách kdy jsem na parketě trávil mnoho volného času (nemluvím o diskotékách)...

A navíc všechna fovova doporučení znám a vlastně dodržuju. Žel někteří zvukaři to neví a to ani na akcích, kde je různorodé věkové a hudební spektrum :-( Pak je jediným řešením nechodit na koncerty z důvodu hluku
Ale jináč su Moravák

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 04 srp 2007 11:28

jo panove to mam taky.. ze spuntu a proto je pouzivam co nejmene jen v praci kdyz mi nekdo neco posle.. a koupil sem si misto mojich spuntu za 800 spunty za 100CZK uplny shitky ale oni nemaj nektery frekvence a nenicej usi proste neperou do hlavy vejsky a bas a pripadam si po nich odpocatej jako kdybych nic neposlouchal.. ale i mechanismus v uchu umisteni toho spuntu tak to dost unavuje.. snazim se tomu uz vyvarovat MP3ku sem zrusil a radsi posloucham ruchy kolem sebe a uzivam si odpocinku na usi.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 04 srp 2007 13:44

Problem je, ze nekterou hudbu si proste clovek potichu neuzije...

:)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

fova

Příspěvek od fova » 04 srp 2007 19:40

Jenze kratkdobe zatizeni vyssi hlasitosti ti usi neznici. Celonocni koncert s max. hlasitosti uz muze zanechat nasledky.

Odpovědět