Brendan Perry (Dead Can Dance), jeho studio a nové album

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Brendan Perry (Dead Can Dance), jeho studio a nové album

Příspěvek od Ivo » 05 lis 2009 11:51

http://ark.brendan-perry.com/

Co dodat ... To video je moc pěkné a to studio má tu pravou atmosféru na tento typ hudby ... nádhera ...

Cyril

Re: Brendan Perry (Dead Can Dance), jeho studio a nové album

Příspěvek od Cyril » 05 lis 2009 12:04

Nemuzu se dockat! Dead Cand Dance zboznuju...

jinak tady je peknej starej clanek o jeho studiu, cetl jsem ho uz asi petkrat :) http://www.soundonsound.com/sos/may01/a ... nperry.asp
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 05 lis 2009 12:34

Diky za odkazy, taky mam DCD moc rad, proctu si a podivam se. Koukal jsem ,ze na osobnich strankach ma i nejaky fotografie a co jsem letmo koukal, tak dost pekny.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 lis 2009 12:34

Ano, to je můj sen, mít na zahradě malý kostel pro nahrávání :)

vasek

Příspěvek od vasek » 05 lis 2009 12:47

Hezký, ale od poslechu mě trochu odrazuje ten jeho zpěv. Ne, že by byl špatnej, ale nějak to není ono.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 lis 2009 13:04

Jako by (při vší úctě) zpíval trošku "níž" ? :wink: Autotune v seznamu gearu nemá ?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 lis 2009 14:05

Ja jeho zpev miluju... tu barvu... i kdyz, v ty hudbe co hraje k tomu videu (to je z toho chystanyho alba?) se mi taky sem tam zdalo, ze je malinko mimo... a musim se priznat, ze me tam moc nesedely nektery ty synteticky zvuky, prisly mi malinko lacine znejici, bohuzel... nebo tak nejak stare, neaktualne... ale ta atmosfera tam furt je
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

judik
Vybavení

Příspěvek od judik » 05 lis 2009 14:06

ahoj vsem .... diky za info. DCD jsem kdysi hodne zral a i solovky obou protagonistu. Je to hodne originalni dodnes neprekonana zalezitost :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 lis 2009 14:13

No když už tedy při vším obdivu začínáme klevetit :) taky mě trochu překvapilo jak tam všude používá MIDI, VSTi atd. Čekal bych že při jeho možnostech a vkusu může bez problému nahrát reálné nástroje s reálnými hráči ... prostor na to má :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 lis 2009 14:14

No jsem zvedavej, i kdyz zatim to vypada, ze se to utopi v samplech. Snad to dopadne lip nez Silver tree...

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 05 lis 2009 14:38

Jestli bych necemu s nelichocenim rek ze to zni skarede digitalne, tak to je presne muzika ktera zaznela v tom videu.

Krom toho mi prijdou strasne zoufale levny vsechny ty syntakovy zvuky. Jsou desne prvoplanovy a se starou estetikou z 90tejch let. Zni to jako by to udelal na nejakej levnej virtual analog, celkove tenkej tvrdej zvuk. Ty umely bici zrovnatak. Ja tohle nikdy neposlouchal ale i pres to dost zklamani.

Studio v kostele ale je krasna vec. Ve svete je jich spousta od AirStudios v Londyne, pres Ocean View az po BarberShop studios.

judik
Vybavení

Příspěvek od judik » 05 lis 2009 14:45

ECSON WALDES píše:Jestli bych necemu s nelichocenim rek ze to zni skarede digitalne, tak to je presne muzika ktera zaznela v tom videu.

Krom toho mi prijdou strasne zoufale levny vsechny ty syntakovy zvuky. Jsou desne prvoplanovy a se starou estetikou z 90tejch let. Zni to jako by to udelal na nejakej levnej virtual analog, celkove tenkej tvrdej zvuk. Ty umely bici zrovnatak. Ja tohle nikdy neposlouchal ale i pres to dost zklamani.

Studio v kostele ale je krasna vec. Ve svete je jich spousta od AirStudios v Londyne, pres Ocean View az po BarberShop studios.
...pro mne u nej vzdycky byl podstatny napad a atmosfera, zvuky jsem nikdy neresil. To co popisujes muze byt tim, ze uz jako dlouholety harcovnik v urcite hudbe ma najety svoje postupy, pouziva klapky a moduly z urcity doby a nema potrebu na tom cokoliv menit...

Vlad

Příspěvek od Vlad » 05 lis 2009 14:48

Zrovna vcera jsem si poslouchal posledni studiovej pocin DCD - Spiritchaser a rikal si, ze se Brendan uz nadobro dal na cestu poutnika a na nahravani kasle.
Podle ukazky me to docela prekvapilo, ze se dal vic na samply. uz jenom kvuli tomu prekrasnymu seznamu dechovejch nastroju a perkusi z odkazu Cyrila. Brenadan byl podle me vzdy ta rytmicka cast DCD, soude dle desek Lisy.
Taky bude zajimavy srovnat jejich nove desky - Lisa totiz uz snad i vydala novou desku Black Opal. a podle ukazek na netu je to hodne povedeny - http://www.lisagerrardmusic.com/
Ivo píše:Ano, to je můj sen, mít na zahradě malý kostel pro nahrávání :)
ten kostel neni jenom nahravaci studio, on tam bydli

V kazdym pripade se moc na jeho novou desku tesim

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 lis 2009 14:57

zajimavy. No ty vokaly zni mistama trochu jako by to nahral vsechno na prvni pokus jako momentalni napad a nic uz pak neprehraval a neopravoval. Ty samohrajkovy zvuky me taky moc nesedi. Na zacatku je treba slyset strasnej kontrast mezi zvukove velmi plnym a zajimavym vokalem a naprosto studenym a sedym podkladem. Me prijde, ze bud precenil svuj tvurci potencial (ve smyslu, ze mel dojem, ze uz to podstatny z nej jde samo a nic vic neni treba:) a nebo si hral s novyma hrackama, ktery ale spatne vybral nebo spatne odhadnul. Skoda.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 05 lis 2009 15:14

ja bych podle ty ukazky nedelal zavery a pockal si na placku. Preci jenom to budou mastrovat a dodelavat nekde jinde (teda aspon doufam).
Nicmene sam musim priznat, ze me ty samply a syntaky dost prekvapily

Odpovědět