cena za skladbu, mix, mastering

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
kyvaa

cena za skladbu, mix, mastering

Příspěvek od kyvaa » 24 lis 2010 08:24

Zdravím všechny,
mám dotaz ohledně ocenění práce, jedná se o hudební a zvukový podklad pro otestování 3D enginu. Jako podkres ambientní hudba - žádný umění, plus nějaké zvuky a ruchy.
Progůglil jsem a základní představu mám, ale nedá mi to se nezeptat, protože na ezone je dost různorodá společnost, od majitelů studií, přez hudební skladatele a producenty, až po pokojíčkový master maniaky :).
jestli to nepovažujete za impertinentní dotaz, tak kolik zhruba chtít kaček za hodinu za :
skladbu, mix (sw), mastering (sw) ?

kexik

Re: cena za skladbu, mix, mastering

Příspěvek od kexik » 24 lis 2010 08:41

ja som naposledy zobral za nahravanie vokalov v home studiu, mix a mastering v sw, 10eur za hodinu, bolo to cca 20h roboty. cenu navrhol zakaznik (kamos) v podstate az ked bolo hotove k jeho spokojnosti. to by som povedal ze bude zhruba cenove dno.

delay

Příspěvek od delay » 24 lis 2010 09:37

Já si účtuju 150 Kč/hod za nahravani, mix i master (malá pokojová nahrávačka / production room), ale klientela jsou vesměs jen rapeři... :x Pokud bych do zakázky měl zahrnout vlastní produkci, tak to ještě ocením zvlášť.
http://lukasrufer.wbs.cz/Studio.html
Naposledy upravil(a) delay dne 24 lis 2010 11:37, celkem upraveno 1 x.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2010 11:05

musíš si ujasnit kolik za tím bylo práce, jak náročný to byl pro tebe úkol, kolik si tím strávil času, v jakém vztahu si s zadavatelem zakázky, kolik si vzít aby ses necítil blbě apod...

osobně si myslím že opravdu vychytaný hudební doprovod který sedí atmosféře, zvukově je bezchybný, nápaditý a přitom nepřebije obraz, nebo e ,dokonce sesynchronizovaný, může stát okolo 20EUR za minutu..(i když doprovodný ambient by mohl stát klidně jenom 10EUR/minuta) což je v případě hodiny celkem hrozivá částka, ale pokud to děláš pro prosperující firmu a splnil si povinosti vůči nim upnuté na tebe skrz smlouvu plus termín, můžou být opravdu rádi za spolupráci... jestli se cítíš opravdu blbě vyděl výsledek dvěma nebo třema, nulou se nedělí, jenom v případě že sis software na kterém si to dělal nedovoleně přivlastnil... pokud si známé jméno, před kterým mají všichni respekt, vynásob si částku dvěma, pokud si zazobaný snob ze zahraničí klidně i pěti :)

pozn.: často se stává to, že člověk který svou práci promyslí do nejmenších detailů a udělá veledílko, dostane jenom zlomek toho, co "machr", který vše odbyde, tak funguje kapitalismus... je to také o tom umět se prodat.. mít dobré reference blábláblá... v první a poslední řadě je něco umět a umět se krajně přizpůsobit

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 lis 2010 11:29

Fractal: no co si budem povidat, nejdulezitejsi je trefit se do vkusu zakaznika;)

jinak ja mam ceny tady http://www.martinlinda.cz/works.html
ale casto se to hybe podle toho, jak je to "komercni" zakazka.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 lis 2010 11:45

Amorph píše:Fractal: no co si budem povidat, nejdulezitejsi je trefit se do vkusu zakaznika;)
To mně zatím vůbec nejde, vždycky mu cpu svoje "nejlepší" řešení :D

Sane

Příspěvek od Sane » 24 lis 2010 12:32

delay píše:Já si účtuju 150 Kč/hod za nahravani, mix i master (malá pokojová nahrávačka / production room), ale klientela jsou vesměs jen rapeři... :x Pokud bych do zakázky měl zahrnout vlastní produkci, tak to ještě ocením zvlášť.
http://lukasrufer.wbs.cz/Studio.html
Offtopic

Já nejsem kdo ví jaká čecha, ale máš na webu hruPku jak cyp:

"Dávno je pasé mítus, že profi studio = automaticky lepší sound či nahrávka."

:wink:

delay

Příspěvek od delay » 24 lis 2010 12:36

Díky :), asi jich tam bude víc.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 24 lis 2010 12:52

Me prijde v techhle pripadech velmi nestastny pocitat ceny za hodinu. Delam grafickej design a hodinovou sazbu temer nepouzivam, snad jen u naky rutinni opakujici se vicemene technicky prace by to slo, ale vzdycky mi prijde nesrovnatelne lepsi domlouvat cenu za hotovou vec. Jestli se s tim seres sto hodin a nebo to udelas rychle zalezi na spouste veci a je to, myslim, celkem tvoje vec. Uctovat si hodinovou sazbu za slozeni skladby mi prijde vyslovene bizarni (ekvivalent napr. tvorby loga).
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Sane

Příspěvek od Sane » 24 lis 2010 13:08

delay píše:Díky :), asi jich tam bude víc.
To já nevím, já to jen proletěl, ale tohle mě uhodilo. Taky sekám hrubky, kde se dá i nedá. :lol:

---

Mimochodem názor, že účtování za hodinu je "blbost" je zajímavý. Víc se přikláním k téhle variantě, přijde mi to logičtější zaplatit za výsledek a celkový dojem, než když mi někdo řekne, že u toho zabil 8hodin. :wink:

Na druhou stranu chápu hodinovou sazbu jako nějakou informaci, která může dotyčnému prozradit kolik to bude ve výsledku přibližně stát.

delay

Příspěvek od delay » 24 lis 2010 13:25

Ta hodinová taxa je pro mě dobrá, protože já vlastně s tím klientem trávím čas při nahrávání, mixu i masteru a je to nastavený tak, že mě přijde týpek s instrem, narapuje, ja udelam halfmix a master a za hodinu odchází s mp3 s pocitem, ze to vsechno rychle stihnul a hlavne ze to mel pod kontrolou, tyhle lidi nemaj moc predstavu, co se se zvukem musi aby to hralo... Samozrejme ze vysledky jsou umerny ty dobe, takaze to moc idelani neni, ale na tyhle urovni poskytovani mych sluzeb si nikdo dopbrovolne nepriplati za to abych si stim hral delsi dobu...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 24 lis 2010 14:45

Jo samozrejme to zalezi, o jakou praci presne jde... nekde je asi hodinova sazba vhodna nebo i potrebna (jak pise delay), ale casto podle me ne...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastis

Příspěvek od rastis » 24 lis 2010 14:56

dohadujem si cenu za hotovy vysledok. casto sa mi "klienti" musia casovo prisposobovat, kedze sa primarne zivim niecim inym, takze hodinova sadzba by bola v mojom pripade voci nim nefer... vysledna cena zavisi od narocnosti projektu a od hlbky kamaratskych vztahov :)

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 24 lis 2010 14:58

Díky za názory a informace, třeba informace o ceně za minutu skladby je pro mně nová mi přijde do určitý míry lepší, než "hodinovka", snad kromně případu luphtrakovskýho kníkání rozkopírovanýho na dýlku 1 hodiny :)
díky za diskuzi.

Bacon

Příspěvek od Bacon » 25 lis 2010 18:32

@delay: Koukám, že jsi z České Třebové, neznáš Emerese? :D

Odpovědět