Čína zdražuje ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Martin

Čína zdražuje ?

Příspěvek od Martin » 05 úno 2009 14:20

Přišla mi nabídka nových mikrofonů Alctrone a jsou docela drahé oproti tomu, co bylo před rokem.
Myslím, že Číňané začínají postupně zdražovat.
HAT800 už by vyšel více než za dvojnásobek toho, za co jsme ho koupili my před rokem. Všechno šlo nahoru. Cena za mikrák je dvojnásobná, dolar také stoupl, atd...

Jsem zvědavý, zda bude zdražovat i Behringer, SMPro, M-audio, atp.
Pokud ne, znamenalo by to, že se musí někde ušetřit na kvalitě, protože dolar roste, životní úroveň Číňanů prodce stoupá, přitom česká měna a euro padají.

kexik

Příspěvek od kexik » 05 úno 2009 14:52

zivotna uroven cinanov nestupa... len klesaju odbery od americkych obchodnikov. menej vyrobenych kusov = vyssia cena

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 05 úno 2009 14:54

Hlavne strašně posílil Jüan
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Martin

Příspěvek od Martin » 05 úno 2009 15:15

No, těžko říct.
V době krize poroste právě poptávko po low-end zboží (to je fakt). Hi-end se bude prodávat v podstatě stále stejně. Nejvíce to odskáče střední vrstva i co do kvality.
Růst v Číně zpomalí pro letošek. Světoví ekonomové jsou vůči Číně velmi rozpolcení v prognózách, jedna strana tvrdí, že Čína zpomalí jen mírně, druzí tvrdí, že se dotknou recese, na rozdíl od ekonom. výhledů vůči Evropě jsou přece jen optimističtější.
Uvidíme.
To, že životní úroveň v Číně stoupala závratným tempem je fakt a ve finále se bude odrážet i na ceně zboží, které vyrábí. A kvalita už je taky někde jinde, než u zboží, které bylo před 10 lety. I Číňané se učí a sní svůj "americký" sen.

Martin

Příspěvek od Martin » 05 úno 2009 15:35

a.tom.x píše:Hlavne strašně posílil Jüan
jo, jo, to je rána, to je rána :-(

za posledních 6 měsíců ze 14Kč na 25kč, to je hodně,
hlavně pro nás, co máme rádi korgy, yamahy, rolandy atd...

fova

Příspěvek od fova » 05 úno 2009 15:36

Ve velkych cinskych prumyslovych aglomeracich zivotni uroven opravdu prudce roste. Dnes uz je dokonce bezne, aby rodina ze stredni tridy vlastnila novy automobil a pomalu uvazovala i o druhem. To pred par lety nebylo mozne.

Diky tomu nektere svetove firmy uvazuji o odstehovani z Ciny. Napr. Adidas uz to udelal. Cina pro nej byla prilis draha a presunul se tusim do Indie a Indonesie.

Na vesnicich je samozrejme jina situace. Chudoba je tam opravdu znacna.

Kvalita cinskych vyrobku sla take dost nahoru, ale stale je to nesrovnatelne se zapadnimi firmami.
Pokud tam zapadni firma nema sveho dohlizitele, maji cinane ve vyrobe sklony podvadet a falsovat protokoly. Je to zrejme dane jejich mentalitou a komunistickym brain washingem.

Samozrejme nepopiram vliv zmen kurzu men a globalni ekonomicke krize.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 úno 2009 16:01

Kamarat bol nedavno v cine a rozpraval mi ako to tam vyzera .. my si o nich myslim ze aky su zaostaly a opak je pravdou ..

vasek

Příspěvek od vasek » 05 úno 2009 16:24

Já dělám v branži ověřování výrobků a tuhle se mi stalo, že mi volal Číňan - zkoušky jim nevycházely a hrozně se divil, že mu nechci sdělit cenu za vyhovující protokol. Že v Číně je to normální. Když jsem mu vysvětlil, že to prostě nejde, tak se normálně začal smát do telefonu...

Venti

Příspěvek od Venti » 05 úno 2009 16:54

Ved to je normalne aj tu u nas :) mierne na vychod od Brna :)

kexik

Příspěvek od kexik » 05 úno 2009 17:04

horsie... na vychod od brna este nikoho za korupciu neobesili. v cine uz stovky podobnych hajzlikov

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 05 úno 2009 19:35

Martin píše:
a.tom.x píše:Hlavne strašně posílil Jüan
jo, jo, to je rána, to je rána :-(

za posledních 6 měsíců ze 14Kč na 25kč, to je hodně,
hlavně pro nás, co máme rádi korgy, yamahy, rolandy atd...
Naštěstí mám rád ty co byly vyrobeny před 20 a více lety v Japonsku a ne tu veteš co produkujou teď ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 úno 2009 19:42

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 05 úno 2009 19:43

Martin píše:No, těžko říct.
V době krize poroste právě poptávko po low-end zboží (to je fakt). Hi-end se bude prodávat v podstatě stále stejně. Nejvíce to odskáče střední vrstva i co do kvality.
Růst v Číně zpomalí pro letošek. Světoví ekonomové jsou vůči Číně velmi rozpolcení v prognózách, jedna strana tvrdí, že Čína zpomalí jen mírně, druzí tvrdí, že se dotknou recese, na rozdíl od ekonom. výhledů vůči Evropě jsou přece jen optimističtější.
Uvidíme.
To, že životní úroveň v Číně stoupala závratným tempem je fakt a ve finále se bude odrážet i na ceně zboží, které vyrábí. A kvalita už je taky někde jinde, než u zboží, které bylo před 10 lety. I Číňané se učí a sní svůj "americký" sen.
No neni tomu uplne tak. V krizi se naopak prodavaji vice luxusni statky. proto se uvazovalo v dobach kdy BMW melo stavet novou tovarnu, ze bude v CR, coz by bylo fajn, protoze by pusobila anticyklicky, ale Schroeder prosadil Lipsko.

Nejvic ta krize dopada na stredni tridu, ktera ma co ztratit (baraky na hypoteky atd.) a tudiz musi setrit a uchylovat se docasne od standardniho kvalitniho zbozi, ktere kupuje k levnemu smejdu. To vykompenzuje pokles poptavky chudych po levnem zbozi.

Vysledek tedy je, ze se urychli umirani strednich firem produkujicich primerene kvalitni produkt. Pozerou je velke nadnarodni korporace za zlomkovou cenu jejich skutecne hodnoty, protoze vyvoj akcioveho trhu vede ke zlevnovani vsech titulu. Panikarici stredni trida setrici na duchod se snazi zachranit posledni zbytky penez co nacpala na penzi do akcii a prodava levne. Ti velci to pouzerou za par penez, protoze maji dost kapitalu naakumulovano a banky jim pujci (narozdil od tech mensich) no a stane se to proc tato krize byla umele vyvolana. .... dalsi posileni gigantu, ktere maji uz ted vetsi moc nez rada svetovych demokraticky zvolenych vlad. ... ceka nas hezka budoucnoust :(

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 úno 2009 20:30

je to sice odklon od tematu, ale mam podobny pocity jako atomx a cim jsem starsi, tim vic nesnasim slovo ekonomika. tenhle nelogickej cirkus si z nas vsech dela dobrej den a jeste nas solidne odira... celej svet stoji na poctivejch zakladech az cloveka napada, ze tohle snad nemuze jit nikdy zvratit.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 05 úno 2009 21:33

Já se to doma snažím prosadit už pár let - privátní ostrov, dostatečně velkej na nezávislost... ale to je jiný téma;)
btw: JP jen posílil ze 14 na 25 (resp. vrátil se na svoji reálnou hodnotu), ne číský jüan.

Odpovědět