CLOUDKILLERS : Požehnání nebo zkáza pro SOUNDCLOUD?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
delay

Příspěvek od delay » 19 bře 2012 14:16

aneb moje pocity z této "služby"...

Asi před rokem jsem dostal na svým SC účtu jednoduchou zprávu, abych podpořil nový cloudový projekt CLOUDKILLERS, který "by měl zajistit lepší promo umělcům na SC". Po kliknutí na odkaz jsem se dostal na
http://www.cloudkillers.com a zaregistroval jsem se...

O co vlastně jde?
Pokud máte skladby na Soudcloudu, tak asi víte, že jediná možnost, jak vlastní hudbu propagovat je ta, že budete poslouchat skladby ostatních a zanechávat komenty v naději, že navštíví váš profil a poslechnou, případně okomentují váši tvorbu nebo se propojíte s iTunes nebo jen FB atd... Myslím že to tak vlastně funguje všude, zejména v ryze amatérské rovině. Toto je myslím v pořádku, člověk si najde a okomentuje pouze hudbu, která se mu líbí a nějak ho zaujme...

Cloudkillers je parta lidí, která dostala nápad, jak efektivně zajistit distibuci a plynulý přísun komentářů... Je to jednoduchý, zaregistrujete se pomocí vašeho SC profilu a už to jede. Hlavním úkolem je získat bonusové body. Čím více bodů, tím frekventovaněji bude vaše skladba nabízena k poslechu. Vydělávat body můžete jednoduše tak, že zanecháte komentář u nějaké propagované skladby... Možná by jste čekali, že napíšu poslechem oné skladby, ale ujišťuji vás, že komentář stačí... Ano, prostě se vám načte skladba, dáte paly a vložíte komentář, kliknete next a máte tu další skladbu a na kontě jeden bod. Skladby můžete přeskakovat, ale nemáte šanci ovlivnit žánr, bohužel v 80% se jedná o house nebo odnože takovýho toho nehezkýho moderního dubu, elektra a v podstatě nic co mě osobně třeba zajímá (omlouvám se). Takže se hodně naklikáte (NEXT) než si něco pustíte, přesto jsem se ze začátku snažil poctivě a upřímně komentovat každý spuštěný track, který a to i přes pravidlo, které hlásilo "only positive feedbacks are welcomed", vynechával jsem akorát sety s dlouhou stopáží... Bohužel přeskakování skladeb v naději, že uslyšíte třeba nějaké etno nebo rock se nekoná, protože ty skladby se točej pořád dokola a zbavíte se jich jen komentářem, jak důmyslné... No, tak jsem tam psal samý... NOT MY CUP OF TEA, NOTHING FOR ME nebo třeba i malinko rejpavé komenty, později jsem začal poukazovat třeba i na nějakou chybu ve zvuku nebo zpěvu, ale to už sem taky řešil dva konflikty, pač se mi ozval člověk, kterýmu se nelíbilo, že sem mu udělil negativní komentář, další zase nepochopil kritiku... V prvních dnech, kdy jsem službu testoval a dělal si názor jsem nasbíral asi 50 bodů a je fakt, že jsem dostal odhadem 40 komentářů zpátky, ale kromě pár vyjímek to byly nic neříkající COOL, GREAT, NICE a jejich různé variace. Je jasné, že v 90% případů uživatel skladbu pustí, napíše jedno z výše uvedených slov a frčí dál...

Zkrátka jsem byl znechucenej dle mého názoru naprosto pitomou vychcanou službou, která jen posiluje vládu ega umělce, kterej nedostane poctivou kritiku a vše korunuje placenými verzemi, kde si můžete koupit body nebo třeba možnost nasadit více skladeb naráz (zdarma je jen jedna) a to vše zaobaleno tak, že "cloudkillers pomáhají"... Je to až geniálně snadné, jak prodat NIC, ukradnout vám čas... Člověk samozřejmě může mít štěstí a narazí na zajímavou muziku, ale za jakou cenu a jakým způsobem?

Možná tuto službu vidím moc černě a také jsem jí opětnovně nepoužil, čili nevím, co se změnilo, ale soudě podle dnešního ryhlého průzkumu asi nic. Jako drobné zlepšení bych viděl možnost pohybovat se pouze ve vybraném žánru nebo třídit uživatle podle států, ale to se asi neděje...

Nevim, jakou hodnotu má tenhle můj příspěvěk, ale komentujte, debatujte nebo si to zkuste.

Amorph
Moderátor

Re: CLOUDKILLERS : Požehnání nebo zkáza pro SOUNDCLOUD?

Příspěvek od Amorph » 19 bře 2012 14:33

Takove pekne uzavrene selfpromo peklo. Jeste me zajima, co jsi od toho ve skutecnosti na zacatku cekal? To nemyslim nijak rejpave.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 bře 2012 14:40

"cloudkillers"? docela nomen omen. ;] soundcloud je fajn, oproti treba blahy pameti myspacu je odolnejsi proti spamu, snad ho podobny sluzbicky neposlou do pekel. na soundcloudu priznam se sem este nikdy jen tak nebrowsoval a nehledal novou muziku, musi me na nej odkazat neco z mimo-soundcloudovskyho internetu. na takovy veci bych kaslal, sc je jen hezky udelanej prehravac.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 bře 2012 14:48

ja teda taky soundcloud beru spis jako uloziste s prehravacem. A tahle sluzba mi podle popisu hned prijde, ze pro nejakou komunitu ma vyznam jedine negativni. Protoze jak psal nekde vedle Tommy45, SC je komunita z vetsiny slozena z producentu s minoritou "pouhych" posluchacu.

delay

Příspěvek od delay » 19 bře 2012 15:10

Amorph píše:Takove pekne uzavrene selfpromo peklo. Jeste me zajima, co jsi od toho ve skutecnosti na zacatku cekal? To nemyslim nijak rejpave.
Jasně. Nečekal jsem nic, v první řadě jsme spíš chtěl zjistit, jak to funguje a jeslti to vůbec funguje, v další řadě se přiznám sem chytil trochu zlost a vlastně jsem vedl 2x debatu s uživateli o smyslu téhle služby, zkoušel jsem psát pro změnu velice kritické komentáře a čekal jsem co bude. Mazal jsem i stupidní komentáře u mých skladeb atd. Z dnešního pohledu ztráta času i energie, opět zřejmě podlehnutí mému vlastnímu egu nebo chtíči poukazovat na to, že někde se děje takováhle "ubohá" věc, pak sem to prostě po pár dnech pustil z hlavy... vracím se k tomu čistě proto, že jsme na to narazili v jiném tématu a taky se m si řikal, jeslti někdo nemá podobnou zkušenost.

Co se týče samotného SC, tak ho mám rád, platím si ho a mám tam pár lidí, minimálně 1x týdně se snažím poslechnout a komentovat "incoming tracks" lidí, který sleduju. V tomhle mám SC rád, pač mi dává vědět, že někdo něco vytvořil a nahrál. Pro mě asi zásadní věc.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 19 bře 2012 15:13

ja som si na SC spravil profil len nedavno, hlavne kvoli tomu že som chcel nejaký slušný player na svoje stranky.
čo ma ale zarazilo že hned prvých pár dní som mal kopu roznych followerov čo nemajú so mnou a mojou hudbou nič spoločne.. no po par dnoch neopatovania ich lasky ich follow zmizol :)
je mi jasne že SC neni diskuzne forum, tak davam komenty len pozitivne.. ked sa mi niečo nepači tak nekomentujem..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 19 bře 2012 18:38

Tak som skusil ten CloudKillers a je to fakt masaker... Teraz uz fakt pocet prehrani, favorites nebude mat nic docinenia s kvalitou skladby. Je to ZKAZA... U mna palec dole.

Taketo nieco ma strasne demotivuje...

delay

Příspěvek od delay » 19 bře 2012 19:39

Neměli bychom jejich servery doporučit nějakejm hackerům k testovacímu sestřelu? :)

wire

Příspěvek od wire » 19 bře 2012 19:43

me to taky demotivuje...

a fenomen toho, ze mi followers osciluji bezne o dvacet nahoru a dolu a ze to proste lidi nejak toci, protoze muzes followovat max 2000 lidi, aby ses jim mrknul na profil, me taky znechucuje...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 bře 2012 20:04

podla mna to zbytocne riesite.. proste to ignorujte, aspon budete pre vlastny pokoj vediet ze ked vam niekt da comment na vas tracky alebo si vas prida na 'following' tak to spravil naozaj preto ze ho vasa hudba zaujala ;-)

delay

Příspěvek od delay » 19 bře 2012 20:37

dendy: však já to neřeším, pouze jsem uznal za vhodné o tom informovat, myslím, že zrovna průměrně inteligentní jedinec tohle opravdu přejde a nebude se tím zabývat...

Motivace - nemotivace. Vždycky si musím říct, že motivací je samotná hudba, ten okamžik, zvuk, to chvění, vzrušení, zachycený pocit. To, že to pak doopravdy zajímá 3 lidi řešit nechci, to chce jen ego, vím že ho pořád zmiňuju, někdy motivuje, dodává energii, jindy ždíme, otravuje, odklání smyslné myšlenky a vnuceje ti vnitřní dialogy, bla bla, sorry...

Odpovědět