Co právě posloucháte?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Zamčeno
upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 zář 2008 20:48

120BPM píše: Flyleaf - Flyleaf hodne zajimava zpevacka. :lol:
Teda dik, nemel jsem o ni poneti, hlas a vyraz parada, energie, vizaz...
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

kexik

Příspěvek od kexik » 17 zář 2008 20:56

EXCOM píše:http://www.youtube.com/watch?v=WblgzePj ... re=related

skvela skladba, vo videu je pekna chronologia fotiek... zaujimavy typek ten Bowie
moj oblubeny kusok od davida je space odity a druhy, zozente si jeho remake floydovskej See Emily play. nikdy by som nepovedal ze niekto spravi cover lepsie ako samotni floydi, ale v tomto pripade sa tak bezpochyby stalo. ale na radovkach ma imo bowie aj spustu divnych veci a aj zopar sraciek, vyprodukoval toho celkom dost. pacia sa mi hlavne novsie veci, aj ked z tych osemdesiatkovych to patri k tomu malu co vydrzim z mainstream osemdesiatok vobec pocuvat

aum generator

Příspěvek od aum generator » 18 zář 2008 01:25

emah píše:novy black dog - parada:)
fuh, o tom som ani nevedel. checknem. dik

ja prave pocuvam skinny puppy - back & forth vol.7...rozrobene verzie niektorych neskorsich veci od nich. hotove verzie poznam naspamat a celkom zaujimave pre mna pocuvat tieto nedokoncene verzie, a rozmyslat ze akym stylom/sposobom asi komponovali...

a tiez pocuvam Beehatch - novy projekt dvoch ludi z Download (pomenovany podla jednej uzasnej skladby od download). moc fajn hudba
www.myspace.com/beehatched
onedlho budu mat koncert v bratislave (subclub) aj v prahe (cross)
jihad on riaa & soza.

emah

Příspěvek od emah » 18 zář 2008 02:25

aum generator píše:
emah píše:novy black dog - parada:)
a tiez pocuvam Beehatch - novy projekt dvoch ludi z Download (pomenovany podla jednej uzasnej skladby od download). moc fajn hudba
www.myspace.com/beehatched
onedlho budu mat koncert v bratislave (subclub) aj v prahe (cross)
asi bych siel, ale som v praci vtedy:( znie to zaujimavo... hm.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 18 zář 2008 13:11

Elvis Prestley - Suspicious Minds

Kdybyste někdo věděl, kde sehnat tuhle rychlou verzi Suspicious Minds, pošlete mi prosím PM. Já tuto verzi našel akorát na YouTube a všechna alba co jsem od Elvise stahoval, měla o hodně pomalejší verzi Suspicious Minds.

lep

Příspěvek od lep » 18 zář 2008 13:25

V pondeli nebo utery byl hostem CRO radiozurnalu Radim Hladik z Blue Effect... nejenom, ze byl prijemny na poslouchani, ale nechal si zahrat Slunecny hrob a zase me to dostalo... Ta pisnicka je skvela!!!

PS: a pekny bylo, kdyz rikal, ze letos si pri "oslavach" okupace od Rusu rikal, ze by jim uz mohl odpustit, ale ze to proste nedokaze... Byl to zajimavy rozhovor

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 říj 2008 12:43

velvet

Příspěvek od velvet » 06 říj 2008 15:39

Jindy2 píše:Elvis Prestley - Suspicious Minds

Kdybyste n%u11bkdo v%u11bd%u11bl, kde sehnat tuhle rychlou verzi Suspicious Minds, po%u161lete mi prosím PM. Já tuto verzi na%u161el akorát na YouTube a v%u161echna alba co jsem od Elvise stahoval, m%u11bla o hodn%u11b pomalej%u161í verzi Suspicious Minds.
joooo, to jsi mi udelal radost :lol:
obavam se, ze ze studia tahle verze nahrana neni

ovsem najdes ji na albu Aloha from Hawaii, coz je zivak natoceny o neco pozdeji nez ukazka co jsi postnul. Byl to prvni satelitne vysilany koncert v historii (1972 myslim) a je to narez jako svine :) Je k dostani jek na CD, tak i by melo byt DVD. Ja osobne to posloucham tak od 5 let, kdy jsem to objevil u taty v aute na kazete a mne osobne to zasadne ovlivnilo.

Tuhle ukazku by jsi mohl v lepsi kvalite mit na VHS/DVD ELvis- that' s the way it is (a DVD kter je trochu odlisne se myslim jmenuje That' s the way it was) a mozna existuje cely tenhle zfilmovany koncert (mozna to bude kompilace nekolika koncertu z LAs Vegas)

Totiz tak - Elvis v podstate od te doby, co se vratil z vojny (cca v '59) netocil koncepcni studiova alba a do roku 1968 vubec nevystupoval jako koncertni umelec. Byl vazan dlouhodobou smlouvou v Holywoodu u filmoveho studia. Zpocatku to byly i dobre filmy, postupne zacala kvalita scenaru upadat. On si to uvedomoval a sraloo ho to, ale vratit se opravdu k hudbe (az na nejaky ten sladky flak pro film nijak moc cinny nebyl) se mu podarilo az v r. 1968.
JA moc eru let zas tolik 50. nemusim, ale jeho '68 comeback opravdu dodnes stoji za to. Bylo to vlastne zive vystoupeni natocene pro TV a odvisilany byly i nektere zabery ze zkousek (verejnych) a ty jsou fakt narez jako prase - sedli si se "starejma kumpanama" kolem stolu v TV studiu a hrali na kytary, bubenik na tamburinu a obaly od kytar a - to se musi videt a slyset. Takhle zacali pripravovat verze pro zivy vystoupeni s bandem - a to byl zaklad Elvisovy nove podoby, ktera je zachycena na ukazce. V ty dobe ( udajne tak do 1974-5) byl i v top forme - mel fyzicku, dost delal karate, obcas nejaky figury rozjizdel na podiu...

Co se tyce studiovych "alb" z te doby, tak existuje strasna spousta kompilaci, ktere zahrnuji vetsinou filmove hity - ty spis nebrat.
Po tom comebacku v ' 68 se vratil do studia v Memphisu a nahral pisne sestavene na albu From Elvis in Memphis. Zde Suspious minds najdes, ovsem v te jine verzi.
Dalsi "album" ( a sestavene nekym jinym a pozdeji prave proto, ze klasicka alba z teto ery chybela) nahrane v obdobi cca 1969 - 72 se jmenuje Burning Love a je castecne zaznamem koncertu, obsahuje stejnojmenny No.1 singl, ktery hraje i na Aloha from Hawaii, nebo opravdu vybornou nahravku Always on my mind. Zajimavosti je, ze Burning Love slozil tehdy sedmnactilety kluk...

Album '68 Comback existuje v nekolika verzich. Bud zivak s kapelou, nebo i "unplugged" vrze z verejnych zkousek.

Dve dalsi alba co jsem jmenoval obsahuji i spise slow tempo pisne az v country stylu (spis country & gospel), ktere v jeho podani alespon mne opravdu bavi poslouchat no a jsou opravdu pekne i po zvukove strance (pri popisu jejich soundu mne napada "3D" )

Hlavni Elvisovou cinnosti po 1968 byly vsak koncerty (krome celorocniho hrani ve Vegas si cas od casu "strihnul" turne po americe), a proto nektere verze najdes pouze na super live nahravkach z te doby!

PS - zde diskografie, mozna ze tam najdes Suspicious Minds i jinde, ja ale opravdu myslim, ze verzi co mas na mysli najdes "jen" jako live nahravku a ne ze studia. Coz podle mne vubec neva...

http://www.softshoe-slim.com/lists/p/presley.html
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

Tamango

Příspěvek od Tamango » 06 říj 2008 16:03

Jazzanova - The Remixes 1997-2000 (Disc Two) - Balanco / Metti Una Sera a Cena (Jazzanova Mix)
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie ...

Vuid

Příspěvek od Vuid » 07 říj 2008 01:05

Amorph píše:A tohle znate?
Jasne ze zname, alespon ti kdo se zajimaji o moderni muziku znaji Mike Pattona a jeho projekty!

Neco pridam:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qZf7Nq4S ... re=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pRQeTvgD ... re=related[/youtube]

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 07 říj 2008 07:34

Jo Pattonovy písničky, jako třeba " I wana fuck myself " :) To je opravdový umělec. Teď mám novej fetiš, soundtracky z japonských, nebo spíš z asijských anime filmů, rozkošný postavičky na obalech a skladby ve stylu: někdo vykrádá Janáčka do podkladu, kterej jako by vypad z Descenta 3.

Hemp

Příspěvek od Hemp » 08 říj 2008 13:43

Honeyroot!

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 říj 2008 09:32

Beck- Modern Guilt
kluka Becka sem nikdy moc nemusel, ale dal se dokupy s Dangermausem
a zase sou z toho pecky, výborný jednoduchý, nenudící album plný hitovek, jen si mohli trovhu víc pohrát s detailama a zvukem. Taky zjištuju že na co Dangermouse šáhne se promění v muj srdcovej projekt, asi sem zaujatej :D
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 říj 2008 09:41

A pak taky už nějakej pátek mám v přehrávačí Subhuman od Recoil, a nemužu se toho nějak nabažit, příde mi že je to zatím Alenův nejlepší počin, neskutečně detailně provedená , songy jako 5000 years a Prey - u těhhle dvou mi naskakuje husina i po několikátým poslechu! super deska
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 10 říj 2008 21:00

stary Primus - pork soda. ...fajne 8)

Zamčeno