d.i.y.ffuser - vyroba

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Příspěvek od fova » 04 zář 2008 17:13

Vypocet jsem myslel pro rezonator.

Celkove ale jen potvrzujes, to, co jsem napsal. Instalovat difuzery jen tak naslepo nejde a musis opakovane promerovat mericim mikrofonem a hledat pro ne spravnou polohu.

Co se tyce mineralni vaty, tak existuji urcite obecne platne postupy, jako napr. trojuhelniky vaty o urcite tloustce do vsech rohu, ktere, kdyz dodrzis, tak muzes bez mereni vyrazne vylepsit akustiku mistnosti. To by mohlo byt reseni pro Loudspeakera.

Samozrejme ale ze promereni s mericim mikrofonem a napr. Room EQ Wizardem by melo v idealnim pripade predchazet a nasledovat vsem akustickym upravam.

Svymi predchozimi prispevky jsem jen chtel vyjadrit nazor, ze tento typ difuzeru rozhodne NEBUDE fungovat jako all in one reseni akustiky mistnosti, ale pouze jako dilci prvek, resici urcity problem.

matucha

Příspěvek od matucha » 04 zář 2008 18:09

Nepsal sem ze musis promerovat mistnost kvuli difuzorum... to vubec ne.

Ale ze difuzor nestaci jako jedinej akustickej prvek do jinak holy mistnosti urceny pro studio, to je jasny jak facka. Je to spis doplnek. Teda pokud nejsi silenej George Massenburg, kterej udelal mistnost jenom z difuzoru, ale to je trochu jinej extrem a z trochu jinak velkejch difuzoru.

toxin

Příspěvek od toxin » 04 zář 2008 18:10

díky moc za popis :wink:

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 05 zář 2008 00:38

proste jestli to ma lepsi vlastnosti nez plata od vajec tak sem spokojenej :D

fova

Příspěvek od fova » 05 zář 2008 09:39

Co se tyce pohltivosti, tak to bude fungovat uplne stejne jako plata od vajicek. Co se tyce roztristeni odrazu, tak to bude o neco lepsi nez ta plata :wink:

Odpovědět