"Dostatocna vzdialenost" pristroja od zdroja tepla

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Uživatelský avatar
dano
Příspěvky: 3516
Registrován: 13 kvě 2005 20:37
Vybavení

"Dostatocna vzdialenost" pristroja od zdroja tepla

Příspěvek od dano »

Aka je dostatocna vzdialenost nastrojov a pristrojov od radiatora a inych zdrojov tepla? Kedy sa o nej uz da hovorit? Staci ak nie je pristroj od takehoto zdroja zohriaty?

Pytam sa preto, ze home studio mam rozlozene na tej strane izby kde je aj radiator, pricom syntak je od neho vzdialeny 50cm a pocitac je od radiatorovych tyci vzdialeny 30cm. Ani jeden pristroj nie je zohriaty ked sa ho dotknem. Ale pre istotu si to tu chcem potvrdit. Vdaka...

Uživatelský avatar
pateson
Příspěvky: 336
Registrován: 26 lis 2006 18:06

Příspěvek od pateson »

Provozní teplota elektronických mašinek bývá tak do 40 stupňů celsia (úvaděno v návodech jako teplota okolí - hrubé zaokrouhlení). Pokud necítíš na dotek, že by se mašina zahřívala více než obvykle, ničeho bych se nebál
Ale jináč su Moravák

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Příspěvek od c9000 »

jak kterých, já mám synth, který cca 10 minot po zapnutí topí tak, že na místo největšího tepla, což je jakásí tenká hliníková destička nelze ani sáhnout :shock:

jinak ta vzdálenost 50cm jer uplně dostačující.

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

U el. přístrojů bývají v manuálu údaje o nejnižší a nejvyšší doporučené provozní teplotě, někdy i o vlhkosti vzduchu. Pokud tě to tak trápí, tak si to dohledej, naměř ty údaje a udělej případně nějaká protiopatření.
Ale obecně tyhle údaje v manuálech jsou jen doporučení, co to asi tak snese v zátěži a dlouhodobý provoz na mezních hodnotách se samozřejmě nedoporučuje. Tím pádem je nějaké měření stejně k ničemu.

PC 30 cm od radiátoru, to bych nedělal. Ono to nějaký čas přežije, ale jistě to bude zvyšovat teplotu samotného PC...to ti sice hned tak neodejde, ale snižuje se tím životnost komponent.
Takže bych to od toho prostě odsunul jak to jde, těch 50 cm by mohlo stačit, ale obecně bych řekl, že čím lépe ty věci jsou chlazené, tím déle ti budou sloužit - ale zase se to nesmí přehnat. Chlazení je dneska problém co se řeší neustále a není uspokojivě dosud vyřešen. Mít elektroniku ještě navíc v blízkosti topení, není dobré.

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Příspěvek od c9000 »

taky záleží na kolik si doam topíš, já budu zanedlouho řešit problém obdobný, jelikož budu umistovat synták kousek nad topení, cca 20 cm a alespon ze spod budu muset vymyslet nějaký odrzový zařízení, nejslíš klasickej alobal aby to do něj tolik nešlo.

Odpovědět