Dotaz na uzasilani reklamovaneho zbozi z USA - DPH a spol

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
ripper

Dotaz na uzasilani reklamovaneho zbozi z USA - DPH a spol

Příspěvek od ripper » 02 čer 2008 22:10

Chtel bych se zeptat lidicek, co maji zkusenosti s dovazenim zbozi z USA, jak se resi situace, kdyz se posila zbozi po reklamaci znovu do Evropy - prece nebudu platit DPH a clo dvakrat. Je to nejaky specialni zpusob deklarace? Vzdyt je treba to pojistit... Nebo to musi nejakym specialnim zpusobem deklarovat odesilatel? Predem diky moc za informaci!

120BPM

Příspěvek od 120BPM » 03 čer 2008 12:54

Pokud vim tak by to mel oznacit odesilatel jako opravu zbozi a pak se toho netyka ani clo ani DPH. A jestli si DPH a clo zaplatil mel bys mit od toho ten doklad. Pro jistotu.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 03 čer 2008 13:28

Doporucuju zavolat primo na celnici nebo pohledat na jejich strankach, kupodivu tam maji dost informaci i praktickych (ale praveze az moc :D). Dovolat se mozna bude problem, ale keep trying, mne se to povedlo napoctvrte :D

LUPO

Příspěvek od LUPO » 03 čer 2008 13:34

mam zkusenost, docela velkou. musis si nejdrive nechat od prodejce potvrdit, ze prijal zbozi do reklamace a ze ti pridelil reklamacni cislo. tuto komunikaci (mailovou) rozhodne uschovej a vytiskni , budes ji potrebovat jako dukaz. potom musis na zasilku zretelne napsat a oznacit ze se jedna o reklamaci.opet uschovat potvrzeni z posty,. musi byt hjasne, ze obsah zasilky je skutecne reklamovane zbozi a ne cihla. potom prodejce musi take na zasilku uvest ze se jedna o identicke zbozi a uvest ze jde vracejici se reklamovane zbozi. vsechny tyto dokumenty pak predlozis celnikovi a vyzve te podepsat cestne prohlaseni.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 03 čer 2008 13:36

sice se mi snazila UPS vnutit svou tezi ze jsem neco udelal spatne a ze se to reklamovane zbozi, jiz ve volnem obehu, melo poslat pres celnici v nejakem zvlastnim celnim rezimu ale na celnici mi rekli ze tohle se tyka pouze obchodnich baliku, a ne fyzickych osob, kazdopadne nic nepokazis kdyz se nejdrive poradis na celnici , nez to odesles. Jinak ja sem to mel tak ze postovne do usa sem bohuzel platil ze sve kapsy a postovne do cr zaplatil prodejce.

ripper

Příspěvek od ripper » 03 čer 2008 20:18

Dekuju moc za info. Poradne to prozkoumam.

Odpovědět