Hladam kratku historiu audia na pc

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
hizzblah

Hladam kratku historiu audia na pc

Příspěvek od hizzblah » 24 čer 2006 12:04

Zdravim vsetkych..

Pisem bakalarsku pracu a mam mensi problem.. potrebujem zohnat nejaku kratsiu(max 1 strana) historiu audia na pocitacoch(moznosti vyuzitia, vyvoj, atp).. tak prosim niekoho komu sa chce a ma k tomu co povedat alebo nebodaj ma po ruke nejaky vhodny link nech nevaha a hodi ho sem popripade nech nieco napise.. velmi mi tym pomozete.. dik moc caw :wink:

rastis

Příspěvek od rastis » 24 čer 2006 12:35

Co tak nebyt lenivy a napisat si to sam ? Zbuchnut 1 stranu = 40minut casu. A ak nemas sajn, naco si si vybral taku temu ? ;)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 12:45

hizzbalah: když zagoogluješ, tak asi určitě něco najdeš...kouknul bych se ti po tom, ale google mi dneska přestal jako jediná web stránka fungovat, opravdu divné...zkus kouknout třeba na dreamface.net a nebo audiocity.cz, třeba tam něco najdeš.

dano

Příspěvek od dano » 24 čer 2006 12:59

tak to sa odporuca pisat bakalarku a nevediet si poradit ani so zdrojmi literatury... urcite si na tej skole v spravny cas na spravnom mieste pan Bc Hizzblah.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 13:11

já tu historii uceleně neznám...mám jen takových pár postřehů, možná to ani nenapíšu úplně pravdivě, ale třeba ti to k něčemu bude - mám pocit, že zprvu se počítače používaly hlavně jako samplery...průkopnická v přehrávání zvuku (dřevní předchůdce soundblasterů, který tuším měl polyfonii asi na 4 zvuky a taky tam snad nešly přehrávat samply) byla nějaká Amiga, nevim typ. Ještě před přibližně 5-7 lety frčeli dost trackery. o mod-like skladbách jsem tu ostatně založil před časem téma. O zvukových kartách a trackerech toho najdeš na netu dost. Hledej třeba výrazy jako Gravis Ultrasound (tuším uměl přehrávat pouze MIDI skladby) nebo zmiňované Trackery jako Impulse Tracker atp.

hledej, nebuď línej.-..

bluem

Příspěvek od bluem » 24 čer 2006 17:04

opravil by som ta - na pocitacoch sa zacinalo s datovo ovela odlahcenejsimi vecami ako MIDI sequencery, este predtym jednoduche programy na commodore a ZXspektrum, ktore vyuzivali zvukove cipy, ktore boli vlastne analogove syntezatory (SID...) to s amigou bolo az potom, program sa volal PROTRACKER a mal 4 audio kanaly - 2 lave a 2 prave. a z trackerov na pc bol najlepsi v tej dobe FASTTRACKER, ktory mal 32 mono kanalov.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 17:13

bluem: sem psal že to neznám uceleně...jednou sem o tom četl nějaký rozsáhlejší článek a už sem to pozapomínal...jak něco často nepoužívám, tak to téměř zapomenu...impulse tracker je asi novější než fast tracker, dal sem ho jen jako příklad, stejně sem mody nikdy nedělal...začínal sem na rebirthu, takže tyhle starý věci fakt znám jen teoreticky a matně...

každopádně si myslim, že když dá do googlu výraz "historie audia na pc" tak mu asi vyleze něco lepšího než tady...ale třeba se nad ním někdo slituje a napíše to sem za něj...

dano

Příspěvek od dano » 24 čer 2006 18:09

Chalani tu zbytocne cokolvek pisat... Ked niekto pise akukolvek pracu, ktora ma mat aspon minimalnu uroven, zakladom su citacie a podklady z relevantnych podkladov - zdrojov, ktore treba uviest. Skutocne si nedokazem predstavit nejaky citat a ako zdroj uviest napriklad ze "mi to napisal Jindy na ezone".

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 18:13

dano: vim že je to zbytečné...nechtěl sem ho ale jentak odbýt - sem mu aspoň spíš poradil tak nějak jak a co by měl hledat...

hizzblah

Příspěvek od hizzblah » 25 čer 2006 01:36

hosi v prvom rade dik za uprimne rady a vam ostatnim neviem o co ide.. Jasne ze som par hodin googlil a brazdil netom .. no naozaj nic take som zatial nenasiel co by som presne potreboval.. dostal som typa ze na tomto forume mozu byt manici co si tu historiu audia aj 'prezili' a tym by mi na jeden zaber opisali na par viet ze o co tam islo.. je to len kratka cast prace ktora mi chyba pisem celkovo o niecom inom..

Tak som sa len spytal.. preco nie? no ako kukam.. racej som mal byt asi ticho :idea: :roll:

Jindy

Příspěvek od Jindy » 25 čer 2006 08:53

hizzbalah: asi jsi nehledal dostatečně...já ti dal tip na dreamface.net....tam tu historii máš, zde je přesně to, co hledáš -
Stručná historie počítačové hudby

Příště si víc všímej toho co ti píšu...Stačilo například zadat do googlu "historie elektronické hudby na PC" a první co ti vyleze, je odkaz na ten výše zmíněný článek z dreamface.net.

hizzblah

Příspěvek od hizzblah » 25 čer 2006 10:51

dakujem za pomoc.. posnazim sa :wink:

Odpovědět