Home Studio

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
djmalda

Home Studio

Příspěvek od djmalda » 26 led 2010 11:05

Ahoj, jsem tu novej a doma si chci udělat takový menší studio. Potřeboval bych s pár věcma poradit, takže za každou radu vám děkuju.

Nejprve asi začnu s tím, že studio chci mít v bytě (3+1), sousedy řešit nemusím (ty jsem nikdy moc neřešil :lol: ). Studio budu mít v pokoji o velikosti cca 3,5 x 3,5 m (přesně nevím). To by bylo k umístění studia, teď monitory.... Vybral jsem si tyhle: http://www.musiccenter.cz/Fostex-PM-1-M ... e/:3:12390 FOSTEX PM-1 MkII, kdyby znal někdo lepší v této cenové kategorii, budu moc rád, když napíšete jaké. Na tyto monitory jsem slyšel hodně kladných názorů, avšak jeden problém by tu byl.... ovládání hlasitosti - je dost citlivé a není moc dobře umístěno.... proto bych potřeboval nějaký regulátor hlasitosti (našel jsem jich dost ale 1500 se mi fakt do toho házet nechce :) )...

Nábytek si zařídím sám.. představuju si to tak, že budu mít stůl a na něm přidelanou ještě další nástavbu, kde bych měl 2 LCDčka (užitečná věc :D ) a po bocích 2 monitory (viz. výše). Klávesy, mix, sluchátka mám.....

Největší problém bude asi akustika, moc se v tom nevyznám. Vím že existují různé molitanové Pyramidky nebo vlnky, popřípadě do rohů panel na bassy... s tím bych potřeboval také pomoct!!! :!: :wink:

Díky za vaše rady :)

Vlad

Re: Home Studio

Příspěvek od Vlad » 26 led 2010 11:49

musis to tady trochu vic prohledat a precist si starsi prispevky.
Ohledne monitoru - ty Fostexy mam a jsem s nima spokojenej. Ovladani hlasitosti bud resis mysi ve windows, knobem na zvukovce (jestli ho ma) nebo pridavnym ovladacem
./ostatni-hardware/jednoduchy-ovladac-hlasitosti-mixak-utlumovy-clanek-t11504.html?hilit=nano%20patch
akustika - to si budes muset nacist tady na ezone nebo na netu

djmalda

Příspěvek od djmalda » 26 led 2010 14:18

dobrááá ty FOSTEXY po dlouhém rozmýšlení beru :D , našel jsem i ten regulátor hlasitosti Nano Patch http://www.musiccenter.cz/SM-Pro-Audio- ... D/:3:31621takže díky, akorát nějak nerozumím tomu, proč je tam napsáno ,,pasivní"... může mi to prosím vás někdo vysvětlit ?? Dík

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 led 2010 14:21

pasivny znamena , ze v nom neni ziadna elektronika .. je to cisto len potenciometer .. nema to ziadne napajanie .. nijak to nekurvi zvuk ..

Vlad

Příspěvek od Vlad » 26 led 2010 16:19

djmalda: taky si nezapomen k tomu koupit 4x kabely jack-jack (velky) na propojeni mezi zvukovkou, nanopatchem a Fostexama. Jakou zvukovku mas?

djmalda

Příspěvek od djmalda » 26 led 2010 20:14

mám teď nový pc, 4 GB RAM, GeForce 1 GB bla bla bla, a zvukovku SB ale nevím teď označení,jsem dneska mimo domov :lol: ale asi nějakou novější...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 led 2010 20:36

No, takze prvni vec je vyhodit soundblaster a koupit si zvukovku :)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 26 led 2010 20:50

tak tak. Fostexy se s tim SoundBlasterem nemaji moc rady. Vlastni zkusenost mel jsem onehda SB zvukovku a natesenej jsem si Fostexy privezl od thomanna. Nejdriv jsem musel resit pitomy redukce - SB ma jen 3,5 jacky a buh vi jak to tam je udelany. A kdyz jsem to konecne zapojil, tak se to nedalo poslouchat.
I obyc audiophilka nebo esi juli je mnohem vhodnejsi pro delani hudby. SB je na hry. Prohledej forum

Odpovědět