Hudebni byznys

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Oxyygen
Profesionál

Hudebni byznys

Příspěvek od Oxyygen » 16 dub 2014 08:22

Odděleno od tématu ./ruzne/prestudiovano-t20946.html

diky tomu ze sleduju aktualni hudbu, vetsina jmen, ktere jsou ted in, jsou debutanti , co maj za sebou par singlu, EP a maximalne jednu desku... Ti vsichni vydelavaji ted miliony... namatkou treba Disclosure, aluna George ale i treba Sohn a mnoho dalsich...

nikdy nebylo snazsi si plnit sen o velkem uspechu.... Namatkou treba Scrillex - vydal par singlu a presto je to svetova star....

Proste mam pocit, ze se Vam stejska po dobach, kdy prumerni, tlaceni notne labelama byli komercne uspesny.... Ta doba je nastesti pryc... Dneska muze prorazit uplne kazdej, bez ohledu jestli to dela v obejvaku nebo ma za sebou team - pokud ovsem nabidne neco co vycniva z sedeho prumeru... Za ten uz jsou dneska lidi neochotni platit..
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

delay

Re: Přestudiováno ?

Příspěvek od delay » 16 dub 2014 08:32

Oxygen: To myslím nikdo nepopíral, ty možnosti tu bezesporu jsou, ale asi ne pro dostatečné množství kvalitních interpretů... Nepamatuju se kdy naposled hráli mainstrem media na jednu dobrou píseň tolik dalších hovadin, ale to je jedno, to sem nepatří...

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 16 dub 2014 08:35

Proste mam pocit, ze se Vam stejska po dobach, kdy prumerni, tlaceni notne labelama byli komercne uspesny.... Ta doba je nastesti pryc...
Ano plně souhlasím s tvým názorem.Jsem tomu rád že ta doba skončila. Ta současná "Online" doba je v tomhle kouzelná. Pokud se ti opravdu podaří hit, který lidi hodně baví. Natočený klidně s notebookem na klíně. Můžeš se díky sociálním sítím stát megastár do pár týdnů. A poslouchá tě celý svět. A za měsíc je to zase někdo jiný...atd. Každý si užije svých pár měsíců mega slávy. A je otázkou jak a kolik se komu podaří z toho generovat zisku viz již zmíněné:
http://www.digitalmusicnews.com/permali ... statements

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 dub 2014 08:40

Oxyygen: Podla mna to vidis moc ruzovo.. Mozno keby si siel do hlbky a poznal viac pozadie tych ludi, rychlo by si zistil ze maju napriklad znameho v nejakom radiu, labeli, niekoho kto ich proste nakopol, pomohol im v uvode atd ..

Tym nechcem devalvoval ich kvalitu, ale je spusta ludi ktori robia veci uplne rovnako kvalitne, a kvalitnejsie, ale proste nemaju to stastie, alebo tie spravne kontakty, aby sa dostali tam kde su oni..

Poviem priklad, moj kolega Shato ma produkciu podla mna uplne svetovej kvality ( https://soundcloud.com/shatoandpaulrockseek ), maju releasy, chodia aj hravat, podla mna s tak kvalitnou produkciou by mal byt vsade v hitparadach s Tiestom a van Burenom (ak nie rovno pred nimi), a byt tam aj v cislach (predaje)... Takze nieje to len o kvalite ...

Aj dnes je to z velkej casti o kontaktoch znamostiach, a s velkej casti proste o nahode, stasti.. Jasne kvalita musi byt, ale zdaleka to nieje zaruka toho ze sa clovek presadi, prave mam pocit ze v tych tebou zatracovanych 90tkach to bolo ovela viac o kvalite a menej o znamostiach ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 16 dub 2014 08:59

vis proc shato neni upesnej jako treba Tiesto nebo Buren? Protoze tihle prisli prvni..tezko dneska oslnis teniskama s trema pruhama...Ty patri adidasu a na adidas se vzdycky budes divat jinak..Pokud vymyslis nejake jine, muze se snadno stat, ze adidasy se budou prodavat mnohem min...Ti co vydelavaji miliony (a ma to nejakou umeleckou hodnotu) bud

1) undergroundovej styl dokazali zpracovat tak, ze se zacal libit masam
2)vymsysleli neco noveho

Pak uz jsou jen ruzni nasledovnici....

Ja jsem presvedcenej, ze kontakty zdaleka nehrajou takovou roli jako v minulosti, kdy sis bez hudebnich byznysmenu ani neuprd...

dendy: Hele ja mam 90-tky fakt rad, kdes prisel na to ze je zatracuju.:) Akorat v nich nechci zit v roce 2014
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

bassline

Příspěvek od bassline » 16 dub 2014 09:04

dendy píše: Aj dnes je to z velkej casti o kontaktoch znamostiach, a s velkej casti proste o nahode, stasti..
Dendy ale dnes je to fakt o tom, ze clovek moze skutocne SAM uspiet (a v hocicom, nielen v hudbe). Dnes ti to jednoducho umoznuju technologie (internet). A to ci uspejes sam zavisi vylucne na tom, aky clovek si. Ake mas vlastnosti a ako na zaklade toho konas. Proste ak mas vhodne vlastnosti, tak si nejako poradis a uspech dosiahanes. Je jedno akou cestou, ci si k tomu najdes niekoho alebo sam. Ale doba ti absolutne v nicom nebrani.

V minulosti bol clovek ale odkazany na stastie stretnut tych spranych ludi na spravnych miestach. Internety neboli, takze ak si chcel zaujat, prezentovat sa, jedinou cestou to bolo cez niekoho. Dnes to proste chvalabohu uz neplati.

To stastie/osud a nahoda ako si to pomenoval, tak to znamena hlavne to, akym clovekom si sa narodil :) Ako som uz pisal, mas nejake vlastnosti - rozumove,povahove a tie ti urcuju ako sa budes vyvijat a aky zivot ty sam budes zit.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 dub 2014 09:06

Je to zajímavé téma, které se dá vnímat z více pohledů. Ve své knize "220 užitečných rad pro muzikanty, kteří se chystají natáčet v hudebním studiu" uvádí Václav Vlachý radu č.1: "než se vydáte něco nahrávat do nahrávacího studia, nejdřív dobře zvažte jestli ta hudba za to opravdu stojí". :wink:

Podle toho co už léta z místní produkce poslouchám, je to rada často velmi opomíjená :) Na druhé straně, studia jsou ráda a vděčná že tahle rada se nebere vždy do úvahy, jinak by té práce bylo o moc méně .. :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 16 dub 2014 09:10

:-)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 dub 2014 12:06

Imo dost offtopic ne? Asi se tomu nedalo zabránit, ale téma je jasný a neřeší budoucnost hudby, prodeje atd… Řeší se ekonomický udržitelnost studií.
Tonysss píše:Poslední roky hlavně teda vlivem docela srandovních cen za audio vybavení, které je potřeba k základnímu recordingu se mi zdá že je tak nějak v ČR přestudiováno.
Já jsem teda nadšený amatér a jsem rád pokud mi přiteče nějaká koruna za natáčení.Aby se mohlo něco nového koupit.

Ale jak jste na tom vy profesionálové ? v dnešní době ? Máte stále obsazené studia ? nebo to není co bývalo ?
Stíháte se recordingem uživit ? Mám dojem že to musí být hodně pracné, udžet si klienty a získat nové.

Čím dál více kapel to řeší vlastním natáčením ve zkušebně a musím říci že mne výsledek mnohdy příjemě překvapí.Je tohle budoucnost ?

Poprosím o profesionály, kteří se recordingem a mixem snaží uživit o jejich názor. I na nás na "koníčkáře"
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 16 dub 2014 12:21

Mě ten off topic ani nevadí, ve své podstatě je to stále stejné téma jenom ze širšího pohledu.

A Když už se to téma takhle ztučnilo,děkuji že se zapojil i Carloff, a zeptal bych se Carloffa, jak jemu se dařilo finančně s jeho posledním projektem, který byl poměrně úspěšný.(Cena hudební kritiky atd) Dost peněz musel stát i klip i pokud se to dá počítat,tak něco stálo i studio. Taky si asi moc nepočítal s nějakou návratností investic ?

Ad platby za studio.
Myslím, že se jako v podstatě "řemeslníci" nemůže moc ztotožňovat s tím, jestli náš klient vydělá na projektu nebo ne.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 16 dub 2014 12:28

Oxyygen píše:vis proc shato neni upesnej jako treba Tiesto nebo Buren? Protoze tihle prisli prvni..tezko dneska oslnis teniskama s trema pruhama...Ty patri adidasu a na adidas se vzdycky budes divat jinak..Pokud vymyslis nejake jine, muze se snadno stat, ze adidasy se budou prodavat mnohem min...Ti co vydelavaji miliony (a ma to nejakou umeleckou hodnotu) bud

1) undergroundovej styl dokazali zpracovat tak, ze se zacal libit masam
2)vymsysleli neco noveho

Pak uz jsou jen ruzni nasledovnici....

Ja jsem presvedcenej, ze kontakty zdaleka nehrajou takovou roli jako v minulosti, kdy sis bez hudebnich byznysmenu ani neuprd...

dendy: Hele ja mam 90-tky fakt rad, kdes prisel na to ze je zatracuju.:) Akorat v nich nechci zit v roce 2014
To neni otazka toho prijit jen s necim novym.. myslis si, ze Tiesto a Buren si to skladaji? :D Je to o tom nalezt spravny tym a spravne lidi.
Ale neni to o muzice, jsou to jen loutky. V CR potazmo SK je strasne malej trh a mala podpora.. kdyby kdokoli ze schopnejsich EDM pochazel z Holandska, tak ver tomu, ze se tim minimlane prumerne zivi. Zivotni uroven a moznosti jsou jinde. Pokud do 30ti vydelavas na studio a bydleni,
tak nemuzes v 18ti vydat prulomovej trek nehlede na to, ze v tehle zemich je EDM neco jako stredni proud.. stejne tak jako u nas deti jako Eva Farna apod. jsou podporovani rodici a pak i z jinych stran.. Ta by si taky sama nevydelala v tomhle veku na to jet nahravat do studia album, kdyz si studia
uctujou dost vysoke castky, aby je to uzivilo. Se v tehle EDM pohybuju bohuzel uz docela nejakou dobu a kdyz vzdycky zjistim nejakou novu pravdu,
jak to tam kde je.. tak bych blil :D

Ale to je uz hodne offtopic..

Podle me nejen, ze si to lidi muzou tocit sami, ale navic je tady spousta fušérů, co kazí ceny na trhu.
Kdyz nekdo dela radiovy spot za 1500, tak to fakt kazi ceny.. kdyz das za moderatora minimalne 500, neco zdanis.. kdyz koupis hudbu nebo slozis, tak si z a tuhle cenu na nule.. a kdyz si za to reknes 3k, aby se to vyplatilo delat, tak "on nam to franta s ukradenym cubase udela za pul" :D

matucha

Příspěvek od matucha » 16 dub 2014 12:31

No tak ono je to urcite trochu propojeny. Akorat dneska je vyuziti hudby hodne siroky, hodne vyrostl treba herni prumysl a tak najednou vedle filmu, televize je potreba hudba i do her. Pro ruzny maly efektivni studia a peclivy/schopny lidi je proste prace v dohledny dobe dost.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 dub 2014 12:40

TOM-Thak píše:Pokud do 30ti vydelavas na studio a bydleni, tak nemuzes v 18ti vydat prulomovej trek
Podivej se treba na zminenyho Skrillexe, jeden starej laptop a KRK Rokit, kde jedny bedne nefunguje woofer :) Na to dyl nez mesic dva mladej clovek vydelavat nemusi (nehlede na to, ze laptop ma dneska kazdej druhej od rodicu ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 dub 2014 12:51

taky mi to prijde jako narek na nespravnym hrobe... a vymluvy. neverim, ze kdyz je nekdo hudebne opravdu dobrej, ze se neprosadi. a prosim nemichejte do toho mainstream. copak sem chodi lidi, co maji takove ambice? u tech prosim oznacit nick hnedou barvou ;-)

a ohledne toho fuserstvi - kdyz to zakaznikovi staci, tak je to prece v poradku. a nelze mluvit o nejakym kazeni cen - to hrozne nemam rad, je to zase jen dukaz nesmireni se s realitou. cim jsem starsi, tim vic si myslim, ze trh jednim z nejlepsich obrazku o spolecnosti.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 16 dub 2014 13:20

Tonysss píše:Mě ten off topic ani nevadí, ve své podstatě je to stále stejné téma jenom ze širšího pohledu.

A Když už se to téma takhle ztučnilo,děkuji že se zapojil i Carloff, a zeptal bych se Carloffa, jak jemu se dařilo finančně s jeho posledním projektem, který byl poměrně úspěšný.(Cena hudební kritiky atd) Dost peněz musel stát i klip i pokud se to dá počítat,tak něco stálo i studio. Taky si asi moc nepočítal s nějakou návratností investic ?

Ad platby za studio.
Myslím, že se jako v podstatě "řemeslníci" nemůže moc ztotožňovat s tím, jestli náš klient vydělá na projektu nebo ne.
Ahoj no ja mel puvodni naklady na desku 56 tisic... udelal jsem si to sam ve svem studiu, neco stalo nahrani Ghetto priesta v UK , master u Matouse, vyroba cd a klip..tim ze jsem vyhral Apollo to bylo v podstate v plusu...dalsich 30 bylo za Andela za nejlepsi klip a to jsem nechal klukum co ho delali...jinak se prodalo asi 800 Cd a 2000 downloadu plus OSA a intergram...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Odpovědět